01 دلو 1398

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

شش طالب مسلح در هلمند کشته شدند

شش طالب مسلح در هلمند کشته شدند

لشکرگاه/ ۱ دلو/ باختر شش طالب مسلح در درگیری با نظامیان...

بهره برداری از سه ذخیرگاه آب زراعتی در ننگرهار

بهره برداری از سه ذخیرگاه آب زراعتی در ننگرهار

جلال آباد/ ۱ دلو/ باختر سه ذخیرگاه آب در ننگرهار به...

ده ها جوان در هرات به نظامیان زخمی خون اهدا کردند

هرات/ ۱ دلو/ باختر ده ها جوان در هرات با اهدای...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتنگاهی به نشرات شماری از روزنامه های چاپی غیرحکومتی درپایتخت

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل باختر/ ۲۴/ سرطان
شماری از روزنامه های چاپی غیرحکومتی درپایتخت که به دسترس قرارگرفته اند، درشماره های امروزی به بحث پیرامون مسایل مختلف سیاسی و نظامی در کشور پرداخته اند ونیز اخبار وگزارش های را درباره رویدادهای جاری منطقه وجهان نشرکرده اند.
گزارشگرآژانس باختر، باتوجه عنوان های درشت شماری ازاین روزنامه ها گزارش حاضر را آماده کرده است.
روزنامه ویسا، برگ نخست را با مطلب زیر عنوان یک تعداد تکت های مطرح انتخاباتی برای ایجاد شکست واحد کار می کنند آغاز کرده است و درهمین صفحه ازقول سرور دانش معاون دوم ریاست جمهوری آورده است که گزارش ها و اتهام های سوء استفاده جنسی به زنان درارگ باید به جدیت بررسی شود.
این روزنامه همچنان درصفحه اول از قول پنتاگون عنوان کرده است درشش ماه گذشته نزدیک به ۳۲۰۰ غیر نظامی درافغاسنتان کشته و زخمی شده اند.
به نوشته این روزنامه، وزارت دفاع امریکا یا پنتاگون اعلام کرد که درشش ماه گذشته نزدیک به ۳۲۰۰ غیرنظامی درافغانستان کشته و یا زخمی شده اند که دراین میان گروه های طالبان و داعش عامل بیشترین تلفات این غیر نظامیان اند.
روزنامه ویسا، ادامه این مطلب را درصفحه پنجم نوشته کرده است اما درصفحه اول از قول وزارت دفاع عنوان کرده است که اجرای عملیات نظامی وظیفه نهادهای امنیتی و دفاعی کشور است. به نوشته این روزنامه، بازگشت جنرال عبدالرشید دوستم به میدان های جنگ درشمال با عکس العمل وزارت دفاع ملی روبه روشده است، وزارت دفاع ملی می گوید که راه اندازی عملیات نظامی وظیفه  نهادهای امنیتی و دفاعی کشور است.
روزنامه ویسا، همچنان ادامه این مطلب را در صفحه پنجم نوشته کرده است و درصفحه اول خبرداده است که نشست دوم بین الافغانی درماه آینده برگزار می شود. به نوشته این روزنامه، پس از هفت دورنشست مقامات امریکایی و طالبان نشست بین الافغانی را با طالبان در قطر برگزار کردند. با گذشت بیشتر از یک هفته از نشست بین الافغانی حمدالله محب مشاور شورای امنیتی ملی از برگزاری دومین نشست میان طالبان و نمایندگان حکومت افغانستان خبر داده است.
روزنامه موضوع را دنبال کرده است ودرصفحه چهارم مطلب را زیر عنوان باشندگان هرات از دود کردن چرس درمکانهای تفریحی شکایت دارند.
روزنامه ویسا، درصفحه های دیگر دنبال مطالب بیشتر شده است اما روزنامه هشت صبح درصفحه اول عنوان کرده است اعتراف حکومت تلاش ها برای کاهش خشونت برزنان ناموفق بود.
به نوشته این روزنامه، محمد سرور دانش معاون دوم ریاست جمهوری روز یک شنبه بیست وسوم سرطان دریک کنفرانس خبری تحت نام کنفرانس ملی هماهنگی نهادمبارزه با خشونت برزنان درکابل گفت که هنوزهم زنان درافغانستان به عدالت دسترسی ندارند و حقوق آنان دربخش های گوناگون کشور پای مال می شود . اوگفت حکومت با وجودی که درامر مبارزه خشونت برزنان گام هایی برداشته است اما این گام ها ناموفق بوده است.
روزنامه موضوع را دنبال کرده است درهمین صفحه خبر داده است که کابل باکمبود ۶۶ میگاوات برق روبه رواست، حکومت خواهان تعویق رخصتی های تابستانی شورای ملی شد عنوان مطلب دیگری می باشد که روزنامه درصفحه اول نشرکرده است .
روزنامه هشت صبح همچنان درصفحه اول خبرداده است که ۴۴ درصد جمعیت افغانستان امنیت غذایی ندارند.
به گزارش این روزنامه، معاون مسوول نظامی طالبان برای ولسوالی نمک آب ولایت تخار بازداشت شده است.
روزنامه هشت صبح همچنان درصفحه دوم مطلب را زیر عنوان مردم انتخابات می خواهند نشرکرده است.
روزنامه هشت صبح همچنان درصفحه دوم خبرداده است که کارساختمانی کمپلس اداری دارالامان افتتاح شد.
هشت صبح درصفحه های دیگر دنبال مطالب بیشتر شده است.
اما روزنامه ماندگار برگ نخست را با مطلب زیر عنوان پرده برداری عضو مجلس از فساد انتخاباتی قیمت شامل شدن درفهرست برندگان مجلس دوصدهزار دالر بود آغاز کرده است و درهمین صفحه مطالب را زیر عنوان ها معاون ریاست حکومت وحدت ملی ادعای تجاوز جنسی به زنان در ارگ لکه ننگ بردامن حکومت است، برق کابل سهمیه بندی شد و سنگ تهداب مجتمع اداری دارالامان گذاشته شد نشرکرده است .
روزنامه ماندگار در صفحه های دیگر دنبال مطالب بیشتر شده است. ختم/ نالان

More in this category: « تبصره تبصره »

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.