07 ???? 1399

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

اطلاعیه مدیریت عمومی ترافیک کابل

اطلاعیه مدیریت عمومی ترافیک کابل

کابل/7 جوزا /باختر یکنفرمرد مجهول الهویه تقریباً 60ساله که پیراهن نخودی...

حکومت افغانستان تلاش می‌کند آتش‌بس با طالبان تمدید شود

حکومت افغانستان تلاش می‌کند آتش‌بس با طالبان تمدید شود

کابل/ 7 جوزا / باختر حکومت افغانستان تلاش می‌کند آتش‌بس...

بیست وشش واقعه مثبت ویروس کرونا  در پروان ثبت شد

بیست وشش واقعه مثبت ویروس کرونا در پروان ثبت شد

چاریکار/ ۷جوزا /باختر بیست وشش واقعه جدید مثبت کرونا امروز...

Youtube Player

khantry design

اعلانات

تبصره

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل  باختر  ۱۷   سنبله
هفته شهید فرصتی است تا با ما باردیگر برای حفظ ارزش های دینی٬انسانی و ملی  تجدید پیمان کنیم و برای رسیدن کشوربه درجات بلند ترقی و اعتلا که خواست و آرمان شهدای ما است پیکار کنیم.
مفسرآژانس باختر می نگارد:هژده سنبله سالروز شهادت احمدشاه مسعود قهرمان ملی است.سالروز شهادت قهرمان ملی مصادف با هفته شهید در کشور است.
هفته شهید در حقیقت گرامیداشت از همه شهدایی است که در راه پاسداری از وطن جان های شیرین خود را از دست دادند.
شهدا نمادی از مبارزه و پیکار در برابر استیلا و تهاجم بیگانگان اندو تاریخ افغانستان مملو از چنین مبارزه و رشادت ها است.
در این میان مبارزه و تلاش مردم افغانستان٬ در برابر تجاوز ارتش سرخ بیشتر ازهر حادثه دیگر مورد بحث است.مبارزه و جهادی که به قیمت خون دو ملیون انسان در این سرزمین تمام شد و زیربناها را در کشور ویران کرد.این تجاوز برای ما چنان سنگین و پر هزینه است.
با آن که از خروج عساکر ارتش سرخ ۳۱سال سپری شد مگر رنج و درد آن همچنان دوام دارد٬تجاوز ارتش سرخ باعث شد تا کشور های دیگر به گونه و اشکال دیگر مداخله و تجاوز شان را در افغانستان ادامه دهند ومردم ما مجبورشدند تا دربرابر چنین ناهنجاری ها ایستاده شوند وقربانی دهند.
شهدا ی کشور نمادی وحدت ملی هستند و هیچگاه در انحصار قوم و نژاد و سمت و گروه ها قرار نگرفتند و همیشه باعث عزت و سربلندی مردم ما اند.
کاروان شهدا، کاروانی همبستگی ملی است، در کل نشانه تمدن و فرهنگ و سرمایه مشترک هستند.
شهدای ما٬در راه دفاع از نوامیس ملی در برابر تروریزم، استعمار و استبداد مبارزه کردند و همچنان برای برقراری یک نظام مردم سالار  متناسب با اراده مردم افغانستان تلاش کردند و جان خود را قربان کردند.
هفته شهید نمی تواند تنها یک روز نمادین و کلیشه یی باشد٬بل بهانه‌ یی برای پرداختن به این موضوع است که شهدا با ایثارکردن جان شان چه درس‌هایی به ما آموختند و برای ادامه راه این عزیزان٬رسالت ما در قبال خون آنان چیست؟
ما مسوولیت های سترگ در برابر خون شهدا داریم. در گام نخست ما باید رسالت ووجیبه خود را در برابرآرمان و ایده شهدا انجام دهیم و کار های نیمه تمام آنان را تکمیل کنیم.
وطن ما همچنان در معرض تجاوز و مداخله بیرونی قرار دارد حلقه هایی تلاش دارند تا این کشور به مکان هراس افگنان جهانی مبدل شود پس رسالت ما برای مبارزه با عوامل تجاوز و مداخله واضح است که نباید آن را فراموش  کنیم.
شهدا فرهنگ ایثار و از خود گذری را برای ما آموختند ٬فرهنگ ايثار و شهادت يكي از ارزش هایی است كه هم زمان با تاريخ اين سرزمين شكل گرفته است و هميشه از جايگاه ويژه یي برخوردار بوده است.
هرافغان آگاه وظیفه دارد كه به سهم خود و با تلاش دسته جمعي، در رفع  مشکلات کشور دست به کار شود برای دستگیری و معاونت از خانواده های شهداو بازماندگان آنان بکوشد  ودر برابرتهدید های داخلی و خارجی ایستاده شود.
هفته شهید نباید فرصت برای آنانی باشد که در تلاش اند روز های ملی و مذهبی را به میدان هرج مرج تبدیل کنند وازآن برای خود بهره گیری کنند. نباید روز های ملی و مذهبی را به روز دشوار و اخلال برای مردم تبدیل کرد بل این ایام را به  فرصتی برای تحمل ٬ رسیدن به هم ودستگیری از نیازمندان و خانواده های شهدا مبدل کرد.بهترین تحفه و همدردی شخصی اهدای خون برای زخمیان نیروهای امنیتی-دفاعی و زخمیان حوادث تروریستی است. تحلیل سیاسی

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.