16 ????? 1399

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

جلسه کمیته ارزیابی اجراآت، فعالیت‌ها و ظرفیت‌های کادری اکادمی علوم برگزار شد

جلسه کمیته ارزیابی اجراآت، فعالیت‌ها و ظرفیت‌های کادری اکادمی علوم برگزار شد

کابل/ 16 سرطان/ باختر جلسه کمیته ارزیابی اجراآت، فعالیت‌ها و ظرفیت‌های...

بل های برق به شکل یک ماهه تنظیم می شود

بل های برق به شکل یک ماهه تنظیم می شود

کابل/۱۶سرطان/ باختر شرکت برشنا تصمیم دارد که منبعد کارمندان فنی و...

موضع گیری ها میان مسکو و واشنگتن تندتر می شود

رییس مجلس نمایندگان امریکا خواستار تحریم سازمان های استخباراتی روسیه...

Youtube Player

khantry design

اعلانات

تبصره

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل    باختر   ۲  سرطان
در حالی که شمار معینی از کشور ها برای حذف نام رهبران طالبان ازفهرست سیاه سازمان ملل  تلاش دارند ٬این سازمان در گزارشی تازه خودگفته است ٬طالبان روابط شان را با گروه های هراس افگن حفظ کرده اند واین گروه ها فعالیت های شان را در مناطق تحت تسلط طالبان در افغانستان گسترش داده اند.
مفسرآژانس باختر می نگارد، دسته حمایت تحلیلی ونظارت از تحریم های سازمان ملل در گزارش تازه گفته است( طالبان نه تنها ٬ارتباط شان را با القاعده٬ شبکه حقانی٬ لشکر طیبه٬ تحریک اسلامی ازبکستان٬ تحریک اسلامی ترکستان شرقی وحدود بیست گروه تروریستی دیگر حفظ کرده اند بل با آنان همکاری می کنند والقاعده درچترحمایت طالبان درسرتاسرافغانستان قوی ترشده است و به صورت اخص این حضور در بدخشان و پکتیکا در سرحدات میان افغانستان وپاکستان ٬ نفوذ خود را گسترش داده است وطالبان همکاری نزدیک با لشکر طیبه و حقانی دارد.)
جریان ها و سازمان های که در گزارش تازه سازمان ملل از آنان نام گرفته شده است جز خطرناکترین گروه های تروریستی اند که در افغانستان ومنطقه ٬شنیع ترین جنایات  انجام داده اند. اکثر رهبران این گروه ها از سوی نهاد های بین المللی و شماری از کشورهای جهان تحت تعقیب وپیگرد قرار دارند وبرای گرفتاری آنان جایزه تعیین شده است.
اگر به ماجرای افغانستان وعلل لشکر کشی امریکا و متحدان غربی آن به افغانستان دقیق شویم اولین عامل حضور نظامیان خارجی در افغانستان٬ حضور هراس افگنان خارجی بود که درچترحمایت امارت اسلامی طالبان ٬افغانستان رامکان امن خود یافته بودند و از اینجا جهان را تهدید می کردند.
مگر طالبان در سالهای اخیر تلاش کردند که نشان دهند ٬دیگر با این گروه ها سر کار ندارند.
این گروه، با حضوردر پایتخت شماری از کشورها، نشست های بین المللی و یا بین الافغانی تلاش کردند این پیام را برای مردم افغانستان وجهان بدهند که آنان تغییر کرده اند و دیگر تهدیدی برای امنیت منطقه‌  و جهان نیستند و نشان دادندکه گویا در برابرتجاوز می جنگند٬ این ژست مسخره نمی تواند حقیقت را کتمان کند به این معنی اگر طالبان  نمی بودند و افغانستان را به مکان امن هراس افگنان مبدل نمی کردند هرگز نیروهای امریکایی و متحدان به افغانستان فرستاده نمی شدند .
ناامنی در افغانستان و حضورامن هراس افگنان در این کشور٬اسباب حضور نیروهای خارجی را فراهم کرد .
به هرصورت اما و اگر های زیادی در این مورد وجود دارد
طالبان زمانی که مکاتب را به روی دختران بستند وزنان را وا دار کرده بودند که در چهار دیواری خانه محصور بمانند  مگردر مسکو٬ دوحه٬ بیجنگ و دوبی یا با روز نامه نگاران زن نشستند و یاهم از فعالان حقوق زنان و جامعه مدنی استقبال کردند تا نشان دهند که تغییر کرده اند و محاسبه شان با قضایا٬در سایه تحجر بیست سال قبل نیست، ولی در افغانستان همه چیزنمایانگر چهره گذشته این گروه می باشد ٬ طالبان هنوز در عمل و ماهیت تغییر نکرده اندو این گروه امروز هم چون بیست سال پیش ٬ هراس افگنان خارجی از ایغورهای چین تا هراس افگنان چیچینی٬ فعالان جنبش اسلامی ازبکستان و ترکستان شرقی و هراس افگنان پاکستانی از لشکر جنگهوی٬ لشکرطیبه وگروه های دیگررا در کنار خود دارند. در بسیاری ساحاتی که طالبان در آن نفوذ دارندمکاتب دخترانه بسته است ونصاب تعلیمی مکتب های پسرانه مقید و تنگ است.
در اصل طالبان تغییر نکرده اند و چون گذشته زشت و شریر اند اگر به دیپلماسی رو آورده اند و دفتری در دوحه ایجاد کرده اندو یا بعضا سروکله شان از مسکو یا بیجنگ و دوبی بیرون می شود این جزبرنامه های آنان برای تغییر اذهان در افغانستان وکشور های دیگر است که از طالبان خاطره خوش ندارند.
طالبان ارتباطات عمیقی با بقایای القاعده و سازمان های تروریستی منطقه‌ دارندو برای یک دیگر برنامه ترتیب می کنند.
الظواهری سردسته گروه القاعده بود که ازملااختر منصورکه تازه جاگزین ملا عمر شده بود بیعت کرد.
آنچه را سازمان ملل گزارش داده است، حکایه از واقعیت های تلخ دارد که دروجود طالبان دیده می شود .
مردم می پرسند امریکا که شش دور از مذاکرات با طالبان را سپری کرده است و یکی از شرایط  مذاکره آنان ٬قطع رابطه طالبان با گروه های هراس افگن می باشد و یا کشور هایی که طالبان را یک جریان سیاسی در افغانستان می دانند٬ در برابر این گزارش سازمان ملل چه پاسخی خواهند داشت و آینده رابطه شان را با طالبان چگونه شکل می دهند؟
این کشور ها باید رابطه شان را با طالبان با واقعیت این گروه گره بزنند تادر برابرمحاسبه جهانیان بی جواب نباشند .صائم 

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.