08 ???? 1399

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

پیام تسلیت و همدردی اتحادیه سرتاسری استادان پوهنتون های افغانستان

پیام تسلیت و همدردی اتحادیه سرتاسری استادان پوهنتون های افغانستان

کابل/ 8 جوزا/ باختر پیام تسلیت و همدردی اتحادیه سرتاسری استادان...

باشندگان نادارشهرکابل، از پرداخت یک دوره از بل های برق وآب آشامیدنی، معاف می شوند

باشندگان نادارشهرکابل، از پرداخت یک دوره از بل های برق وآب آشامیدنی، معاف می شوند

کابل/ 8 جوزا/ باختر کمیته اضطرار کابل، یک دوره میترخوانی از...

شمار بیماران ویروس کرونا در کشور به 13 هزار و 36 تن افزایش یافت

شمار بیماران ویروس کرونا در کشور به 13 هزار و 36 تن افزایش یافت

کابل/ 8 جوزا/ باختر با ثبت 580 واقعه جدید ویروس کرونا...

Youtube Player

khantry design

اعلانات

نگاهی به نشرات شماری ازروزنامه های چاپی غیرحکومتی درپایتخت

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل /اول عقرب /باختر
شماری ازروزنامه های چاپی غیرحکومتی درپایتخت که به دسترس قرارگرفته اند درشماره های امروزی به بحث روی مسایل مختلف سیاسی ونظامی در کشور پرداخته اند و نیز اخباروگزارش های را درباره رویداد های سیاسی و نظامی منطقه و جهان را نشرکرده اند.
گزارشگر آژانس باختر : باتوجه به عنوان های درشت شماری ازاین روزنامه ها گزارش حاضر را آماده کرده است.
روزنامه آرمان ملی دربرگ نخست ازقول رییس کمیسیون انتخابات عنوان کرده است: ادعای شکسته شدن قفل مرکز شمارش آرا نادرست است .
این روزنامه درهمین صفحه مطلبی رازیرعنوان ، واکنش ارگ به آغاز سفرهای خلیل زاد درمورد صلح افغانستان، افغانستان زمانی به صلح پایدار می رسد که روند آن توسط افغان ها رهبری شود نشرکرده است.
به نوشته این روزنامه : ریاست جمهوری کشور همزمان با سفر زلمی خلیل زاد نماینده ویژه وزارت خارجه امریکا برای صلح افغانستان گفته است که افغانستان زمانی به یک صلح پایدار می رسدکه روند صلح توسط افغان ها رهبری شود.
به نوشته این روزنامه : صدیق صدیقی سخن گوی ریاست جمهوری روز سه شنبه ۳۰ میزان درصفحه تویتر خود نوشته که افغان ها خواستار صلح پایدار و باعزت در این کشور اندو حکومت افغانستان برای تحقق آن متعهد است.
آقای صدیقی نوشته است که صلح همیشه اولویت رییس جمهور غنی بوده و حکومت افغانستان به تحقق آن متعهد است کشور ما زمانی به یک صلح پایدار و باعزت می رسد که این پروسه توسط دولت افغانستان رهبری شود.
روزنامه موضوع را دنبال کرده است ، این روزنامه درمطلب دیگر زیرعنوان سیگار برخی مکتب های افغانستان شرایط معیاری آموزشی ندارند نوشته کرده است، دفتر هئیات سرمفتش ایالات متحده امریکا برای بازسازی افغانستان دریک گزارش تازه وضعیت برخی مکتب های افغانستان را غیر معیاری خوانده است.
درگزارش این نهاد آمده است که وضعیت ۱۷۱ مکتب درده ولایت افغانستان  ارزیابی شده که به کمک مالی اداره توسعه یی ایالات متحده امریکا اعمار یا بازسازی شده است.
درجریان ارزیابی ازجمله این مکتب های ۱۶۸مکتب روی باز وسه مکتب بسته بوده است.
درگزارش آمده است ، اکثر مکتب های که ما ازآنها بازدید کردیم ....بسیاری از آنها برق نداشتند نشانه هایی از آسیب یا عدم نگهداری آشکار بود که دربعضی موارد ممکن است برای کودکان خطرناک باشد.
روزنامه موضوع را دنبال کرده است و درهمین صفحه عنوان کرده است که وزیران دفاع ناتو درباره وضعیت امنیتی افغانستان گفت و گو می کند.
آرمان ملی، درصفحه های دیگر دنبال مطالب بیشتر شده است اما روزنامه ویسا ،درصفحه اول از قول مشرانو جرگه عنوان کرده است که کمیسیون انتخابات باید استقلال خود را حفظ کند و به فشارها تسلیم نشود.
این روزنامه: همچنان درصفحه اول خبرداده است که صدها جنگجوبا خانواده های شان درغور جابه جا شده اند.
روزنامه ویسا ، همچنان درصفحه اول از قول ان بی سی آورده است پنتاگون آماده سازی طرحی برای خروج کامل نیروها از افغانستان را آغازکرده است.
به نوشته این روزنامه، رسانه امریکایی گزارش دادکه وزارت دفاع این کشور برنامه ریزی می کند که درصورت تصمیم ناگهانی ترمپ برای خروج نظامی از افغانستان آماده باشد.
این روزنامه درصفحه اول ازقول شماری از اعضای مشرانو جرگه عنوان کرده است ، رییس ولسی جرگه ملیشه های شخصی خودرا درشورای ملی موظف کرده است.
ترمپ درباره کاهش شمار نیروهای امریکایی درافغانستان دروغ گفته است عنوان مطلب دیگری است که روزنامه درصفحه اول نشرکرده است .
روزنامه ویسا ، درصفحه آخر زیرعنوان کابل از آغاز دور تازه سفر های خلیل زاد برای صلح افغانستان استقبال کرد.
نوشته کرده است وزارت دولت درامور صلح و شورای عالی صلح از سفر تازه زلمی خلیل زاد نماینده خاص امریکا برای صلح افغانستان استقبال کرده اند.
روزنامه موضوع را دنبال کرده است و درصفحه های دیگر دنبال مطالب بیشتر شده است.
به همین ترتیب روزنامه های هشت صبح و ماندگار ، درشماره های امروزی یا به نشر مطالب مشابه پرداخته اند و یا دنبال سایر مطالب شده اند.
ختم/ نالان ...ک..م

More in this category: « تبصره تبصره »

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.