01 جوزا 1398

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

گروه هشت نفري رهزنان دركابل بازداشت شد

گروه هشت نفري رهزنان دركابل بازداشت شد

كابل باختر اول جوزا موظفان امنيت ملي گروه هشت...

تبصره

تبصره

کابل باختر اول جوزا وزیر خارجه چین...

مردم : خدا کسانی را که سبب راه بندان می شوند ، جزا بدهد

مردم : خدا کسانی را که سبب راه بندان می شوند ، جزا بدهد

کابل اول جوزا باختر اول جوزا، روزی جنجالی میان...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتتبصره

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل  باختر   اول   ثور
طالبان با آغازعملیات الفتح برای ریختن خون بیشتر ٬دندان تیز کرده اند و در کشتار مردم بی رحم تر از هر وقت دیگر اند.
مفسر آژانس باختر می نگارد ٬ کابل روز گذشته باز هم شاهد یک رویداد هراس افگنانه بود .هراس افگنان بار دیگر بر یک نهاد عام المنفعه حمله کردند و در کنار کشتار و تخریب ٬کوشیدند تا زمینه تبلیغ را برای خود مساعد کنند .
حمله بروزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی ٬ نهاد ملکی یی که مصروف  ارائه خدمات عامه است، چگونه می تواند توجیه شود؟
حادثه دیروز در کابل٬ درست زمانی اتفاق افتاد که تمرکز بر صلح در کشور بیشتر شده است و طالبان نیز خود را در این روند دخیل می دانند مگر در کنار شعار های صلح خواهانه عملیات الفتح را اعلام می کنند حملات شان را شدت می بخشند انتحار و انفجار سازماندهی می کنند و در یک سخن به کشتار مردم و تخریب وطن همچنان ادامه می دهند .
حادثه اخیر در کابل بار دیگر ثابت کرد که گروه های هراس افگن که بیرونی ها آنها را مخالفان حکومت افغانستان می دانند، برای عبور از معضل کنونی هیچ راهکار و برنامه ندارند بل در تلاش اند تا به اهداف تعیین شده خود برسند .
آنها صلح را روش جنگی شان کرده اند در حالی از ماجرا های نظامی شان کوتاه نیامده اند و آن را به عنوان یک راهبرد دنبال می کنند
باآن که تا کنون واضح نشده است که کدام گروه تروریستی مسوولیت حادثه دیروز را به عهده گرفته است، مگر در افغانستان دوگروه تروریستی وجود دارند که همیشه عامل کشتار مردم و تخریب اماکن عامه اند (طالبان و داعشی ها )
برای مردم ما میان این دو هیچ فرقی وجود ندارد  هر دو گروه در افغانستان گذشته زشت و ناهنجار و کارنامه سیاه داشته اند . با آن که کشور ها ٬ سازمان ها و حلقاتی وجود دارند که برای طالبان هویت سازی وامتیاز بخشی می کنند مگر فراموش نکنند که هراس افگنی فعال است و این پدیده شوم و زشت همچنان از مردم افغانستان قربانی می گیرد
حرف صلح تنها این نیست که یک گروه متحجر و زشت را مطابق میل و منافع خود عیار کرد، منافع خود را در وجود این گروه قالب بندی کرد و بعد هراس افگنان هرچه کنند فراموش کرد و آن را نادیده گرفت .
اکنون طالبان درچنین یک موقف اند. آن ها تعهدات خاص برای کشور های خاص دارند و این امرسبب شده است که یک هویت اثر گذار سیاسی کسب کنند در حالی که همچنان متحجر اند و از منافع ملی و منافع انسانی تعریفی ندارند .
این گروه در سایه حمایت شمار معینی از کشورها جسارت آن را پیدا کرده است که برای خود هویت سازی کند و در میدان جنگ هم بیشتر از هر وقت دیگر خون آشام و انسان ستیز باشد .
مردم افغانستان که درک عمیق از طالبان و هم قماش شان (داعشیان) دارند از هویت کاذب طالبان خوب آگاه اند و می دانند که این گروه فقط در پی اهداف منطقه یی پاکستان است اگر برای روس و امریکا زانو می زنند فقط روش زمان است و بس
حادثه دیروز در کابل بار دیگر آسیب پذیری افغانان را از ناحیه فعالیت های  گروه های هراس افگن ثابت کرد . مگر نباید فراموش کرد که خطر هراس افگنی هیپگاه در محدوده یک جغرافیا باقی نمی ماند سیر گذشته و شعار های بلند پروازانه گروه های هراس افگن و افراطی این مساله را ثابت کرده است .
بهتر است قبل از آن که٬ دست هراس افگنان بار دیگر ٬به شهر ها و پایتخت های کشورهای دیگر برسد هراس افگنی را مهار کرد و با رهبری و هسته های تشکیلاتی آن سر سازش را کنار گذاشت 
حرف دیگر این که ٬ گروه های هراس افگن خواست و دیدگاه تنگ نظرانه و نیات سوء شان را کتمان نکرده اند و از هر امکان و لحظه غرض ضربه زدن به مردم و نظام استفاده می کنند. کار نهاد کشفی و استخباراتی ما در کشف توطیه ها و دسایس این گروه چه است ؟
حادثه اخیر در کابل بار دیگر یک خلا و ضعف استخباراتی را به رخ مسوولان کشید و بار دیگر آنها را به کار هدفمند و پر تلاش فرا خواند .نیروهای امنیتی در امر مهار هراس افگنان خوب و با متانت عمل کردند. آنها بار دیگر سینه سپر کردند و از ارزش های انسانی و زندگی مردم شان دفاع کردند مگر ضرور نیست باربار شجاعت این راد مردان را به تجربه گرفت لازم است که نهاد های کشفی و استخبارتی نیز تحرک شان را داشته باشند.#/   تحلیل سیاسی 

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.