26 اسد 1398

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

فلم مستند "  تاریخچه تیاتر افغانستان  "  افتتاح و به نمایش گذاشته شد

فلم مستند " تاریخچه تیاتر افغانستان " افتتاح و به نمایش گذاشته شد

کابل باختر26 اسد پوهاند محمد رسول باوری معین فرهنگ و هنر...

انفجار در مساجد خلاف اسلام و شریعت است

انفجار در مساجد خلاف اسلام و شریعت است

کابل باختر ۲۶ اسد شورای امنیت ملی با نشر اعلامیه یی...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتنگاهی به نشرات برخی از روزنامه های چاپی غیر حکومتی درپایتخت

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل باختر/ 4/ ثور
شمار محدود از روزنامه های چاپی غیرحکومتی درپایتخت که به دسترس قرارگرفته اند ، درشماره های امروزی به بحث روی مسایل مختلف سیاسی ونظامی درکشور پرداخته اند ونیز اخبار وگزارش های را درباره رویدادهای منطقه وجهان نشرکرده اند .
گزارشگر آژانس باختر ، با توجه به عنوان های درشت برخی از این روزنامه ها گزارش حاضر را آماده کرده است روزنامه ویسا دربرگ نخست از قول مرکز تحقیقاتی ویلسون عنوان کرده است واشنگتن پذیرفته که از موضع ضعیف وارد مذاکرات با طالبان شد.
به نوشته این روزنامه عضو ارشد مرکز تحقیقاتی ویلسون می گوید که امریکا از موضع ضعیف با طالبان وارد مذاکرات صلح شده است و برخلاف این گروه هئیت مذاکره کننده امریکایی برای به نتیجه رساندن مذاکرات و ایجاد توافق تحت فشار قرارداد.
به نوشته ویسا مایکل کوگلمن تحلیلگر ارشد مرکز تحقیقاتی ویلسون دریاد داشتی نوشت امریکا سال ها تلاش کرده است تا با فشار نظامی طالبان را مجبور به توقف جنگ کند اما این تلاش ها موفقیت آمیز نبوده است و اخیراً نیز طالبان آغاز عملیات بهاری خود را اعلام کرده است.
روزنامه ویسا ادامه این مطلب را درصفحه پنجم نوشته کرده است و درصفحه اول خبرداده است که نشست مهم مشترک روسیه امریکا و چین درمورد افغانستان فردا برگزار می شود.
به نوشته این روزنامه سفارت روسیه درکابل میگوید که فردا نشست دوم سه جانبه نمایندگان خاص روسیه امریکا و چین درخصوص افغانستان درمسکو تدویر می یابد .
روزنامه موضوع را دنبال کرده است و درهمین صفحه از قول کمیسیون مستقل حقوق بشر عنوان کرده است که درسال 1397 تلفات افرادملکی 19 درصد افزایش یافته است به نوشته این روزنامه رییس کمیسیون حقوق بشر از افزایش تلفات افرادملکی درکشور ابراز نگرانی کرده می گوید که تلفات افرادملکی درسال 1397 هه – ش نسبت به سال گذشته آن 19 درصد افزایش یافته است.
روزنامه موضوع را دنبال کرده است و درهمین صفحه خبرداده است که حامدکرزی رییس جمهور سابق افغانستان به مسکو رفته است.
روزنامه ویسا درصفحه اخیر شماره امروزی عنوان کرده است که روسیه خواستار پیگیری جرایم جنگی نیروهای امریکایی درافغانستان این روزنامه همچنان درصفحه اخیر خبرداده است که نتایج انتخابات ولسی جرگه ولایت کندهار اعلام شد.
این روزنامه درصفحه های دیگر دنبال مطالب بیشر شده است اما روزنامه آرمان ملی برگ نخست را با مطلب زی رعنوان وزارت کار ، مقرره تقاعد کارکنان اداره های خصوصی تصویب شده است آغازکرده است و نیز درهمین صفحه خبرداده است که پی پی اس نیروی که برخورد خشن شان بارها خبرساز شده است.
آرمان ملی ، به همین ترتیب درصفحه اول زیر عنوان خلیل زاد نمی تواند گره صلح افغانستان را بازکند ، شورای امنیت باید اقدام کند به نوشته است شماری از آگاهان نظامی درپیوند به آغاز هفتمین دور سفر های زلمی خلیل زاد فرستاده وزارت امور خارجه امریکا برای صلح افغانستان می گویند که این سفر ها نتیجه نمی دهند و شورای امنیت سازمان ملل باید دراین راستا اقدام کند.
به نوشته آرمان ملی ، آقای خلیل زاد که دور هفتم سفر خود به کشور های منطقه وجهان را به تاریخ 21 اپریل آغازکرد تا 11 می ادامه می یابد.
دراین دور سفر ازکشورهای افغانستان ، روسیه ، بریتانیا ، هند و قطر دیدارخواهند کرد.
روزنامه موضوع را دنبال کرده است و درهمین صفحه خبرداده است.
مسکو یک روز میزبان نشست سه جانبه صلح افغانستان خواهد بود.
روزنامه آرمان ملی، سرمقاله شماری امروزی را زیر عنوان غیر نظامیان را هدف قرار ندهید درصفحه دوم نوشته است به نوشته آرمان ملی جنگ افغانستان مانند هر جنگ دیگری عامل کشتار هزاران انسان دراین سرزمین بوده است .
به نوشته آرمان ملی ما چهل سال است که دراین کشتار گاه خونین فرزندان عزیز این سرزمین را قربانی شده می بینیم .
میلیون ها شهروند افغانستان تا حال قهرمانی آمال بیگانه گان شده اند.
این روزنامه موضوع را دنبال کرده است و درهمین صفحه مطلب را زیر عنوان دور نمای ثبات درافغانستان ، آئینه افتتاح پارلمان نا تمام نشرکرده است.
رهبران سیاسی قیمت می خرند ارزان می فروشند عنوان مطلب دیگری می باشدکه این روزنامه درصفحه سوم نشرکرده است آرمان ملی در صفحه های دیگر دنبال مطالب بیشتر شده است.
به همین ترتیب روزنامه هشت صبح درشماره امروزی یا به نشر مطالب مشابه پرداخته است و یادنبال سایر مطالب شده است. ختم/ نالان

More in this category: « تبصره تبصره »

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.