02 ??? 1398

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

معینیت امورجوانان با پوهنتون های خصوصی تفاهمنامه تحصیلی امضا کرد

معینیت امورجوانان با پوهنتون های خصوصی تفاهمنامه تحصیلی امضا کرد

کابل/ ۱حوت/ باختر معینیت امور جوانان وزارت اطلاعات و فرهنگ تفاهمنامه...

کابل و امنیت شکننده٬ نگرانی های امنیتی درشهر جدی تر شده است

کابل و امنیت شکننده٬ نگرانی های امنیتی درشهر جدی تر شده است

کابل/اول حوت/ باختر از طرح جدید امنیتی در کابل یک...

آمریکا برای نخستین بار متحد آسیایی خود را تهدید کرد

آمریکا برای نخستین بار متحد آسیایی خود را تهدید کرد

واشنگتن/ یونهاپ/ اول حوت/ باختر آمریکا برای نخستین بار متحد آسیایی...

Youtube Player

khantry design

اعلانات

تبصره

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل   باختر   ۲۷  اسد
تجلیل از سالروز استقلال٬ تجدید پیمان با آنانی است که در کسب استقلال وآزادی قهرمانانه مجاهدت کردند ودر کنارآن ٬فرصت حمایت ازآنانی است که در راه حفظ ارزش های ملی ٬هویت وآزادی وطن می رزمند ومبارزه می کنند.
مفسرآژانس باختر می نگارد: صد سال قبل از امروزنیاکان و پدران ما درچتر وحدت ملی و همدلی با مبارزه فراگیر و هدفمند و با نثار خون شان ٬ استقلال سیاسی کشوررا از ابر قدرت‌ آن زمان( بریتانیا کبیر)به دست آوردند .
آنان در کنارآن که هویت ٬آزادی و استقلال را به کشور بازگردانیدند٬ برای ما درس دادند تا چگونه از ارزش های ملی پاس بداریم و چگونه در حفظ استقلال وآزادی کوشا باشیم.
کسب آزادی در صد سال قبل٬ تنها یک رویداد نمادین نیست بل حماسه و درس است برای نسل های بعدی که آزادی و آزاد زیستن به چه بها برای ما رسیده است. ما ازگذشته های خود٬درس ها زیادی از شجاعت٬آزادگی٬حراست از وطن و ارزش های ملی آموختیم ووقت آن است که آن را در عمل پیاده کنیم.
میان روز گارکنونی ما و وضعیت صد سال قبل مشابهت های زیادی وجود دارد.
صد سال قبل ما در گرو استعمارگران انگلیس بودیم.آنان هویت وارزش های ملی ما را در گرو واداره خود داشتند ومردم از تمثیل اراده محروم بودند .
حالا نیز شماری معین از کشورها درپی تاراج هویت٬ وارزش های میهنی در کشور ما اند. این کشور های ستیزه جو در یک جنگ نیابتی٬ کشور ما را به میدان رقابت ها و کشمکش های شان مبدل کرده اند و همه روزه مردم ما قربانی وحشت و دهشت این کشور ها اند.
در این جنگ نا مقدس و نابرابر این نیروهای امنیتی و دفاعی ما اند که قهرمانانه در برابر تهاجم بیگانه ایستاده اند و از مردم شان و ارزش های ملی شان دفاع می کنند.
پس لازم است همان سان که در صد سال قبل مردم مادر یک اجماع ملی٬ همدلی و هماهنگی در برابر متجاوزان بیرونی ایستاده شدند و از مجاهدان استقلال طلب حمایت کردند٬ حالا فرزندان رشید این کشور که در کوه پایه ٬سرحدات ٬قریه ها و ده ها در برابراعمال بیگانه ٬آنانیکه در پی تاراج ارزش های ملی اند مبارزه می کنند حمایت شوند.
نیروهای امنیتی در هر کشوری، نخستین و مهم ترین نشانه اقتدار ملی ٬ ضامن و پاسداراولی استقلال سیاسی و حاکمیت ملی آن به حساب می آیند.
این نیروها شاخص اقتدار و امنیت ملت  مااند این نیروها در طول سال های دشوار جنگ و خشونت و مبارزه با مافیا و تروریزم و توطئه های پی در پی دشمنان خارجی افغانستان، مقتدر و مصمم و پرصلابت ایستاده اند، مقاومت و جانفشانی کرده اند.
این نیروها نیاز مبرم به حمایت های همه جانبه و مستمر دارند؛ زیرا اقتدار این نیروهاست که ضامن استقلال افغانستان است و تا زمانی که این مهم، محقق نشود، نباید انتظار داشت که استقلال کشور به طور کامل، تأمین شده است.
سالروز کسب استقلال فرصت است که ما به سوی این نیروها بشتابیم ٬ازآنان حمایت مادی ومعنوی کنیم و این را بپذیریم که امروز اگر حرف از امنیت نسبی٬ کار٬ آموزش وپرورش٬نظام و حکومتداری ... است مدیون تلاش همین نیروها است .
این در حالی یست که بازماندگان  شهدای نیروهای امنیتی دفاعی ما٬ معلولان و معیوبان این نیروها به وارسی و نوازش نیاز دارند ونباید آنان را از یاد بریم . تحلیل سیاسی

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.