04 ????? 1399

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

مرحله نهایی آزمایش چهارمین واکسین ویروس کرونادرامریکا آغاز شد

مرحله نهایی آزمایش چهارمین واکسین ویروس کرونادرامریکا آغاز شد

واشنگتن/ وی او ای /۴ميزان/باختر شرکت داروسازی امریکایی جانسن وجانسن...

ريیس جمهورغنی وصدراعظم پاکستان،صحبت تیلفونی کردند

ريیس جمهورغنی وصدراعظم پاکستان،صحبت تیلفونی کردند

کابل/ ۴میزان / باختر محمد اشرف غنی ريیس جمهوری اسلامی...

Youtube Player

khantry design

اعلانات

تبصره

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل    باختر    ۳۰    ثور 
حوادث اخیر تروریستی در کابل و جان باختن شماری از افراد پولیس ٬ بازنگری برنامه های امنیتی در پایتخت و حومه آن را به یک نیاز جدی مبدل کرده است.
در روزهاي اخير کابل ٬شاهد وقایع تکان دهنده هراس افگنانه و جنایی بود .
پنجشنبه شب حمله بر یک پاسگاه امنیتی در ساحه پلچرخی و دیشب هم حمله بر یک پاسگاه پولیس در ساحه دوغ آباد مردم را نگران کرده است در هر دو حادثه هفت تن از افراد پولیس به شهادت رسیدند و شماری هم زخمی شدند .
این دو حادثه نمایانگر آن است که تهدید دیگر در دروازه های پایتخت نه ٬ بل تهدید اکنون داخل شهر است و در بیخ گوش نظام دارد، رشد می کند .
حوادث تکان دهنده در پلچرخی و دوغ آباد و رويدادهاي دیگر جنایی وامنيتي در کابل. هم‌ زمان با اوج گيري تحرکات وحمله های طالبان و مخالفان مسلح اتفاق می افتد.
این رویداد ها  علايم آن است که پايتخت کشور نيز در معرض نگراني هاي امنيتي قرار گرفته است.
در کابل در کنار حوادث اسفبار تروریستی حوادث خرد و بزرگ جنایی نیز وجود دارد که شهریان را به ستوه آورده است
همه روزه بروزیک یا چند اتفاق جنایی و یا تروریستی در پایتخت ٬حاکي از آن است که چتر امنيتي و ساختار نظام سياسي سخت در معرض آسيب پذيري قرار دارد و با تاسف مسوولان در ارزيابي‌های خود٬ نقاط قوت و ضعف را به گونه درست شناسايي نکرده اند و راه‌هاي عبوراز معضل و آسيب پذيري را تشخيص نداده اند .
وقتي دشمن توان آن را پیدا می کند  که درمرکز کشور و پايتخت حادثه بیافریند و حمله  خود را سازماندهي  کند؛ عمق فاجعه تکان دهنده است.
وقتي دستگاه‌هاي امنيتي با همه ادعاهاي بلند نتوانند امنيت لازم در پايتخت تامين کنند، مردم چگونه مي‌توانند از این نیروها امید و انتظار داشته باشند که امنيت عمومي را در سطح کشور تامین می کنند.
هراس افگنان وقتی که بتوانند به یک پاسگاه امنیتی در پایتخت ضربه بزنند به سادگی خواهند توانست که منازل و یک خانواده را تباه کنند.
موجودیت سیلی از بیکاران در شهر٬ موجودیت هزاران فرد معتاد در پایتخت و به همین ترتیب موجودیت افراد ولگرد و لنده غردر شهر کابل وقوع رویداد های جنایی و تروریستی را ساده تر کرده است، بدون شک دشمن با این قشر پیوند دارد  وتا زمانی که کابل از شر چنین افراد رهایی نیابد مشکل است که از نظم شهری و امنیت سخن گفت .
طبيعي است که دشمن ازوجود هر خلايي نهايت استفاده خود را می کند  تا به نظام سياسي ضربه زند و روحيه مردم  را تضعیف کند .در کنار آن انکشافات اخیر٬ زمینه تبلیغ برای طالبان را نیز مساعد کرده است .
این رویداد ها درست زمانی اتفاق می افتد که برای برخی از برنامه های سیاسی نظیر انتخابات ریاست جمهوری و گفت وگو های صلح ،بستر سازی شده است و مردم آماده گام برداشتن  به سوی تحولات تازه در کشور اند.
حقيقت آن است که امنيت کشور و حفظ نظام سياسي خط سرخ است و این مسووليت حکومت و نيروهاي امنیتی است که مردم را در رسیدن به چنین یک ایده و آرمان یاری کنند.
زمان آن استکه  برنامه های امنیتی در کابل بازنگری شود و یک امید تازه برای مردم بخشیده شود، در غیر آن مردم به نیروهای امنیتی شان هم بی اعتماد خواهند شد . صائم

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.