30 جوزا 1398

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

دومین نشست سفیران پروسه استانبول- قلب آسیا برگزارشد

دومین نشست سفیران پروسه استانبول- قلب آسیا برگزارشد

کابل باختر 29 جوزا دومین نشست سفیران پروسه استانبول- قلب آسیا...

دیدار معین سیاسی وزارت امور خارجه با سفیر سویدن

کابل باختر 29 جوزا ادریس زمان معین سیاسی وزارت امور خارجه...

بازگشت هفده طالب مسلح به روند صلح درننگرهار

بازگشت هفده طالب مسلح به روند صلح درننگرهار

شهرجلال اباد ۲۹ جوزا باختر هفده طالب مسلح درولایت ننگرهار دست...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتتبصره

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

 کابل باختر/ 29/ حوت
راه بیرون رفت از بحران موجود درافغانستان رسیدن به وحدت نظر و عمل است.
مفسر آژانس باختر می نگارد ، افغانستان دریک شرایط ناگوار سیاسی ، امنیتی و اقتصادی قرار دارد آنچه امروز برافغانستان تحمیل شده است زاده برنامه بیرونی است تا با خلق و ایجاد ناهنجاری ها ، اهداف راهبردی کشور های بیرونی در افغانستان تطبیق شود و اولین حمله این گروه ها و کشور ها بربافت های اجتماعی و قومی درافغانستان است .
درشرایط ووضعیتی که بحث صلح و جنگ ، گفت وگو و تفاهم داغ ترمی شود کشور های معین دردور و یا نزدیک افغانستان نمی خواهند تا دراین کشور صلح تامین و ثبات اعاده شود . آنها غرض رسیدن به اهداف کلان شان در منطقه به یک افغانستان نا امن وضعیف نیاز دارند.
با تاسف چند دستگی و پراگندگی افغانها در سیاست ، اقتصاد و اجتماع  ، دشمنان این کشور را فرصت داده است تا بیشتر به گلو مردم ما پا بگذارند و برنامه های راهبردی شان را دنبال کنند.
برای حل بحران موجود درافغانستان نیاز است تا دید و نظرواحد میان مردم این کشور و سیاسیون آن به میان آید. آنچه امروز مردم وکشور را آسیب پذیرکرده است. نبود وحدت و هماهنگی به تعریف واقعی آن است . زمانی که بحث صلح وجنگ مطرح می شود با تاسف دیدگاه ها در داخل افغانستان دراین خصوص متفاوت وچند گونه است که این امر دشمنان را جسورتر می کند  اگر از یک آدرس صحبت شود و سیاسیون از چند دستگی بیرون شوند یک قاطعیت به میان می آید و آنگاه دشمنان نیز خواهند فهمید که آنها با مردمان قاطع که وحدت نظر و عمل دارند روبرو اند. باید برای حل بحران جاری یک حرکت ملی به مفهوم واقعی شکل گیرد ، چنین یک حرکت به وحدت ملی و تفکر ملی نیاز دارد راه بیرون رفت از بحران موجود دروحدت نظر و عمل نهفته است .
وحدت ملی زیاد شعار داده می شود مگر برای رسیدن به آن کمتر کارشده است زمانی که حرف وحدت نظر و عمل به میان می آید، این دو باهم موازی حرکت می کنند اگر حرف باشد و عمل نه ، ما دستاوردی نخواهیم داشت.
وحدت ملی ووفاق ملی نسخه برای خروج از وضعیت بحرانی کنونی است ، این وحدت ملی است که می تواند به نیازمندی های کنونی پاسخ گوید .
وضعیت ناهنجار است و تنها پناه بردن به وحدت ملی است که می تواند چالش ها و مشکلات موجود را مهار کند.  کافی است که جریان های سیاسی ، شخصیت های مردمی و خیراندیش زیراین چتر ( وحدت ملی ) بسیج و منسجم شوند آن گاه دریچه مطمین به سوی فردای روشن به روی این کشور و مردم گشوده خواهد شد. ختم/ صائم.

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.