25 ??? 1399

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

پنج طالب دربغلان درپی حمله برنظامیان کشته شدند

پنج طالب دربغلان درپی حمله برنظامیان کشته شدند

پلخمری ۲۵ اسد باختر پنج طالب مسلح در نتیجه درگیری با...

وزارت مالیه در تلاش به دست آوردن ۳۶۴ میلیون دالر از صندوق بین المللی پول  است

وزارت مالیه در تلاش به دست آوردن ۳۶۴ میلیون دالر از صندوق بین المللی پول است

کابل/25 اسد/باختر حکومت افغانستان با همکاری صندوق بین المللی پول...

Youtube Player

khantry design

اعلانات

نگاهی به نشرات شماری ازروزنامه های غیرحکومتی درپایتخت

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل/ ۲۳قوس/ باختر
شماری ازروزنامه های چاپی غیرحکومتی در پایتخت که بدسترس قرار گرفته است٬ در شماره های امروزی به بحث روی مسایل مختلف سیاسی و نظامی درکشور پرداخته است و نیز اخبار وگزارش هایی درباره رویدادهای جاری منطقه و جهان نشرکرده است.
گزارشگر آژانس باختر٬ با توجه به عنوان های درشت شماری ازاین روزنامه ها گزارش حاضر را آماده کرده است.
روزنامه آرمان ملی در برگ نخست تحت عنوان «حمله بربگرام، گفت وگوهای صلح امریکا و طالبان پس ازیک هفته متوقف شد» نگاشته است که سخنگوی دفتر سیاسی طالبان درقطر تایید کرده است که گفت وگوهای صلح مقام های امریکایی و نمایندگان طالبان پس از یک هفته متوقف شده است.
همچنان این روزنامه درهمین صفحه دیگر تحت عنوان موراکامی پروژه های ناتمام ناکامورا را تکمیل خواهد کرد٬ نشرکرده است و نوشته است، مقام های محلی ننگرهار اعلام کردند که موراکامی به جای ناکامورا رییس موسسه جاپانی (پی ام اس) گماشته شده ایت.
این مدد رسان جاپانی٬ کارهای ناتمام داکتر ناکامورا را که حدود دو هفته پیش به قتل رسید، تکمیل خواهد کرد.
روزنامه ۸صبح درصفحه سوم زیرعنوان «سه صد هزار رای جنجالی روی میز محکمه انتخاباتی بن بست خواهد شکست» نوشته است کمیسیون شکایات انتخاباتی که نقش «محکمه انتخاباتی» را دارد یک ماه و بیست و دو روز پس از ایجاد تنش های انتخاباتی وارد میدان شده است.
مسوولان این کمیسیون راه حل بحران کنونی انتخابات ریاست جمهوری را «گفت وگوهای مسالمت آمیز» عنوان می کنند و می گویند که در پیوند به ۳۰۰ هزار رای جنجالی به زودی تصمیم خواهند گرفت.
روزنامه ماندگار درصفحه اول زیر عنوان شورای نامزدان٬ اعلام نتیجه انتخابات مشروعیت ندارد «کمیسیون انتخابات بسته بحران افغانستان را همگانی می سازد» نگاشته است: شورای نامزدان انتخابات ریاست جمهوری می گوید، در صورتی که کمیسیون انتخابات نتیجه تقلبی انتخابات را اعلام کند، مورد تایید آنان قرار نمی گیرد و آنان دست به اعمال بازدارنده می زنند.
روزنامه ویسا مطلب تحت عنوان رسانه چینایی: خروج نیروهای امریکایی از افغانستان حاوی پیام کاهش قدرت امریکا در جهان است درصفحه اول نشر کرده است و نوشته خروج امریکا از افغانستان اگر چه منطقی به نظر می رسد، اما پیکر بندی جیو پلتیکا را به زیان امریکا و به سود چین تغییر می دهد. شوخک

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.