03 دلو 1398

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

وزیر دولت در امور صلح با سفیر ترکمنستان دیدارکرد

وزیر دولت در امور صلح با سفیر ترکمنستان دیدارکرد

کابل/ 3 دلو /باختر در ادامه سلسله نشست‌های مشورتی با سفارت‌ها...

وزیر دولت در امور صلح با سفیر هسپانیا دیدارکرد

وزیر دولت در امور صلح با سفیر هسپانیا دیدارکرد

کابل/ 3 دلو /باختر عبدالسلام رحیمی نماینده خاص رییس‌جمهور و وزیر...

وزیر دولت در امور صلح با سفیر روسیه در افغانستان دیدار کرد

وزیر دولت در امور صلح با سفیر روسیه در افغانستان دیدار کرد

کابل/ 3 دلو /باختر عبدالسلام رحیمی نماینده خاص رئیس‌جمهور و وزیر...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتتبصره

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل   باختر     ۲۵   سنبله
پروژه های عام المنفعه٬سرمایه ملت و جز بیت المال است هر نوع آسیب رساندن به آنها و یا تخریب این پروژه ها٬دشمنی با مردم وسرمایه ملی است.
مفسرآژانس باختر می نگارد: از  دو روز به این طرف برق وارداتی از تاجکستان و ازبکستان در مسیر شاهراه بغلان ـ کندز و بغلان ـ سمنگان ٬با تخریب پنج پایه برق قطع شده است و به این ترتیب به شمول کابل ٬ نه ولایت جنوبی و جنوب شرقی کشوریا با کمبود جدی برق مواجه اند و یا این که هیچ برق ندارند.
تخریب پایه های برق درست زمانی صورت گرفته است که رییس جمهوری امریکا٬مذاکرات صلح را با طالبان لغو کرد و دولت افغانستان هم به دلیل ازدیاد خشونت ها از سوی طالبان و همچنان مصروفیت در برنامه های انتخاباتی٬ تلاش های سیاسی صلح را به حالت تعلیق در آورده است.
به تعقیب این اقدامات٬ طالبان خشونت ها را افزایش داده اندوبار دیگر به تکتیک کهنه که تخریب وویرانی پروژه های عامه است روآورده اند و تخریب پایه های برق در شاهراه های شمال بخشی از همین تلاش ها است.
باور ها براین است ٬اگر طالبان برق کابل و نه ولایت دیگر را در انتقام به موضع گیری های ترامپ قطع کرده اند٬مردم افغانستان هیچگاهی در مذاکرات طالبان وامریکاییان شامل نبودند و در این مذاکرات امریکا روی خروج عساکر خود٬امنیت خود و در کل منافع خود چانه زنی می کرد٬در چنین یک موضع گیری٬طالبان چرا از افغانان انتقام گیری می کنند؟
درماه ها و روز های اخیر که کشور شاهد پاره یی از پیشرفت ها و تحولات سیاسی بود افغانستان بیشتراز هر وقت دیگر خشونت طالبان را تجربه کرده است.
خشونت هادر عرصه های گوناگون بر مردم افغانستان تحمیل شد. طالبان تنها حملات هراس افگنانه و یا حملات تهاجمی شان را ازدیاد نبخشیدند آنان چند روز قبل یک دسته هشت نفری از  خبرنگاران را در مسیر پکتیکاـ پکتیا به گروگان گرفتند٬ چند روز قبل از این واقعه٬ بر قطع فعالیت شرکت های مخابراتی در بلخ و شماری از ولایت های دیگر تاکید کردند٬ رسانه ها یی را که علیه جنگ و به نفع صلح تبلیغ می کردند اهداف نظامی شان اعلام داشتند٬ در ارزگان٬ قندهار٬هلمند...همچنان مانع تطبیق واکسین پولیو شدند.
ترورحشمت الله بهادری کارمند وزارت دولت در اموررسیدگی به حوادث در کابل٬  گردن بریدن عبدالصمد امیری آمر دفتر ساحوی کمیسیون حقوق بشر در ولایت غور نمونه های دیگری از وحشت و بربریت طالبانی است  واین که٬در روز های اخیر در مسیر شاهراه شمال نه تنها پایه های برق را تخریب کردند بل پل و پلچک زیادی را در مسیر بغلان ٬سمنگان و بغلان ـ کندز تخریب کردند و در میان جاده ها  حفر های عمیق را ایجاد کردند.
این ها نشان می دهد که ارعاب با طالبان رابطه‌ ناگسستنی دارد واین گروه دشمنی ذاتی با منافع عامه دارد وآنچه که به نحوی در آسایش و ترقی افغانستان سهم فعال داشته باشد هدف نظامی آنان است، تخریب پل و پلچک‌ها، قطع پایه‌های برق، ضربه زدن به بندهای آبی و خراب سازی جاده‌های کشور در کارنامه سیاه این گروه ثبت است در اصل دشمنی این گروه با مردم است.
قطع برق در نه ولایت کشور٬ زندگی مردم عادی ٬تاجر و صنعت گرو کسبه کار را مختل کرده است. نهاد های خارجی و نهاد های دولتی یا از برق حرارتی و یا هم از امکانات ریزف کار می گیرند پس دشمنی طالبان بامردم است.
تخریب پایه برق٬ تخریب مکتب٬ پل و پلچک٬سرک و مزرعه...کشتن معلم وعالم ٬انجنیر و محصل٬عسکر و افسر...عملکرد و تکتیک کهنه یی است که از گذشته ها تا امروز برای تضعیف مردم و نظام در افغانستان به کار رفته است ٬هدف از خلق این ماجرا ها٬ تخریب و به زانو درآوردن افغانستان است وتضعیف افغانستان یک برنامه و هدف بزرگ سازمان های استخباراتی منطقه  است مگر با تاسف  تطبیق کنندگان آن افغانان اجیر اند که از داعیه مادر وطن چیزی نمی دانند٬ بی وطن به دنیا آمده اند و بی وطن از این دنیا خواهند رفت.
مگر یک حرف قابل تذکر است اگر طالبان به جنگ شان با مردم٬آنهم با تخریب پایه های برق٬ ویرانی جاده و سرک ٬ ترور معلم و عالم ادامه دهند٬ امید و باور مردم نسبت به صلح از میان خواهد رفت و محاسبه مردم با این گروه سخت و دقیق خواهد بود. تحلیل سیاسی

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.