29 جدی 1398

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

نشست سالانه کمیته رهبری صندوق وجهی زیربنایی افغانستان برگزار شد

نشست سالانه کمیته رهبری صندوق وجهی زیربنایی افغانستان برگزار شد

کابل/ ۲۹جدی/ باختر نشست کمیته رهبری صندوق وجهی زیربنایی افغانستان به...

نقشه راه پنج ساله کمیسیون مستقل اصلاحات اداری و خدمات ملکی روگشایی شد

کابل/ ۲۹جدی/ باختر احمدنادر نادری، رییس کمیسیون مستقل اصلاحات اداری و...

محمداشرف  غنی رییس جمهوی: شرق کابل به یک منطقۀ توسعه یافته مبدل خواهد شد

محمداشرف غنی رییس جمهوی: شرق کابل به یک منطقۀ توسعه یافته مبدل خواهد شد

کابل/ ۲۹جدی/ باختر محمد اشرف غنی رییس جمهوری اسلامی افغانستان در...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتنگاهی به نشرات شماری ازروزنامه های چاپی غیرحکومتی درپایتخت

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل باختر/ ۳/ سنبله
شماری محدود از روزنامه های چاپی غیرحکومتی درپایتخت که به دسترس قرارگرفته اند٬ درشماره های امروزی به بحث روی مسایل مختلف سیاسی ونظامی درکشور پرداخته اند ونیز اخبار وگزارش های را درباره رویدادهای جاری منطقه وجهان نشرکرده اند.
گزارشگر آژانس باختر ، با توجه به عنوان های درشت شماری ازاین روزنامه گزارش حاضر را آماده کرده است روزنامه ویسا ، درصفحه اول از قول الجزیره خبرداده است که امریکا و طالبان بالای حکومت ۱۴ ماهه موقت موافقت کرده اند.
این روزنامه همچنان درصفحه اول ازقول سفیر امریکا درکابل عنوان کرده است ، برای امریکا تامین صلح نسبت به انتخابات درافغانستان اولویت دارد.
به نوشته این روزنامه سفیر امریکا درکابل می گوید که کشورش درافغانستان به روند صلح نسبت به انتخابات اولویت می دهد.
به نوشته این روزنامه : جان بس سفیر امریکا درکابل درتازه ترین موردگفته که برای کشورش تامین صلح درافغانستان اولویت دارد و خواست افغانان نیز همین است.
روزنامه ادامه موضوع را درصفحه پنجم نوشته کرده است اما درصفحه اول از قول مشاور امنیت ملی آورده است که گروه داعش پشتوانه مردمی ندارد و تهدید ستراتیژیک نیست .
به نوشته ویسا ،مشاور شورای امنیت ملی می گوید که گروه تروریستی داعش برای افغانستان تهدید بزرگ و استراتیژیک محسوب نمی شود.
حمدالله محب مشاور امنیت ملی گفت که گروه تروریستی داعش در افغانستان پشتوانه مردمی ندارد بنابراین تهدیدی ستراتیژیک برای افغانستان محسوب نمیشود.
ویسا ، ادامه این مطلب را درصفحه پنجم نوشته کرده است اما درصفحه اول ازقول عبدالسلام ضعیف نوشته  است روسیه و پاکستان ازطرف طالبان توافقنامه صلح با امریکا را ضمانت می کنند.
به نوشته این روزنامه یک عضو پیشین طالبان می گوید که روسیه و پاکستان ازطرف طالبان توافقنامه صلح این گروه را با امریکا ضمانت می کنند.
به نوشته ویسا،عبدالسلام ضعیف سفیر پیشین طالبان دراسلام آباد می گوید که توافقنامه صلح امریکا و طالبان تاچند روز دیگر نهایی می شود و ضمانت کنند این توافقنامه از سوی طالبان روسیه و پاکستان خواهد بود او می گوید که نمایندگان امریکا وطالبان روی خروج نیروهای امریکایی از افغانستن در۱۵ تا ۲۴ ماه پس از امضای توافقنامه و تضمین برای جلوگیری از فعالیت های تروریستی درافغانستان به توافق نهایی دست یافته اند.
روزنامه موضوع را دنبال کرده است ، ویسا درصفحه های دیگر دنبال مطالب بیشتر شده است .
اماروزنامه ماندگار درصفحه اول از قول سفیر امریکا درکابل عنوان کرده است که صلح درافغانستان نسبت به برگزاری انتخابات اولویت دارد.
این روزنامه درهمین صفحه زیر عنوان صلح کودتاگردر راه و حکومت درچیو نوشته کرده است مردم و نخبه گان سیاسی آن ها به انتخابات مشتاق اند ،ولی به این پروسه بسیار مطلوب و معتبر درقاب بزرگ افغانستان به مقدورات و مخدورات بی شمارش می بینند ازهمین رونگاه آن ها به انتخابات نگاهی عاقلانه و دور اندیشانه است .
روزنامه موضوع را دنبال کرده است و درهمین صفحه خبرداده است که ۴۰۰ خانواده به علت جنگ درتخار آواره شدند.
به نوشته این روزنامه مقامات اعلام کرده اند که براثر درگیری درشمال تخار بیش از ۴۰۰ خانواده مجبور به ترک خانه های خود شدند.
محمدجواد هاجری سخنگوی والی تخار به خبرگزاری شینهوا گفته است ۴۰۰ نفردردرگیری درولسوالی اشکمش درشمال تخار مجبور به ترک خانه های خود شدند.
روزنامه موضوع دنبال کرده است ، درصفحه سوم مطالب را زیر عنوان های مرکز ویژه تایید شناس نامه ایجاد شد.
درمذاکرات صلح ملیشه های سیا فراموش نشود اخاذی طالبان از موتر های مسافربری و باربری درسرپل نشر کرده است.
روزنامه ماندگار درصفحه های دیگر دنبال مطالب بیشتر شده است.
به همین ترتیب روزنامه هشت صبح در شماره امروزی یا به نشر مطالب مشابه پرداخته است و یا دنبال سایر مطالب شده است. نالان ...ک..م

More in this category: « تبصره تبصره »

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.