01 قوس 1398

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

رؤسای جمهور افغانستان و امریکا صحبت تیلفونی کردند

رؤسای جمهور افغانستان و امریکا صحبت تیلفونی کردند

کابل / اول قوس/ باختر محمد اشرف غنی رییس جمهوری اسلامی...

محمد اشرف غنی رییس جمهوری با شماری از اعضای خانوادۀ آل نهیان، غمشریکی کرد

محمد اشرف غنی رییس جمهوری با شماری از اعضای خانوادۀ آل نهیان، غمشریکی کرد

کابل / اول قوس/ باختر محمد اشرف غنی رییس جمهوری اسلامی...

مشاور شورای امنیت ملی با مشاوران امنیت ملی کشورهای مشترک المنافع دیدار کرد

مشاور شورای امنیت ملی با مشاوران امنیت ملی کشورهای مشترک المنافع دیدار کرد

کابل / اول قوس/ باختر داکتر حمدالله محب مشاور شورای امنیت...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتتبصره

Written by  Administrator
Rate this item
(0 votes)

کابل   باختر  ۲۸   سنبله
حملات هراس افگنانه ٬ نمی تواند مردم افغانستان را به زانو درآوردوطالبان باید بدانند که مردم ما تسلیم تحجروبربریت نمی شوند.
مفسرآژانس باختر می نگارد: بعد از آن که دونالد ترامپ رییس جمهور امریکا مذاکرات با گروه طالبان را لغو کرد٬گروه طالبان حملات هراس افگنانه شان را شدت بخشیده اند وبه این ترتیب٬ انتقام تصمیم ترامپ رااز مردم افغانستان می گیرند.
در جریان ده پانزده روزی که ترامپ از قطع کامل مذاکرات با طالبان خبر داد٬ بخش هایی از کشور شاهد مرگبار ترین حملات هراس افگنانه بوده است که در همه آن طالبان ادعای مسوولیت کرده اند.
طالبان در این مدت همایش های مردمی ٬نهاد های عامه ٬شفاخانه٬ مکتب پل و سرک ودر کل مردم را افغانستان را هدف قرار داده اند و جان شمار زیادی از هموطنان ما را گرفته اند.
آنچه امروز در برابر شفاخانه قلات درزابل اتفاق افتاد و یا حادثه یی  دیروز در شهر جلال آباد رخ داد و هراس افگنان طالب اداره توزیع تذکره را آماج قرار دادند و یا چند غریبکار و مردم عادی را در یک همایش مردمی در پروان از پا در آوردند و نظیر آن حوادث دیگر٬ همه نشانه از عملکرد عقده مندانه و ستیزجویانه طالبان است.
طالبان بااین گونه عملکرد به این فکر اند که قدرت و قوت شان را نشان می دهند و می توانند در صحنه سیاسی امتیاز گیری کنند در حالی که طالبان غلط فکر کرده اند و غلط محاسبه کرده اند.
طالبان باید بدانند که کشتار مردم وویرانی  کشور نمی تواند نشانه قوت و قدرت باشد٬حمله بر شفاخانه و یابریک نهاد عامه نمایانگر قدرت نه٬ بل نشانه ضعف ٬بیچارگی و درماندگی است.
با تاسف شمار معینی از کشور هایی که منافع راهبردی شان را در افغانستان و آنهم از مسیر طالبان دنبال می کنند برای این گروه یک هویت کاذب بخشیده اند و این گروه  را اضافه تر از آنچه که است وانمودکرده اند وطالبان مست از همین هویت کاذب اند ٬هویت اصلی طالبان باکشته شدن یک عسکرامریکایی واضح شد و نشان داد که این گروه تا کدام اندازه دنباله رو خارجیان اند٬ آنان برای آغاز دو باره گفت وگو با طالبان هر روزالتماس می کنند در حالی که برای زندگی افغانان کوچکترین ارزشی قایل نیستند.
مردم افغانستان با موضع گیری های خشک ومتحجرانه طالبان بهای عظیم پرداخته اند.
حوادث دوامدار هراس افگنانه در افغانستان نمایانگر آن است که در افغانستان تضاد منافع و جنگ منافع در جریان است .
در یک طرف این جنگ مردم افغانستان اند که در دفاع از هویت٬ارزش های معنوی ومنافع ملی شان اند و طرف دیگر متحجرانی اند که برای تاراج داشته های معنوی ٬تاراج هویت و سرزمین افغانان در رکاب بیگانگان  قرار گرفته اند.
طالبان و کشور های حامی آنان  باید بدانند که مردم افغانستان نمادی از مقاومت در برابر تجاوز٬ ستیزه جویی٬تحجر و بربریت اند وتسلیم تحجر نمی شوند.
تحلیل سیاسی

Last modified on شنبه ، 30 سنبله 1398 ، 06:06
More in this category: « تبصره تبصره »

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.