22 ??? 1399

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

فروریزی دیواری درپکتیا جان چهارکودک را گرفت

فروریزی دیواری درپکتیا جان چهارکودک را گرفت

گردیز / ۲۱ اسد / باختر درپی فروریزی دیواری درپکتیا چهارکودک...

پوتین با اعلام رسمی ثبت واکسین کرونای روسی جهان را غافلگیر کرد

پوتین با اعلام رسمی ثبت واکسین کرونای روسی جهان را غافلگیر کرد

مسکو/ ایرنا/۲۱ اسد/ باختر ولادیمیر پوتین رییس جمهوری روسیه اعلام کرد:...

دوماین گذار در لوگر کشته شدند

پل/ علم ۲۱ اسد/ باختر دو طالب مسلح عصر دیروز در...

Youtube Player

khantry design

اعلانات

نگاهی به نشرات شماری از روزنامه های چاپی غیرحکومتی در پایتخت

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

ابل/۲۵قوس /باختر
شماری از روزنامه های چاپی غیرحکومتی در پایتخت که به دسترس قرار گرفته اند٬ درشماره های امروزی به بحث روی مسایل مختلف سیاسی و نظامی در کشور پرداخته اند و نیز اخبار وگزارش های را درباره رویدادهای جاری منطقه و جهان نشرکرده اند.
گزارشگر آژانس باختر، باتوجه به عنوان های درشت شماری ازاین روزنامه ها گزارش حاضر را آماده کرده است٬ روزنامه آرمان ملی در برگ نخست شماره امروزی از قول رییس جمهوری اسلامی افغانستان عنوان کرده است٬ هزاران قضیه به دلیل تحقیقات غیر معیاری پولیس در دادستانی کل رد می شوند٬ به نوشته این روزنامه٬ محمد اشرف غنی رییس جمهوری کشور از عملکرد پولیس در بخش تطبیق قوانین انتقاد کرده می گوید، هزاران قضیه به دلیل تحقیقات غیر معیاری پولیس در لوی حارنوالی رد می شوند٬ به نوشته این روزنامه٬ رییس جمهوری گفت که نیروهای پولیس برای مقابله با دهشت افگنی مشغول شده اند و در تطبیق قوانین ضعیف عمل می کنند٬ این امر قابل قبول نیست.
او افزود که عملکرد ضعیف پولیس در تطبیق قوانین باعث شده است که هزاران قضیه در لوی حارنوالی به دلیل تحقیقات غیر معیاری پولیس رد شوند٬ او تاکید کرد که عملکرد پولیس در بخش تطبیق قوانین باید بهبود یابد.
روزنامه موضوع را دنبال کرده است و درهمین صفحه از قول منابع نزدیک به طالبان عنوان کرده است٬ رهبران طالبان برای آتش بس با حکومت افغانستان میان خودشان رایزنی دارند.
به نوشته این روزنامه درحالی که منابع نزدیک به گروه طالبان تایید می کنند که گفت وگوهای رهبران گروه طالبان روی برقراری آتش بس با حکومت افغانستان ادامه دارد، مشرانو جرگه کشور ما ضمن ابراز نگرانی از احتمال آتش بس میان طالبان و امریکا در نتیجه مذارکات قطر می گویند که این مساله تلفات افراد غیرنظامی و نیروهای امنیتی را به شکل بی سابقه افزایش خواهد داد.
روزنامه موضوع را دنبال کرده است و درصفحه دوم سرمقاله شماره امروزی را زیرعنوان چرا نا آرامی درشهر مزارشریف نشرکرده است.
خروج ۴ هزار نظامی امریکایی از افغانستان بازی با افکار عمومی یا مشروعیت دادن به طالبان؟! عنوان مطلب دیگری است که روزنامه آرمان ملی درصفحه سوم نشرکرده است .
روزنامه آرمان ملی درصفحه های دیگر دنبال مطالب بیشتر شده است.
اما روزنامه ماندگار درصفحه عنوان کرده است٬ ترامپ بدون دستور ۴هزار نیرو را از افغانستان خارج می کند٬ این روزنامه همچنان درصفحه اول عنوان کرده است که «بحران انتخاباتی چگونه حل می شود؟ کمیسسیون داور صادق نیست» نشر کرده است.
ماندگار همچنان دراین صفحه از قول سفیر امریکا در کابل عنوان کرده است با فساد اداری در افغانستان مبارزه نشده است و به نوشته این روزنامه جان بس سفیر ایالات متحده امریکا می گوید که افغانستان برخی دستاوردهای در بخش مبارزه با فساد اداری داشته٬ اما آنگونه که نیاز بود با فساد اداری مبارزه نشده است.
روزنامه موضوع را دنبال کرده است و درصفحه سوم از قول ریاست جمهوری عنوان کرده است که با واشنگتن در مذاکرات صلح موقف مشترک داریم.
به نوشته این روزنامه ریاست حکومت وحدت ملی می گوید که موقف کابل-واشنگتن در رابطه به روند صلح واحد و مشترک است٬ مسوولان دفتر سخنگوی ریاست حکومت وحدت ملی با اشاره به متوقف شدن روند مذاکرات با طالبان وامریکا درقطر می گویند که طالبان در جریان مذاکرات بی پروایی کرده اند و دلیل توقف هم همین بی پروایی و انفجار در شفاخانه ای درپروان بوده است٬ روزنامه موضوع را دنبال کرده است و درصفحه های دیگر دنبال مطالب بیشتر شده است.
به همین ترتیب روزنامه هشت صبح در شماره امروزی یا به نشر مطالب مشابه پرداخته است و یا دنبال سایر مطالب شده است .
ازدیگر روزنامه ها چیزی نمی داینم زیرا به دسترس قرار ندارند. نالان

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.