16 ???? 1399

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

جنازۀ شهید دکتورمحمد ایازنیازی درکابل به خاک سپرده شد

جنازۀ شهید دکتورمحمد ایازنیازی درکابل به خاک سپرده شد

کابل 15 جدی باختر جنازۀ شهید پوهندوی دکتورمحمد ایاز نیازی استاد...

انفجاری درقرباغ کابل جان یک تن راگرفت

انفجاری درقرباغ کابل جان یک تن راگرفت

کابل 15 جوزا باختر انفجاری عصرامروز در بازار ولسوالی قره باغ...

صدها تن دراعتراض به قتل دکتور نیازی درتخار راه پیمایی کردند

صدها تن دراعتراض به قتل دکتور نیازی درتخار راه پیمایی کردند

تالقان 15 جوزا باختر صدها باشندۀ تخار دراعتراض به قتل دکتورمحمد...

Youtube Player

khantry design

اعلانات

نگاهی به نشرات شماری از روزنامه های چاپی غیرحکومتی درپایتخت

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل باختر/ ۱۳/ سنبله
شمار محدود ازروزنامه های چاپی غیرحکومتی درپایتخت که به دسترس قرارگرفته اند، درشماره های امروزی به بحث روی مسایل مختلف سیاسی و نظامی در کشور پرداخته اند ونیز اخبار وگزارش های را درباره رویداد های جاری منطقه و جهان نشرکرده اند .
گزارشگرآژانس باختر، با توجه به عنوان های درشت شماری از این روزنامه ها گزارش حاضررا آماده کرده است.
روزنامه هشت صبح درصفحه اول عنوان کرده است که درنبود متن تفاهم نامه امریکا و طالبان ارگ و سپیدار چه را بررسی می کنند.؟
این روزنامه جزئیات درپیوند به عنوان فوق را درصفحه سوم نوشته کرده است اما درصفحه اول خبرداده است که نامزدان متخلف هنوز به کمیسیون شکایات انتخاباتی معرفی نشده اند.
روزنامه هشت صبح، درصفحه اول زیرعنوان پولیس ادعای تصرف ساختمان ولسوالی زاری بلخ توسط طالبان را تکذیب کرد . نوشته است گروه طالبان ادعا کرده که ساختمان درادارات دولتی درولسوالی زاری ولایت بلخ را تصرف کرده است، مسوولان امنیتی دربلخ اما این ادعا گروه طالبان را تکذیب می کنند.
عادل شاه عادل سخنگوی پولیس بلخ ، روزسه شنبه دوازدهم سنبله درصحبت با روزنامه ۸ صبح تائید کرد که گروه طالبان دوشنبه شب گذشته یک حمله تهاجمی را به ولسوالی زاری بلخ سازمان دهی کرده است . او افزودکه درگیری ها درجریان شب گذشته به شدت ادامه داشت اما درحال حاضر این درگیری ها فروکش کرده است به گفته او گروه طالبان به ساختمان اداری ولسوالی زاری نزدیک شده بود اما ادعای تصرف آن کذب است .
روزنامه موضوع را دنبال کرده است و درصفحه چهارم درمطلبی زیرعنوان ، امریکا دیگر برای ارزش های ما نمی جنگد . نوشته کرده است : سفیر خلیل زاد درگفت وگو با لطف الله نجفی زاده مدیر مسوول شبکه ی وزین طلوع نیوز بسیار صریح گفت که امریکا برای تامین منافع امنیتی اش درافغانستان جنگید و بحث ارزش ها اهمیت ثانوی داشت. معنای این سخن سفیر خلیل زاد این است که امریکا نه برای حمایت از ارزش های جمهوری که صرف برای دفاع از امنیت ملی ایالات متحده با طالبان می جنگید حال که طالبان پذیرفته اند از صف دشمنان امریکا خارج شوند، واشنگتن دیگر نیازی نمی بیند که با طالبان به نبرد ادامه دهد.
روزنامه موضوع را دنبال کرده است و درصفحه پنجم زیرعنوان جنگ بغلان ، طالبان روبه شکست اند نوشته کرده است .
مقام های محلی بغلان از پیشروی نیروهای دولتی درجنگ با طالبان دربخش هایی از شهر پلخمری مرکز این ولایت و مناطق اطراف این خبرمی دهند.
روزنامه موضوع را دنبال کرده است و درصفحه های دیگر دنبال مطالب بیشتر شده است.
اما روزنامه ویسا، درصفحه اول ازقول روزنامه یو ایس تودی چاپ امریکا عنوان کرده است که در توافق امریکا با طالبان سوال های مهم بی پاسخ مانده است.
این روزنامه همچنان درمطلب دیگر از قول ضمیر کابلوف عنوان کرده است که روسیه توافق صلح میان امریکا و طالبان را تضمین می کند.
این روزنامه همچنان درصفحه اول خبرداده است که ده کمیشنر کمیسیون های انتخاباتی به پنج سال حبس تنفذی محکوم شدند ویسا از قول شورای ولایتی بغلان نوشته کرده است که نبود هماهنگی میان نیروهای امنیتی باعث تداوم جنگ دربغلان شده است.
ویسا درصفحه اخیر خبرداده است که درنتیجه حمله طالبان برولسوالی زاری ۴۰ نیروی امنیتی کشته شدند این روزنامه همچنان دراین صفحه از قول شورای ولایتی هلمند خبرداده است که درپنج ولسوالی هلمند انتخابات ریاست جمهوری برگزار نخواهد شد.
روزنامه ویسا ، درصفحه های دیگر دنبال مطالب بیشتر شده است .
به همین ترتیب روزنامه های ماندگار و آرمان ملی در شماره های امروزی یا به نشر مطالب مشابه پرداخته اند و یا دنبال سایر مطالب شده اند. ختم/ نالان

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.