05 دلو 1398

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

ده ها کیلو گرام مواد مخدر در لوگر ضبط شد

ده ها کیلو گرام مواد مخدر در لوگر ضبط شد

پل علم/ 4 دلو/ باختر نظامیان در لوگر یکصد و شصت...

بازداشت یک دسته سه نفری دزدان از شهر کابل

بازداشت یک دسته سه نفری دزدان از شهر کابل

کابل/ ۴ دلو/ باختر پولیس کابل شام دیروز در پی یک...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتنگاهی به نشرات شماری ازروزنامه های غیرحکومتی درپایتخت

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل باختر/۱۲/ سنبله
شماری ازروزنامه های چاپی غیرحکومتی درپایتخت که بدسترس قرارگرفته اند درشماره های امروزی به بحث پیرامون مسایل سیاسی ونظامی درکشور پرداخته اند و نیز اخباروگزارشهای را درباره رویدادهای جاری منطقه وجهان نشرکرده اند.
گزارشگرآژانس باختر ،با توجه به عنوان های درشت شماری ازاین روزنامه ها ، گزارش حاضر را آماده کرده است .
روزنامه آرمان ملی درصفحه اول عنوان کرده است که وزارت معارف هشت تفاهم نامه با نهادهای خصوصی امضاء کرد.
به نوشته این روزنامه ،وزارت معارف درحالی هشت تفاهم نامه را به منظور بالا بردن کیفیت خدمات آموزشی با نهادهای خصوصی داخلی و خارجی امضاء کرد که بربنیاد گزارش ها کیفیت و خدمات آموزشی دربیش ترین مکتب های خصوصی درسطح بسیار پائین قراردارد و مالکان این مکتب ها تنها به درآمد و جنبه تجارتی این مکتب ها توجه دارند.
روزنامه موضوع را دنبال کرده است درهمین صفحه از قول سخنگوی ریاست جمهوری عنوان کرده است پس از بررسی متن توافق نامه امریکا و طالبان ، دیدگاه حکومت را با امریکا شریک خواهیم ساخت .
به نوشته این روزنامه زلمی خلیل زاد فرستاده ویژه امریکا برای صلح افغانستان روز دوشنبه پس از دیدار با رییس محمد غنی و عبدالله عبدالله ، رییس اجرایی درارگ پیش نویس چارچوب توافق صلح امریکا با گروه طالبان را به رهبران حکومت وحدت ملی شریک ساخت.
به نوشته این روزنامه ،وحید عمر رییس روابط عامه و استراتیژیک ریاست جمهوری درصفحه تویترش نوشته است که بحث ها با آقای خلیل زاد ادامه خواهد یافت ، درهمین حال دفتر رسانه های ریاست اجرایی با نشرخبرنامه یی گفته است که آقای خلیل زاد با آقای عبدالله عبدالله به گونه درکاخ سپیدار نیز دیدار کرده است.
درخبرنامه ریاست اجرایی آمده است که دراین دیدار آقای خلیل زاد رییس اجرایی را درجریان آخرین جزئیات گفت وگو های صلح قرار داد واز صلح سرتاسری و پایدار اطمینان داد.
روزنامه موضوع را دنبال کرده است و درهمین صفحه عنوان کرده است که میوه افغانستان به بازار های کشورهای اروپایی رسید.
این روزنامه همچنان درصفحه اول ازقول پارلمان سایه عنوان کرده است.
شرایط برای برگزاری انتخابات فراهم نیست به مساله صلح اولویت داده شود.
چراآتش بس سرتاسری اعلام نمی گردد ! چرا ارگ درارائه جزئیات از دیدار غنی – خلیل زاد تامل کرد؟ عنوان ها است که روزنامه آرمان ملی درصفحه های دوم و سوم نشرکرده است .
آرمان ملی درصفحه های دیگر دنبال مطالب بیشتر شده است.
اما روزنامه ویسا ، درصفحه اول از قول نیویارک تایمز عنوان کرده است که دولت ترامپ برای گسترش نیروهای استخباراتی درافغانستان تلاش می کند.
به نوشته این روزنامه پس از اظهارات دونالد ترامپ مبنی برادامه حضور استخباراتی قوی امریکا درافغانستان حتی پس از توافق با طالبان نیویارک تایمز نوشت که دولت ترامپ برای گسترش حضور نیروهای سی آی ای درافغانستان تلاش می کند.
این روزنامه همچنان درصفحه اول خبرداده است که حامدکرزی دررابطه به صلح افغانستان با خلیل زاد ملاقات کرده است.
روزنامه ویسا ، درصفحه اول به نگرانی کمیسیون حقوق بشر افغانستان درپیوند به افزایش تلفات غیر نظامیان درغور توجه کرده است و زیرعنوان کمیسیون حقوق بشرافزایش ۷۰درصدی تلفات غیرنظامیان درغور نگران کننده است ویسا ،به همین ترتیب ویسا زیرعنوان ایران به گفت وگوهای امریکا و طالبان خوشبین نیست نوشته کرده است وزیرخارجه ایران می گوید که کشورش به گفت وگو ها میان ایالات متحده امریکا و گروه طالبان خوشبین نیست .
محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران پس از مذاکرات با همتای روسی اش سرگی لاروف دریک نشست مطبوعاتی دررابطه به این سوال یک خبرنگار که امریکا و طالبان در آستانه یک توافق نهایی هستند این اظهارات بیان کرده است.
این روزنامه درصفحه آخر درحالی که از کشته شدن ۱۴ طالب مسلح درارزگان خبرداده است درمطلب دیگر عنوان کرده است که درنتیجه اصابت هاوان درلغمان ۱۳ عضو یک خانواده کشته وزخمی شدند ویسا خبرداده است که اولین جلسه محکمه اعضای پیشین کمیسیون های انتخاباتی برگزار شد.
روزنامه ویسا ،درصفحه های دیگر دنبال مطالب بیشتر شده است .
به همین ترتیب روزنامه های هشت صبح و ماندگار ،درشماره های امروزی یا به نشرمطالب مشابه پرداخته اند و یا دنبال سایر مطالب شده اند. ختم/ نالان

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.