21 قوس 1398

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

تجلیل از روز جهانی مبارزه با فساد اداری در پنجشیر

بازارک /۲۰قوس/ باختر از روز جهانی مبارزه با فساد اداری امروز...

کار ترمیم یک جاده درشینوار ننگرهار آغازشد

کار ترمیم یک جاده درشینوار ننگرهار آغازشد

شهرجلال آباد/ ۲۰ قوس/ باختر کارساخت وترمیم یک جاده در شاهراه...

رقابت های دوش در قول اردوی سیلاب برگزارشد

شهرجلال آباد/ ۲۰ قوس/ باختر رقابت های دوش در قول اردوی...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتنگاهی به نشرات شماری از روزنامه های چاپی غیرحکومتی درپایتخت

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل باختر10 سنبله
شماری از روزنامه های چاپی غیر حکومتی درپایتخت که به دسترس قرارگرفته است ، درشماری های امروز به بحث پیرامون مسایل مختلف سیاسی و نظامی پرداخته اند و نیز اخبار و گزارش های را درباره رویداد های جاری منطقه و جهان نشر کرده اند.
گزارشگر آژانس باختر با توجه به عنوان های درشت شماری از این روزنامه ها، گزارش حاضر را آماده کرداه است .
روزنامه ویسا ، درصفحه اول عنوان کرده است که با توافق امریکا و طالبان پیمان راهبردی میان افغانستان و امریکا لغو نمی شود .
این روز نامه درمطلب دیگر از قول واشنگتن پوست عنوان کرده است که ترامپ و  جان بولتون  برسر مساله صلح افغانستان اختلاف دارند.
به نوشته این روزنامه : روزنامه واشنگتن پوست گزارش داده است که دونالد ترامپ رییس جمهور امریکا با مشاور امنیت ملی خود جان بولتون بر سر مساله صلح افغانستان دچار اختلاف شده است .
واشنگتن پست نوشته که دونالد ترامپ دیگر مشوره جان بولتون را درمورد صلح افغانستان نمی پذیرد، زیرا بالای او بی باور شده و درمورد مساله افغانستان او را کنار گذاشته است .
به نوشته ویسا : قصرسفید درهفته جاری یک جلسه امنیتی را با مقام های بلند پایه امنیت برنامه ریزی کرده است، وی دراین نشست بولتون را دعوت نکرده است . روزنامه موضوع را دنبال کرده است :
این روزنامه همچنان درصفحه اول از قول شورای سراسری قبایل عنوان کرده است که دوطرف خط فرضی دیورند به مراکز داعش تبدیل می شود .
این روزنامه همچنان درصفحه اول از قول رییس جمهور امریکا عنوان کرده است  ،  درمورد خروج نیرو های امریکایی با طالبان به نتیجه نرسیده ایم .
به نوشته این روزنامه : رییس جمهور امریکا می گوید که نمایند گان این کشور درمورد خروج نیرو های امریکایی از افغانستان تا هنوز به هیچ توافقی با طالبان ، دست نیافته اند ، دونالد ترا مپ رییس جمهور امریکا روز جمعه  8 سنبله  درگفت و گو با خبرنگاران گفته که مذاکرات امریکا با طالبان درمسیر خوب درحرکت است ، اما تا هنوز هیچ توافقی درمورد خروج نیرو های امریکایی صورت نگرفته است.
روزنامه موضوع را دنبال کرده است و درصفحه اول خبرداده است  که سخنگوی وزارت دفاع ملی از خبرنگاران معذرت خواست.
روزنامه ویسا درصفحه های دیگر دنبال مطالب بیشتر شده است اما روزنامه افغانستان ما ، درصفحه اول از قول کوریای شمالی عنوان کرده است که روند مذاکرات با امریکا را دشوار ترکرده است .
حمله طالبان برشهر کندز :  یک فرمانده و 34 عضو گروه طالبان کشته شدند ،  عنوان مطالب دیگری است که روزنامه ، درصفحه اول به نشرآن اقدام کرده است.
روزنامه افغانستان ما ، درصفحه اول زیرعنوان ، دردوحه درمرود نظام آینده کشورگفت و گو نمی شود ، نوشته کرده است :  صدیق صدیقی سخنگوی ریاست جمهوری می گوید که  درگفت و گو ی های که دردوحه قطر بین نمایندگان طالبان و ایالات متحده امریکا جریان دارد ، درمورد نظام آینده افغانستان صحبت نمی شود.
روزنامه افغانستان ما  همچنان درصفحه اول از قول وزیر مالیه آورده است :  سخنان رییس اجرائیه مبنی بر حذف پروژه های مناطق مرکزی بی بنیاد است .
افغانستان ما ، سرمقاله شماره امروزی را درصفحه دوم زیرعنوان ، جنایت درسایه صلح نوشته است .
هم زمانی جنگ و مذاکره  راه دشوار صلح درافغانستان ، عنوان مطلب دیگر است که این روزنامه ، درصفحه سوم نشرکرده است .
روزنامه افغانستان ما، درصفحه های دیگر دنبال مطالب بیشتر شده است .
به همین ترتیب روزنامه های هشت صبح ، ماندگار، و آرمان ملی درشماره های امروزی با نشر مطالبی مشابه پرداخته اند و با دنبال سایرمطالب شده اند . نالان

More in this category: « تبصره تبصره »

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.