05 ???? 1399

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

محمد اشرف غنی نماز عید سعید فطر را در ارگ ادا کرد

محمد اشرف غنی نماز عید سعید فطر را در ارگ ادا کرد

کابل/ 4 جوزا /باختر محمد اشرف غنی رییس جمهوری اسلامی افغانستان...

مولوی قیام‌الدین کشاف رییس شورای سراسری علمای افغانستان، وفات کرد

مولوی قیام‌الدین کشاف رییس شورای سراسری علمای افغانستان، وفات کرد

کابل/ 4 جوزا /باختر مولوی قیام‌الدین کشاف، رییس شورای سراسری علمای...

اصابت مرمی هاوان درلغمان جان چهارتن راگرفت

اصابت مرمی هاوان درلغمان جان چهارتن راگرفت

مهترلام/ 4 جوزا / باختر درنتیجۀ اصابت یک مرمی هاوان بریک...

Youtube Player

khantry design

اعلانات

نگاهی به نشرات برخی از روزنامه های چاپی غیرحکومتی درپایتخت

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل باختر/ ۲۵/ ثور
شماری محدود از روزنامه های چاپی غیرحکومتی درپایتخت که به دسترس قرارگرفته اند ، درشماره های امروزی به بحث روی مسایل مختلف سیاسی و نظامی درکشور پرداخته اند و نیز اخبار وگزارش های را درباره رویدادهای جاری منطقه وجهان نشرکرده اند.
گزارشگر آژانس باختر ،با توجه به عنوان های درشت برخی از این روزنامه ها گزارش حاضر را آماده کرده است .
روزنامه آرمان ملی درصفحه اول از قول وزیر صحت عامه کشور عنوان کرده است سالانه دست کم ۴۵۰۰ نفر از اثر سوختگی جان خود را ازدست می دهند.
به نوشته این روزنامه وزارت صحت عامه کشور اعلام کرده است که سالانه دست کم ۴۵۰۰ نفر درافغانستان از اثر سوختگی جان خود را از دست می دهند.
فیروز الدین فیروز که روز سه شنبه ۲۴ ثور درمراسم گشایش مرکز اختصاصی درمان واقعات سوختگی درکابل صحبت می کرد گفت که سالانه ۳۰ هزارتن درافغانستان چهار سوختگی می شوند که ازمیان پانزده درصدشان جان می دهند.
روزنامه آرمان ملی ،جزییات بیشتر درپیوند به مطلب فوق را درصفحه هفتم ارائه کرده است اما درصفحه اول زیرعنوان انتخابات ریاست جمهوری دومین میدان کشتی گیری امریکایی ها و اشرف غنی نوشته کرده است نزاع و کشمکش بین امریکایی ها و رهبری حکومت وحدت ملی به میدان انتخارات کشانیده می شود.
دیدار مستقیم معاون وزیر خارجه امریکا با اعضای کمیسیون انتخابات می تواند حاوی پیام هشدار دهنده به رهبری حکومت وحدت ملی باشد . درصورت که همه چیز روال عادی خود را می داشت .
لزومی نداشت که معاون وزیر خارجه امریکا به صورت مستقیم با اعضای کمیسیون انتخابات ببیند به نوشته آرمان ملی دیدار او با اعضای کمیسیون انتخابات به این معنا است که امریکایی ها اراده به رهبری حکومت وحدت ملی برای برگزاری انتخابات به موقع شک دارند واز همین رومی خواهند خود شان به شکل مستقیم مداخله کنند و از چگونگی برگزارشدن و نشدن انتخابات درموعد مقرر اطمینان حاصل کنند روزنامه در صفحه دوم بیشتر به این موضوع پرداخته است اما درصفحه اول خبرداده است که ده مقام بلند رتبه وزارت دفاع محاکمه شدند.
به نوشته این روزنامه دادستانی کل اعلام کرده است که ده مقام بلند پایه وزارت دفاع به اتهام سوء استفاده از صلاحیت های وظیفه یی عذر و تزویر به گونه علنی محاکمه شده اند.
روزنامه موضوع را دنبال کرده است ، درهمین صفحه خبرداده است که عمر البشیر به قتل راه پیمایان متهم شد آرمان ملی درصفحه های دیگر شماره امروزی به بحث روی مسایل دیگر نیز پرداخته است اما روزنامه هشت صبح برگ نخست را با مطلب زیر عنوان تقابل ایران و امریکا به کجا می کشد آغاز کرده و نوشته است .
ایالات متحده امریکا فشار حداکثری به ایران وارد کرده است ایالات متحده گفته است که بیش از ۱۰۰ هزار نظامی امریکایی را به خلیج فارس می فرستد تا با تهدید احتمالی از سوی ایران به ایالات متحده مقابله یی نظامی کنند.
روزنامه موضوع را دنبال کرده است درهمین صفحه عنوان کرده است که یک ماده و دو تفسیر تقابل ارگ و نامزدان هنوز پابرجاست .
هشت صبح جزئیات درپیوند به عنوان فوق را درصفحه دوم ارائه کرده است اما در صفحه اول خبرداده است یک زن و شوهر به اتهام قتل ارجیت سنگ بازداشت شدند.
همچنان روزنامه هشت صبح در صفحه اول از قول نی آورده است حکومت خلاف آزادی بیان گام بر می دارد.
روزنامه هشت صبح درصفحه های دیگر شماره امروزی دنبال سایر مطالب شده است.
به همین ترتیب روزنامه های ماندگار و انصار درشماره های امروزی یا به نشر مطالب مشابه پرداخته اند و یا دنبال سایر مطالب شده اند.
ختم/ نالان .

More in this category: « تبصره تبصره »

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.