27 سنبله 1398

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

گشایش نمایشگاه تصویرسازی در پوهنتون هرات

گشایش نمایشگاه تصویرسازی در پوهنتون هرات

شهرهرات ۲۷ سنبله باختر در ابتدا برگ بود عنوان...

آغازکارترمیم پل پشتون درهرات

آغازکارترمیم پل پشتون درهرات

شهرهرات ۲۷ سنبله باختر مسوولان در ریاست حفظ و مراقبت سرک‌های...

دستیابی صد ها خانواده روستا نشین به آب نوشیدنی درننگرهار

دستیابی صد ها خانواده روستا نشین به آب نوشیدنی درننگرهار

شهرجلال آباد ۲۷ سنبله باختر صدها خانواده روستا نشین در ننگرهار...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتنگاهی به نشرات برخی از روزنامه های چاپی غیرحکومتی درپایتخت

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل باختر/ ۲۲/ جوزا
شماری ازروزنامه های چاپی غیرحکومتی درپایتخت که به دسترس قرار گرفته اند درشماره های امروزی به بحث روی مسایل مختلف سیاسی ونظامی درکشور پرداخته اند و نیز اخبار وگزارش های را درباره رویدادهای جاری کشور و منطقه نشرکرده اند.
گزارشگر آژانس باخترباتوجه به عنوان های درشت شماری ازاین روزنامه ها گزارش حاضر را آماده کرده است.
روزنامه آرمان ملی درصفحه اول از قول نی عنوان کرده است که حکومت مکلف است ،عاملان قتل کارمند رادیو تلویزیون ملی زابل را بازداشت کند.
این روزنامه درمطلب دیگر زیرعنوان برخی مقام های آلمانی مخالف گسترش اخراج پناهجویان افغانستان هستند، نوشته کرده است: بوریس ییستوریوس وزیر داخله نیدرزاکسن از حزب سوسیال دموکرات اس پی ای با پیشنهاد گسترش اخراج پناهجویان به افغانستان مخالفت کرد.
وزارت داخله آلمان درنظر دارد ، اخراج پناهجویان رد شده به افغانستان دیگر محدود نباشد.
به نوشته این روزنامه : اکنون اکثرایالت های المان تنها آن عده پناهجویان رد شده را به افغانستان اخراج می کنند که مرتکب جرم شده باشند یا از نظر امنیتی خطرناک پنداشته شوند ویا درروند ثبت هویت با ادارات مربوط همکاری نکنند.
روزنامه موضوع را دنبال کرده است و درهمین صفحه از قول دادستانی کل عنوان کرده است قرار جلب مشاور پیشین رییس جمهور غنی صادر شد.
روزنامه آرمان ملی سرمقاله شماره امروزی را درصفحه دوم زیرعنوان به مشکلات دهقانان کشور رسید گی شود نوشته کرده است درحالی که افغانستان همه ساله رشد اقتصادی دارد میوه های تازه افغانستان که می تواند منبع درآمدی برای باغداران باشد همه ساله به دلیل نبود سردخانه ها و بازار مناسب تلف می شوند و یا به بهایی ناچیزی به فروش می رسند . این کار سبب زیان های بزرگ مالی به باغداران می باشد و آن ها را ورشکست می کند و خانواده های شان را گرسنه نگه می دارد .
روزنامه موضوع را دنبال کرده است و درصفحه هفتم خبرداده است که رهایی زندانیان طالبان از دو روز گذشته آغاز شده است.
تنش برسر انتخابات ریاست مجلس جدی ترشد، عنوان مطلب دیگری می باشد که روزنامه درصفحه هفتم نشرکرده است.
آرمان ملی سرانجام درصفحه اخیر خبرداده است که نیروهای امنیتی دوزندان طالبان درکندز وبغلان را درهم شکستند.
آرمان ملی درصفحه های دیگر دنبال مطالب بیشتر شده است.
اما روزنامه ماندگار درصفحه اول زیر عنوان نمایندگان مجلس معاش یک ماه بی کاری خود را گرفتند نوشته کرده است .
اعضای مجلس نمایندگان حقوق یک ماه بی کاری خود را دریافت کردند.
روزنامه ماندگار موضوع را دنبال کرده است درهمین صفحه به هشدار وزارت انرژی و آب توجه کرده است وزیرعنوان وزارت انرژی و آب از وقوع سیلاب ها هشدار دادنوشته کرده است: ریاست منابع آب وزارت انرژی و آب افغانستان نسبت به وقوع سیل و بالا آمدن سطح آب درشماری از رودخانه ها هشدار می دهد.
روزنامه موضوع را دنبال کرده است این روزنامه درصفحه دوم مطلبی را زیرعنوان کلان صلح درجاده انتخابات نشرکرده است به نوشته این روزنامه زلمی خلیل زاد فرستاده وزارت خارجه امریکا درامور صلح افغانستان درحالی می خواهد هفتمین دور مذاکرات خود با هیئت طالبان را آغاز کند که موضوع صلح واقعاَ به کلاف سردرگم و پیچیده مبدل شده است .
روزنامه ماندگار درصفحه سوم مطلب را زیر عنوان پارچه امتحانی که آقای اشرف غنی به مردم وعده داده بود امروز پس ازپنج سال چند نمره می گیرد را نشرکرده است.
رهایی طالبان، جفا به قربانی های نیروهای امنیتی است عنوان دیگری است که روزنامه جزئیات درپیوند به آن درصفحه سوم نشرکرده است.
روزنامه ماندگار درصفحه های دیگر دنبال مطالب بیشتر شده است به همین ترتیب روزنامه هشت صبح وویسا درشماره های امروزی یا به نشرمطالب مشابه پرداخته اند و یا دنبال سایر مطالب شده است. ختم/ نالان ...

More in this category: « تبصره تبصره »

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.