29 جدی 1398

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

سی میلیون دالر لیلام می شود

سی میلیون دالر لیلام می شود

کابل / ۲۹ جدی/ باختر بانک مرکزی مبلغ ۳۰میلیون دالر را...

دسته حقوقی ترامپ اتهامات استیضاح را رد کردند

دسته حقوقی ترامپ اتهامات استیضاح را رد کردند

واشنگتن/ بی بی سی / 29 جدی/ باختر دسته وکلای حقوقی...

ریال مادرید سویا را شکست داد

ریال مادرید سویا را شکست داد

کابل /۲۹جدی / باختر درهسپانیا شب گذشته چهار بازی فوتبال درادامه...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتنگاهی به نشرات شماری از روزنامه های چاپی غیرحکومتی درپایتخت

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل باختر/ ۲۴/ سنبله
شماری ازروزنامه های چاپی غیرحکومتی درپایتخت که بi دسترس قرارگرفته اند درشماره های امروزی به بحث پیرامون مسایل مختلف سیاسی ونظامی درکشور پرداخته اند و نیزاخبار وگزارش های را درباره رویدادهای جاری منطقه وجهان نشرکرده اند.
گزارشگرآژانس باختر ، با توجه به عنوان های درشت شماری ازاین روزنامه ها گزارش حاضر را آماده کرده است.
روزنامه ویسا ، درصفحه اول ازقول اعضای ولسی جرگه عنوان کرده است که توقف مذاکرات امریکا با طالبان تخطی بزرگ است .
این روزنامه همچنان درصفحه اول ازقول برنی سنداز عنوان نامزدانتخابات ریاست جمهوری امریکا عنوان کرده است که دگرباید به جنگ بی معنای افغانستان پایان داده شود.
روزنامه ویسا،درصفحه اول از قول سفیر پیشین امریکا درناتوعنوان کرده است مذاکرات صلح امریکا با طالبان ‹‹نمرده ››است .
به نوشته این روزنامه :سفیر پیشین ایالات متحده امریکا درسازمان ناتو می گوید که مذاکرات صلح ایالات متحده با طالبان ‹‹نمرده ›› است .
روزنامه موضوع را دنبال کرده است و درهمین صفحه زیرعنوان حکومت تلاش ها برای مذاکرات صلح را متوقف کرده است . نوشته کرده است ارگ ریاست جمهوری می گوید که درحال حاضر اولویت حکومت برگزاری انتخابات ریاست جمهوری است نه روند صلح ،از این روحکومت تلاش های خود را برای مذاکرات صلح متوقف کرده است.
به نوشته این روزنامه ،صدیق صدیقی سخنگوی ارگ ریاست جمهوری دیروز ۲۳سنبله دریک نشست خبری درکابل گفت : حکومت افغانستان تابرگزاری انتخابات ریاست جمهوری تلاش ها برای مذاکرات صلح متوقف کرده است.
وی بیان داشت درحال حاضر اولویت حکومت چگونگی برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و تشویق مردم جهت اشتراک گسترده دراین پروسه ملی میباشد.
روزنامه موضوع را دنبال کرده است . این روزنامه درصفحه خبرداده است که دونالد ترامپ کشته شدن حمزه بن لادن را تائید کرد.
به نوشته این روزنامه قصر سفید صبح دیروز به وقت محلی دربیانیه یی به نقل از دونالد ترامپ اعلام کرد :حمزه بن لادن عضو بلند پایه القاعده و فرزند اسامه بن لادن دریکی از عملیات ضد تروریستی نیروهای امریکایی درمنطقه سرحدی افغانستان و پاکستان کشته شده است.
روزنامه موضوع را دنبال کرده است درهمین صفحه از قول سفارت روسیه درکابل آورده است که خروج نیروهای خارجی شرط مهم برای تامین صلح پایدار درافغانستان است .
این روزنامه همچنان درصفحه آخر از قول مشاور امنیت ملی کشور آورده است با خروج زودهنگام نیروهای خارجی ،حکومت زیر فشار قرار می گیرد.
روزنامه ویسا ،درصفحه های دیگر دنبال مطالب بیشتر شده است اما روزنامه ماندگار برگ نخست را با مطلب زیرعنوان ریاست حکومت وحدت ملی پس از ۶ میزان درباره صلح با طالبان تصمیم گرفته می شود . آغاز کرده است و درصفحه دوم زیرعنوان انتخابات بی در وپیکر ۶ میزان نوشته کرده است . توقف گفت وگوهای صلح امریکا و طالبان توانست برگزاری انتخابات ریاست جمهوری را قطعی و مسلم ثابت سازد.
اما تا هنوز انتخابات با تردید ها وتهدید های فراوانی روبه روست که نپرداختن به آن ها می تواند سلامت آن را تماماَ به خطر بیندازد.
روزنامه موضوع را دنبال کرده است و درهمین صفحه زیرعنوان چرا گفت و گوهای صلح متوقف شد؟ نوشته کرده  است.
فراخوان زلمی خلیل زاد نماینده ویژه امریکا برای صلح افغانستان به کمیته روابط بین الملل سنای این کشور و اظهارات سهیل شاهین سخنگوی گروه طالبان درشبکه الجزیره همه نشان دهنده وضعیت دراماتیک گفت وگوهای صلح می تواند باشد گفت و گوهایی که به فرمایش و تاکید ترامپ رییس جمهوری امریکا آغاز شد و با توییت او ظاهراَ درواکنش به کشته شدن یک سرباز این کشور درحمله تروریستی طالبان درکابل پایان یافت .
این روزنامه درجایی دیگری ازاین مقاله نوشته است معلوم نیست که اعضای این کمیته به گفت وگو های صلح امریکا با طالبان خوش بین بوده اند و یا خیرولی درمیان سیاست مداران امریکایی افرادی زیادی بودندکه ازآغاز این مذاکرات را بی حاصل می دانستند.
روزنامه موضوع را دنبال کرده است و درصفحه های دیگر دنبال مطالب بیشتر شده است.
به همین ترتیب روزنامه های افغانستان ما، هشت صبح و آرمان ملی درشماره های امروزی یا به نشر مطالب مشابه پرداخته اند و یا دنبال سایر مطالب شده اند.
ختم/ نالان ...ک..م

More in this category: « تبصره تبصره »

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.