24 سنبله 1398

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

بازداشت دو تن به اتهام فعالیت های هراس افگنانه در کابل

کابل باختر ۲۳ سنبله پولیس دو تن را در پیوند...

تخریب پایه برق وارداتی کشور ازبکستان در بغلان

تخریب پایه برق وارداتی کشور ازبکستان در بغلان

پلخمری 23 سنبله ‌باختر طالبان باز هم یک پایه برق وارداتی...

آبده تاریخی خواجه ملک سبزعلی بازسازی می شود

آبده تاریخی خواجه ملک سبزعلی بازسازی می شود

پل علم 23سنبله باختر کار بازسازی آبده تاریخی خواجه ملک سبزعلی...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتنگاهی به نشرات شماری از روزنامه های چاپی غیرحکومتی درپایتخت

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل باختر/ اول / جوزا
شماری از روزنامه های چاپی غیرحکومتی که به دسترس قرارگرفته اند درشماره های امروزی به بحث روی مسایل مختلف سیاسی ونظامی درکشور پرداخته اند ونیز اخبار وگزارش های را درباره رویدادهای جاری منطقه وجهان نشرکرده اند.
گزارشگر آژانس باختر گفت با توجه به عنوان های درشت شماری ازاین روزنامه ها گزارش حاضر را آماده کرده است.
روزنامه هشت صبح درصفحه اول عنوان کرده است اول جوزا غنی کنار نرفت . این روزنامه جزئیات درپیوند به عنوان فوق را درصفحه سوم نوشته کرده است.
این روزنامه درصفحه اول زیرعنوان یونیسف دومیلیون کودک درافغانستان دچار سوء تغذیه اند نوشته کرده است.
یونیسف با صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل متحد درگزارشی اعلام کرده است که دومیلیون کودک زیرسن ۵ سال درافغانستان از سوء تغذیه رنج می برند.  همچنان دراین گزارش شمار زنان باردار و شیرده که دچار سوء تغذیه اند ۴۸۵ هزار اعلام شده است.
یونیسف دراین گزارش وضعیت غذایی زنان وکودکان را در ۲۲ ولایت بررسی کرده است . براساس این گزارش ۶۰۰ هزار کودک درمعرض سوء تغذیه حاد قرار دارند .
یونیسف درگزارش تازه ی خود تصریح کرده است که سوء تغذیه نه در صد اضافه تر از دیگران ، کودکان را با خطرمرگ روبه رو می کند.
روزنامه موضوع را دنبال کرده است درهمین صفحه زیر عنوان ، گردانندگان میزهای گرد : کرسی سخنگویان حکومت در برنامه ها خالی است نوشته کرده است با آن که قانون حق دسترسی به اطلاعات کشور درسطح جهان مقام نخست را دارد ، اما گردانندگان میزگرد رسانه های دیداری از حضور نیافتن مسوولان حکومتی دربرنامه های سیاسی ابراز نا رضایتی میکنند و می گویند کرسی سخنگویان حکومت دربیش تر برنامه ها تا پایان خالی است این گردانندگان میز گرد ها و مسوولان برنامه های سیاسی می گویندکه حاضر نشدن این سخنگویان در برنامه های تلویزیونی سبب می شود که از یک سو گردانندگان در خلا معلوماتی قرار گیرند و ازسوی دیگر توازن لازم دربحث ها رعایت نشود روزنامه موضوع را دنبال کرده است.
هشت صبح درصفحه دوم مطلب زیر عنوان پاسخ نادرست به نگرانی های نامشروع نوشته کرده است شماری از نامزدان انتخابات ریاست جمهوری به این باور اند که امروز میعاد قانونی کار حکومت وحدت ملی پایان یافته است آنان خواستار تشکیل حکومت و سرپرست شده اند.
روزنامه موضوع را دنبال کرده است و درهمین صفحه از قول وزارت مالیه خبرداده است که سرمایه گذاران دربخش تولید سه سال اول از مالیه معاف می شوند.
دزدان برق مورد پیگرد قرار می گیرند عنوان مطلب دیگری می باشد که این روزنامه درصفحه سوم نشرکرده است روزنامه هشت صبح درصفحه های دیگر دنبال مطالب بیشتر شده است.
اما روزنامه ویسا ، درصفحه اول از قول جنرال شکات میلر عنوان کرده است اعضای گروه القاعده دربخش هایی از افغانستان دیده شده اند.
به نوشته این روزنامه قوماندان عمومی ماموریت پشتیبانی قاطع از فعالیت جنگجویان القاعده دربخش های از افغانستان خبرداد.
بربنیاد گزارشها، جنرال سکات میلر قوماندان ماموریت پشتیبانی قاطع می گوید که اعضای گروه القاعده دربخش های ازافغانستان دیده شده اند.
روزنامه موضوع را دنبال کرده است درهمین صفحه از قول سفیر امریکا درکابل عنوان کرده است امریکا خواهان حل اختلاف ها برسردوره کاری حکومت وحدت ملی است .
مقام روسی : حدود ۵ هزار داعشی درشمال افغانستان تجمع نموده اند عنوان دیگری می باشدکه این روزنامه درصفحه اول نشرکرده است.
ویسا درصفحه های دیگر دنبال مطالب بیشتر شده است.
به همین ترتیب روزنامه های ماندگار و آرمان ملی درشماره های امروزی یا به نشرمطالب مشابه پرداخته اند و یا دنبال سایر مطالب شده اند. ختم/ نالان 

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.