24 ????? 1399

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

دوبزرگ قومی درغزنی به قتل رسیدند

دوبزرگ قومی درغزنی به قتل رسیدند

غزنی/23 سرطان /باختر مردان تفنگ‌دار دو بزرگ قومی را امروز...

ساختار تشکیلاتی وزارت اطلاعات وفرهنگ موردبحث قرارگرفت

ساختار تشکیلاتی وزارت اطلاعات وفرهنگ موردبحث قرارگرفت

کابل/ 23 سرطان باختر/ محمد طاهر زهیرسرپرست وزارت اطلاعات وفرهنگ واحمد...

وزرای امور خارجۀ افغانستان، آذربایجان و ترکمنستان تماس ویدیویی برقرارکردند

وزرای امور خارجۀ افغانستان، آذربایجان و ترکمنستان تماس ویدیویی برقرارکردند

کابل/23 سرطان/ باختر محمد حنیف اتمر، سرپرست وزارت امور خارجۀ کشور،...

Youtube Player

khantry design

اعلانات

تبصره

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل  باختر  ۲۴   اسد
صلح برای مردم افغانستان یک نیاز است٬مگر ابهامات در روند صلح برای مردم ما پذیرفتنی نیست.
مفسرآژانس باختر می نگارد:دور هشتم مذاکرات میان نمایندگان امریکا و طالبان در دوحه قطرخاتمه یافته است و احتمال امضای یک توافقنامه میان دو طرف در روز های نزدیک وجود دارد.
منابع وابسته به طالبان گفته اند که در حال حاضر٬اعضای رهبری آن گروه مصروف رایزنی های درونی٬پیرامون شکل و محتوای این توافقنامه اند و زلمی خلیل زاد نماینده ویژه امریکا برای افغانستان نیز٬ غرض گرفتن دساتیر تازه و مشوره با مقامات امریکایی به واشنگتن رفته است .
در همین حال منابعی در ارگ ریاست جمهوری گفته اند(آنان توقع دارند که متن توافق‌نامه احتمالی میان دو طرف هر چه زودتر با حکومت افغانستان در میان گذاشته شود.
پیش از این حکومت افغانستان همیشه از مسایل وابسته به مذاکرات صلح آگاه می‌شد و این موارد را با حکومت در میان می‌گذاشتند، این‌که خاکه متن توافق‌نامه احتمالی با ما در میان گذاشته شده باشد خبر درست نیست.)
این گفته درست زمانی بیان می شود که مردم افغانستان نگران ابهامات در مذاکرات صلح امریکا و طالبان اند.
مردم از چگونگی آن چیزی نمی دانند و معلوم نیست که امریکا و طالبان روی چه مواردی با هم به موافقه رسیده اند و آینده سیاسی افغانستان که تاثیر مستقیم برسرنوشت مردم این کشور دارد چگونه شکل خواهد گرفت.
مردم بیم ازآن دارند که امریکا و طالبان با امضای موافقتامه یی که ازشکل و محتوای آن مردم ومسوولان کمتر می دانند مردم افغانستان را دربرابر  یک عمل انجام شده قراردهند ووضعیت به گونه یی سیرکند که موارد توافق شده میان دو طرف مورد قبول مردم افغانستان نباشد.
امریکا با دولت افغانستان٬رابطه دولت با دولت را دارد وآینده روابط میان دوکشور در چوکات چند موافقتنامه شکل یافته است. امریکا از لحاظ سیاسی و حقوقی مکلف است که به نگرانی مردم و دولت افغانستان پاسخ گوید.
مردم افغانستان صلح می خواهند و آن را برای آینده خود و فرزندان شان یک نیاز می دانند مگر یک صلح با عزت و با اقتدارکه بتواند٬آینده سیاسی افغانستان را تضمین کند و دستاورد های هژده سال گذشته را حفظ بدارد. تحلیل سیاسی

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.