25 ????? 1399

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

کمیته فرهنگ شهرنشینی لوگر، جلسه کرد

کمیته فرهنگ شهرنشینی لوگر، جلسه کرد

پل علم/۲۵سرطان/ باختر کمیته فرهنگ شهرنشینی به منظور نهادینه کردن فرهنگ...

از هفت تا بیست سرطان بیش از ۶ میلیارد افغانی عواید جمع آوری شده است

از هفت تا بیست سرطان بیش از ۶ میلیارد افغانی عواید جمع آوری شده است

کابل/ ۲۵سرطان/ باختر از ۷ تا ۲۰ سرطان سال جاری مالی...

مشارکت زنان در حکومتداری محلی تامین می شود

كابل/ 25 سرطان/ باختر شكبه زنان افغان برای تعيين زنان درسمت...

Youtube Player

khantry design

اعلانات

نگاهی به نشرات برخی از روزنامه های چاپی غیرحکومتی درپایتخت

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل باختر 27 حمل
نگاهی به نشرات برخی از روزنامه های چاپی غیرحکومتی درپایتخت که به دسترس قرارگرفته اند درشماره های امروزی به بحث روی مسایل مختلف سیاسی و نظامی درکشور پرداخته اند و نیز اخباروگزارش های را درباره رویدادهای جاری منطقه وجهان نشر کرده اند.
گزارشگرآژانس باختر ، با توجه به عنوان های درشت برخی از این روزنامه ها ، گزارش حاضر را آماده کرده است .
روزنامه ویسا ، درصفحه اول خبرداده است که بسیاری از تیم های انتخاباتی و جریان های سیاسی جرگه مشورتی را تحریم کرده اند.
این روزنامه درمطلب دیگر، ازقول جیمی کارتر عنوان کرده است که امریکا جنگ دوست ترین کشور جهان است .
به نوشته این روزنامه ، جیمی کارتر رییس جمهور اسبق امریکا می گوید که امریکا فقط 16 سال 242 سال تاریخش را درجنگ نبوده است جیمی کارتر درمصاحبه ای اعلام کرد دونالد ترامپ رییس جمهور کنونی این کشور باوی تماس گرفته و باوی درباره نگرانی هایش پیرامون کشور چین سخن گفته است.
رییس جمهور اسبق امریکا دربخشی از سخنان خود تصریح کرد که کشورش از 242 سال تاریخ خود تنها 16 سال به جنگ باسایر کشور سپری نکرده است.
روزنامه موضوع را دنبال کرده است و درصفحه اول از قول شورای ولایتی فراه خبرداده است که شهرفراه درمحاصره طالبان قراردارد .
به نوشته این روزنامه دادالله قانع عضو شورای ولایتی فراه ضمن رد ادعای مسوولان امنیتی این ولایت مبنی برتغییرحالت نیروهای امنیتی ازتدافعی به تعرضی می گوید که تاکنون نیروهای امنیتی درولایت به حالت دخالتی به سر می برند وشهر درمحاصر طالبان قراردارد.
روزنامه موضوع را دنبال کرده است و درصفحه اول ازقول زلمی خلیل زاد نماینده وزارت خارجه امریکا درامور صلح عنوان کرده است که سران طالبان برای نمایندگان شان درمورد آتش بس صلاحیت تفویض کنند.
روزنامه ویسا همچنان درصفحه اول زیر عنوان باشندگان پکتیا عملیات بهاری حکومت و طالبان را محکوم کردند. به نوشته این روزنامه شماری از بزرگان قومی جوانان وزنان در ولایت پکتیا با نکوهش عملیات بهاری خالد والفتح از طرف های درگیر می خواهند که به جنگ پایان دهند.
به نوشته این روزنامه باشندگان پکتیا می گویند دراین گونه عملیات نظامی بیشتر غیرنظامیان آسیب می بینند.
روزنامه موضوع  را دنبال کرده است و درهمین صفحه ازقول وزارت خارجه روسیه عنوان کرده است که همکاری های روسیه و ناتو متوقف شد.
به نوشته این روزنامه معاون وزیر خارجه روسیه اعلام کرد که همه همکاری های نظامی و غیر نظامی روسیه و ناتو به صورت کامل متوقف شده است.
به نوشته این روزنامه ، معاون وزیر خارجه روسیه دیروز در اظهاراتی اعلام کرد که تمامی همکاریهای نظامی و غیر نظامی روسیه و ناتو به صورت کاملی متوقف شده است.
روزنامه موضوع را دنبال کرده است و درصفحه های دیگر دنبال مطالب بیشتر شده است.
اما روزنامه آرمان ملی برگ نخست را با مطلب زیر عنوان درسال جاری سه کانال بزرگ آبیاری ساخته می شود آغاز کرده است ودرهمین صفحه زیر عنوان فهرست اشتراک کنندگان حکومت درنشست قطر مشخص شد نوشته کرده است حکومت افغانستان اعضای هیئت اشتراک کننده درنشست بین الافغانی باگروه طالبان را مشخص کرده است .
حاجی دین محمد معاون شورای صلح ، روز دوشنبه 26 حمل گفت که 150 نفر از سیاسیون برجسته به شمول 40 زن در فهرست هیئت حکومت گنجانیده شده اند.
او گفت که این فهرست درسومین نشست شورای مصالحه به ریاست رییس جمهور غنی نهایی شده و شماری از وزیران والی ها ، رهبران سیاسی از جمله محمد یونس قانونی معاون اول تیم صلح و اعتدال و حکمت خلیل کرزی نیز دراین فهرست شامل اند.
به نوشته آرمان ملی منابعی از گروه طالبان نیز اعلام کرده اندکه برای معرفی یک هیئت 25 نفری درنشست بین الافغانی قطر آمادگی می گیرند.
روزنامه موضوع را دنبال کرده است ودرصفحه اول از قول اردوی شاهین عنوان کرده است 250 هراس افگن درشمال کشته و زخمی شدند.
روزنامه آرمان ملی درصفحه دوم سرمقاله شماره امروزی را زیر عنوان ضرورت میانجگیری یک گروه بی طرف نوشته کرده است .
نشست منطقه یی یا مارشناسان ، عنوان مطلب دیگری می باشدکه این روزنامه در صفحه دوم نشر کرده است آرمان ملی درصفحه های دیگر دنبال مطالب بیشتر شده است به همین ترتیب روزنامه های ماندگار و افغانستان ما ، درشماره های امروزی یا به نشر مطالب مشابه پرداخته اند و یا دنبال سایر مطالب شده اند.
ختم/ نالان

More in this category: « تبصره تبصره »

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.