22 میزان 1398

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

حمله های هوایی به افراد ملکی در بدخشان آسیب وارد کرد

حمله های هوایی به افراد ملکی در بدخشان آسیب وارد کرد

فیض آباد/ ۲۲ میزان/ باختر باشندگان وردوج بدخشان مدعی اند که...

 ده طالب مسلح در هلمند کشته شدند

ده طالب مسلح در هلمند کشته شدند

شهرلشکرگاه ۲۲ میزان باختر ده طالب مسلح درحمله های نظامیان در...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتنگاهی به نشرات شماری ازروزنامه های چاپی غیرحکومتی درپایتخت

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل باختر/ ۲۶/ جوزا
شماری از روزنامه های چاپی غیرحکومتی درپایتخت که به دسترس قرارگرفته اند درشماره های امروزی به بحث روی مسایل مختلف سیاسی ونظامی درکشور پرداخته اند و نیز اخبار و گزارش های را درباره رویدادهای منطقه وجهان نشرکرده اند.
گزارشگر آژانس باختر، باتوجه به عنوان های شماری از این روزنامه ها گزارش حاضر را آماده کرده است.
روزنامه آرمان ملی، درصفحه اول خبرداده است که طرح پنج ساله جلوگیری از آلودگی محیط زیست تدوین می شود.
به نوشته این روزنامه: اداره ملی محیط زیست کشور ازروی دست گرفتن تدوین طرح پنج ساله جلوگیری از آلودگی محیط زیست خبرداده است.
شاه زمان میوندی رییس اداره ملی محیط زیست روز دوشنبه ۲۵ جوزا درمراسم گرامی داشت از روز جهانی محیط زیست درکابل آلودگی هوا را تهدیدی بالاتر از جنگ درکشور خواند.
روزنامه موضوع را دنبال کرده است ودرهمین صفحه ازقول داکتر عبدالله عبدالله آورده است که هیچ کشوری به تنهایی نمی تواند مشکل دهشت افگنی را حل کند.
به نوشته این روزنامه : داکتر عبدالله عبدالله رییس اجراییه حکومت تاکید می کند که تروریزم یک پدیده جهانی است و جهت نابود سازی این پدیده به اجماع جهانی نیاز است، درآن صورت هیچ کشوری به تنهایی نمی تواند مشکل تروریزم و دهشت افگنی را حل کند.
پنجمین اجلاس سران کشور های عضو کنفرانس تعامل و اعتماد سازی درآسیا ‹‹سیکا ›› به تاجکستان رفته، درصحبت های خود درشهر دوشنبه بر مبارزه مشترک علیه دهشت افگنی تاکید کرد.
رییس اجرائیه که روز ۲۴ جوزا درپنجمین اجلاس سران سیکا به نمایندگی از دولت افغانستان سخنرانی می کرد درصحبت های خود با حمایت از تلاش ها و برنامه های سیکا درآسیا برهمکاری های بیش ترمیان اعضای سازمان همگرایی منطقه یی مبارزه مشترک با دهشت افگنی و زرع تولید و قاچاق مواد مخدر تاکید کرد.
روزنامه موضوع را دنبال کرده است و درصفحه دوم سرمقاله شماره امروزی را زیرعنوان مبارزه با تروریزم نیاز به حمایت جهانی دارد نوشته کرده است.
مفهوم و اهمیت صلح دراندیشه استاد ربانی، اعتراض شهروندی، جوهره دموکراسی، عنوان های دیگری می باشد که این روزنامه در صفحه دوم و سوم به نشر آنها پرداخته است .
روزنامه آرمان ملی درصفحه های دیگر دنبال مطالب بیشتر شده است.
اما روزنامه ماندگار، برگ نخست را با مطلبی زیرعنوان هشدار تکت های انتخاباتی به تیم های حکومتی و کمیسیون انتخابات باید اعتماد را به انتخابات برگرداند.
این روزنامه همچنان در صفحه اول خبرداده است که اعضای شورای ولایتی هرات با هم درگیر شدند.
روزنامه ماندگار همچنان درصفحه اول زیرعنوان سرکرده یک گروه جنایتکار درکابل کشته شد . نوشته کرده است: مسوولان دروزارت امور داخله از کشته شدن یک سرکرده جنایتکار درشهر کابل خبر می دهند به نوشته این روزنامه: درخبرنامه یی که این وزارت روزشنبه ۲۵ جوزا به نشر رساند آمده است: نبی کوه بندی سرکرده یک گروه جنایتکار دریک درگیری با نیروهای پولیس مبارزه با تروریزم درکابل کشته شد.
به نوشته ماندگار نبی کوهبندی از جنایتکاران خطرناک و فراری بودکه بخشی از جرایم جنایی در مربوطات حوزه نهم شهر کابل توسط او و افرادش سازماندهی می شد روزنامه موضوع را دنبال کرده است و درهمین صفحه خبرداده است که طرح جلوگیری از آلودگی محیط زیست تدوین می شود.
تلاش های بی نتیجه صلح آقای خلیل زاد و رحمانی باید به کارش شروع کند عنوان های دیگری است که این روزنامه جزئیات در پیوند به آنها را درصفحه دوم وسوم ارائه کرده است.
روزنامه ماندگار، درصفحه اخیر مطلبی را زیر عنوان آخرین دیدار با احمد ظاهر نشر کرده است.
روزنامه ماندگار ، درصفحه های دیگر دنبال مطالب بیشتر شده است.
به همین ترتیب روزنامه های هشت صبح وویسا،  درشماره های امروزی یا به نشرمطالب مشابه پرداخته اند و یا دنبال سایر مطالب شده اند.ختم/ نالان ...

More in this category: « تبصره تبصره »

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.