17 ????? 1399

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

افغانستان با راه آهن به بندر چابهار ایران وصل می‌شود

افغانستان با راه آهن به بندر چابهار ایران وصل می‌شود

تهران/ وی او ای/ ۱۷ سرطان / باختر ایران کار ساخت...

وزارت داخله درمصرف تیل ومهمات صرفه جویی کرده است

کابل /17 سرطان /باختر وزارت امور داخله با آوردن اصلاحات دربخش...

Youtube Player

khantry design

اعلانات

تبصره

Written by  Administrator
Rate this item
(0 votes)

کابل/7/عقرب/باختر
اظهارات اخیر حامد کرزی بار دیگر بر این نکته تاکید میدارد که رهبری دولت جمهوری اسلامی افغانستان تامین صلح و اعاده ثبات را در کشور، به عنوان یک اولویت تعقیب می کند.
مبصر آژانس باختر مینگارد، حامد کرزی رییس جمهوری اسلامی افغانستان در روز اول عید سعید اضحی بار دیگر از مخالفان مسلح خواست تا با روند صلح یکجا شوند دست از مخاصمت بردارند و دیگر باعث ویرانی کشور نگردند. نکته دیگر که در سخنان رییس جمهور کرزی مشهود بود اطمینان موصوف از یک  افغانستان با ثبات بعداز سالهای 2014 است او به هموطنانش اطمینان داد که افغانستان بعداز سال 2014 بعداز آنکه نیروهای خارجی این کشور را ترک می نمایند به سوی ثبات، انکشاف و آرامش کامل گام برخواهد داشت و از جوانان خواست که برای تحکیم صلح و آبادی کشور در پناه وحدت و همبستگی ملی کار نمایند و این روند از طریق آموزش بیشتر امکان پذیر است.
فراخوان حامد کرزی در حالی مطرح میگردد که تلاش های صلح جویانه دولت جمهوری اسلامی افغانستان بیش از هر وقت دیگر گسترده وجدی گردیده تا ثبات و آرامش که آرزو دیرینه مردم ما است به این کشور باز گردد.
دولت افغانستان میکوشد از طرق مختلف چه از طریق شورای عالی صلح و يااز طریق شورای علمای افغانستان و یا نهادهای دیگر، مخالفان مسلح را ترغیب نماید تا به ندای صلح که رضای خداوند منان در آن نهفته و آرزوی مردم مستعضف افغانستان را بیان میکند پاسخ گویند. با آنکه برخی از چهره ها و محافل نسبت به این تلاش های دولت جمهوری اسلامی افغانستان با دیده شک مینگرند مگر نشانه های دیده میشود که نمایانگر انکشاف مثبت این روند است.
اطمینان رهبری دولت جمهوری افغانستان از انکشاف این روند و تمایل شماری زیادی از مخالفان مسلح به قطع جنگ وکشتار در کشور و بالاخره حمایت گسترده مردم از صلح، بدون شک اسباب ناراضيتی حلقات مغرض را که بیشتر وابسته به سازمانهای استخباراتی بیرون اند ببار آورده و آنها از هر امکان استفاده می نمایند تا این تلاش ها را بيهوده جلوه دهند حتا آن را به ناکامی بکشانند. با صدور اعلامیه ها ویا مصاحبه ها آنهم از محلات نامعلوم و بدون آدرس شعار جنگ و ویرانی را تکرار میکنند و جنگ روانی شان را علیه مردم ما تشدید می بخشدند.
آنانیکه شعار ادامه جنگ را زمزمه  میکنند بیشتر کسانی اند که یا خود بیگانه اند ویا آینکه برای مقاصد بیگانگان وسیله گشته اند. در بیرون ازکشور مصوون و آرام اند مگر از احساسات شماری از هموطنان پاک دل و مسلمان ما سود میبرند و به عناوین مختلف آنان را ترغیب میکنند تا به جنگ علیه مردم شان بروند کشتار نمایند، مکتب و شفاخانه را بر آتش بکشند پل و سرک را تخریب کنند و در یک کلام هویت افغانستان را از آن بگیرند.
حامد کرزی در سخنرانی اخیر خود پیام روشن به مخالفان مسلح داشت و گفت: " با کشتار و تخریب، اهداف بیگانگان را تعقیب نکنند و در چوکات قانون اساسی که حقوق تمام شهروندان کشور در آن مصوون است زندگی نمایند."
اکنون این به مخالفان مسلح برمیگردد که چه راه را انتخاب میکنند راه صلح، ثبات و پیشرفت کشورا که در آن رضای خداوند بزرگ و رسول مقبول او محمد مصطفی " ص" و آرامش مردم و آبادي وطن نهفته و یا ویرانی کشور که در آن خشنودی مغرضان و کینه توزان بیرونی جا دارد که سالهای برای بربادی این کشور آستین بر زده و کوشیده اند تا از هر امکان برای سرکوبی مردم و تخریب کشور ما استفاده نمایند.
بهتر است مخالفان مسلح آنانیکه قلب شان برای دین خدا، شریعت محمدی و رفاه کشور ميتپد و نسبت به سرنوشت یتم، بیوه زنان و اطفال هموطن شان خود را مسوول میدانند و در برابر آن احساس قلبی و وجدانی دارند راه شان را از سود جویان بیگانه پرور جدا سازند و به ندای صلح که خیر همگانی در آن نهفته است لبیک گویند عاشقانه برای عمران کشور کار کنند تا باشد دستان پلید که هر لحظه برای ویرانی این کشور مسلمان وبا هویت توطه وبرنامه می چیدندکوتاه گردد و مردم صاحب سرنوشت خود شوند.

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.