05 ???? 1399

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

Youtube Player

khantry design

اعلانات

تبصره

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل۱۹ سنبله / باختر
ازقیام حسین باید آموخت .
رویداد خونین کربلا، از جمله حوادث تاریخ سازی دربیاضچه بشری است که حسین با یارانش به خاطر برگشت به عدالت و ایجاد نظام متکی به اراده مردم  قربانی شد. 
مفسرآژانس باخترمی نگارد: قرن ها ازقیامی می گذرد که تا امروز درگوشه٬ گوشه جهان اسلام  از آن یاد بود  به عمل می آید٬  قیامی  که آغاز گر خیزش ها دربرابر مظالمی بود که  یزید  آن را  در تاریخ اسلام آغاز کرده بود .
تکیه به ارزش های  قبیله یی  دنیا گرایی  و کسب  قدرت  و انحصار آن٬ اسبابی بود که نواسه پیامبر بزرگ اسلام  را به حرکت  آورد  تا علم آزادی را به خاطر نجات ازانحراف های  اخلاقی  وسلطه گرایی  فردی  بلند  کند که کرد مگر دریغ با یارانش درراه تحقق این اهداف شهید شد وخانواده اش به اسارت دشمن درآمد.
قرن ها از آن رویداد خونین می گذرد وهمه ساله ازآن گرامیداشت ویادبود به عمل می آید .
اما درافغانستان من وتو هرروز کربلا را٬ راه می اندازند هرروز انسانان این سرزمین  را می کشند. هر روز به قافله شهدا وبیوه های  این سرزمین  می افزایند  و نام آن را جهاد و بیگانه ستیزی می گذارند .
مگر ده بار با بیگانگان می نشینند مذاکره و مفاهمه می کنند مردم  می دانند  که چگونه اسلام را و ارزش های آن را ابزار می کنند  که سرپوش به  جنایات بشری شان  بگذارند.
اگر یزید، نواسه پیامبر بزرگ اسلام  را درکربلا با هفتادو دو تن از یارانش شهید کرد . تاریخ هرگز او را  نبخشید، گرامیداشت ازعاشورا قرن هاست  که ادامه دارد . اما کربلا هایی که درافغانستان سازماندهی می شود، زود فراموش می شود.
   حمله  به مراسم عروسی  درسالون شهر دبی  و دهها رویداد خونین دیگر چون فاجعه مرکزتبیان٬ فاجعه مرکز توزیع تذکره ها  دردشت برچی، فاجعه شش درک  که شماری از اهل رسانه نیز شهید شد . فاجعه شاه شهی، فاجعه زیارت سخی  ،فاجعه رجال برجسته، فاجعه مسجد باقرالعلوم، فاجعه چهارراهی زنبق، قتل و کشتار علمای کرام  ودگر و دگر٬ رویداد های خونین  است که یزیدیان زمان درگوشه، گوشه و شهر، شهر این سرزمین کربلای معلا را بر پا کردند.
شمار قربانیان و زخمی شدگان رویداد های هراس افگنی درافغانستان تکان دهنده است اما  چه زمانی به این  کربلا برپا کردن ها  پایان داده  می شود. چه زمانی نهاد های بین المللی٬ کشور ها ومدافعان حقوق  بشر و دموکراسی  دست  به کار می شوند وبه تعزیر وتحریم  سران آدم کشان  اقدام می کنند . چه زمانی  کشورهای مدافع آزادی  ودموکراسی درپی انسداد لانه های مصوون یزیدیان زمان می شوند مردم افغانستان ذهن وهوش شان معطوف به صلح  و ختم  جنگ است، معطوف آشتی و یکدیگر پذیری است  اما هرگز نمی خواهند که به جنایات جنگی قاتلان زمان سرپوش گذاشته شود.
داد خواهی  وعدالت مشخصه دموکراسی  ونظام های برآمده  ازرای مردم است.
مردم ازنظام وطالبان ومجموع مخالفان می خواهند تابه کربلای که درافغانستان  هرروز برپا می شود توجه کنند ونگذارند بیش از این مردم افغانستان  هیزم جنگی   شوند که درآن منافع مردم  افغانستان وجود ندارد.
حسین  ویارانش الگوی ایثار گری  وفداکاری برای  مردم  سالاری اند باید از آن  آموخت ومصیبت زمان راکه درافغانستان  جریان دارد پایان داد . تحلیل سیاسی

 

More in this category: « تبصره تبصره »

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.