08 ???? 1399

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

لغزش تپه یی  در غزنی جان سه برادر را گرفت

لغزش تپه یی در غزنی جان سه برادر را گرفت

غزنی/ 8 جوزا/ باختر در پی لغزش یک تپۀ خاکی در...

کمیسیون حقوق بشر: به خانواده های قربانیان حادثه هریرود باید غرامت پرداخت شود

کابل/ ۸ جوزا/ باختر کمیسیون حقوق بشر افغانستان خواستار پرداخت غرامت...

سی میلیون دالر لیلام می شود

سی میلیون دالر لیلام می شود

کابل/ ۸جوزا/ باختر دافغانستان بانک الی مبلغ 30 میلیون دالر را...

Youtube Player

khantry design

اعلانات

تبصره

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل  باختر   ۲۶   میزان
۲۴ میزان آٰغازهفته مخصوص سره میاشت در کشور است باآغازهفته مخصوص سره میاشت فرصت آن مساعد می شود تا همه افراد جامعه٬ وجایب و مکلفیت های شان را در امر دستگیری از نیازمندان بازنگری کنند.
مفسرآژانس باختر می نگارد؛۲۴ میزان آغاز هفته مخصوص سره میاشت درکشور است. جا گرفتن هفته مخصوص سره میاشت در تقویم ملی کشور نمی تواند یک امر تصادفی باشد بل فرصتی است که یک بار دیگر توجه هموطنان ما و افراد رسالتمند جامعه در راستای کمک به نیازمندان و مصیبت دیدگان آفات طبیعی و جنگی جلب شودو به این ترتیب همه ما به مسوولیت مهم ملی و انسانی خودکه کمک رسانی به انسان های نیارمند است رسیده باشیم.
در افغانستان کشوری که نیم جمعیت آن زیر خط فقر زندگی می کنند٬ کشوری که در میان کشورهای رده اول آسیب پذیراز ناحیه حوادث طبیعی قراردارد٬ در کنارآن٬ این کشور شاهد یک جنگ دوامداراست وهر روز شاهد یک فاجعه و یک واقعه المناک است واز معلولان جنگ ٬ بیوه زنان ٬یتمان کشورما ارقام درشت دارد.
همه این ها واقعیت های عینی در کشور است که صدمه دیدگان نیاز به حمایت ووارسی دارند. و زمانی می توان به آنان رسیدگی کرد که یک مرجع واحد و هماهنگ کننده برای وارسی و رساندن کمک وجود داشته باشد.
واین مرجع٬ جز سره میاشت هیچ مرجع دیگر بوده نمی تواند.این نهاد معتبر ملی
بی غرض وغیرجانبدار٬هیچ نوع امتیازی به مـلیت، نـژاد، طبقه، عقاید دینی و مذهبی و نـظریات سیاسی  قایل نیست و تلاش مـی‌ورزد تا درد و رنج افراد را بانـظرداشت نیـازمندی شان و دادن حـق اولـویت به مصیبت‌های عاجل، تسکین دهد.
فراموش نشود که کمک و همکاری با نیازمندان٬اصول بنیادی دین انسان سازاسلام را تشکیل می دهد و سره میاشت در امر رساندن کمک به انسان های نیازمند در حقیقت دساتیر دینی را عملی می کند.
پس لازم است برای مبارزه بافقر٬ناداری٬ کمک با نیازمندان... این نهاد ملی را حمایت کرد٬ همنوع خواهی و رسیدگی به طیف از نیازمندان  مستلزم کمک افراد دارای توانایی های اقتصادی است.
هرگاه سرمایه داران٬ تجارملی، صاحبان شرکت و سرمایه، سره میاشت را کمک کنند٬ این نهاد توانایی اقتصادی پیدا می کند   بدون شک بخشی از دردهای اجتماعی مداوا خواهد شد. صائم

Last modified on ???? ، 27 ????? 1398 ، 04:23

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.