18 ??? 1399

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

قیمت و میزان سب ‌‌سایدی تخم‌های اصلاح‌ شده تعیین شد

قیمت و میزان سب ‌‌سایدی تخم‌های اصلاح‌ شده تعیین شد

کابل /18 حمل /باختر جلسه بورد ملی تخم‌های اصلاح ‌شده ...

راننده یی ازچنگ دزدان مظنون دربغلان نجات یافت

راننده یی ازچنگ دزدان مظنون دربغلان نجات یافت

بغلان / 18 حمل /باختر پولیس راننده یی را ازچنگ مردان...

Youtube Player

khantry design

اعلانات

مروری به نشرات برخی از روزنامه های چاپی غیرحکومتی درکابل

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل / ۱۵جدی/ باختر
شماری محدود از روزنامه های چاپی غیرحکومتی در پایتخت که بدسترس قرار گرفته اند ، درشماره های امروزی به بحث روی مسایل مختلف سیاسی و نظامی در کشور پرداخته اند.
روزنامه آرمان ملی در برگ نخست زیرعنوان «سروردانش: قانون اساسی افغانستان نیاز به بازنگری دارد٬ پارلمان: بیشترین مواد قانون اساسی از سوی حکومت نقض شده است» نوشته، سروردانش معاون دوم رییس جمهوری با آن که از قانون اساسی دفاع می کند و آن را بهترین قانون اساسی در تاریخ افغانستان می داند، اما تاکید می کند که این قانون نیاز به بازنگری دارد.
این روزنامه در سرمقاله خویش تحت عنوان کمیسیون شکایات کارنامه خویش را با جعل و تقلب گره نزند! نگاشته، کته گوری بندی شکایات در باره انتخابات ششم میزان به وضوح گویای این حقیقت است که بررسی همه جانبه و سالم این شکایات دسته بندی شده می تواند سقف آرای ارایه شده در انتخابات را تغییر بدهد.
روزنامه ویسا در صفحه اول زیر عنوان «ولسی جرگه: قانون اساسی دربیشترین موارد از سوی حکومت نقض شده است» نگاه ... اعضای ولسی جرگه از نقض بیشترین مورد قانون اساسی توسط سه قوه دولت ابراز نگرانی کرده و از کمیسیون نظارت برتطبیق قانون اساسی خواست این مساله را جدی بگیرد.
دیروز شنبه ۱۴جدی شانزدهمین سالگرد تجلیل از روز قانون اساسی بود٬ ولسی جرگه می گوید ۶۲درصد مواد قانون اساسی از سوی سه قوه اجراییه نقض شده است.
روزنامه ماندگار در صفحه اول مطلبی زیر عنوان «مجلس: وزارت مالیه نباید تنخواه کارمندان دولتی را به گروگان بگیرد» نوشته است، بشر دوست گفت: تنخواه نمایندگان٬ وزیران و مقام های عالی رتبه دولتی را به وقتش اجرا کرده. اما تنخواه ماموران پائین رتبه دولتی را به دلیل آنچه عدم تصویب بودجه از سوی ولسی جرگه خوانده خلاف قانون اساسی، اجرا نکرده است، بناَ مردم متوجه باشد که مسوولیت متوجه وزارت مالیه است.
روزنامه ۸صبح در صفحه اول مطلبی تحت عنوان قانون گذاران قانون گریز،۷۳ عضو مجلس نمایندگان دارایی های شان را ثبت نکرده اند. نوشته، با آن که شورای ملی، عالی ترین ارگان قانون گذاری درکشور است اما شماری از اعضای انتخابی این شورا آن چنانی که لازم است٬ از قوانین کشور پاسداری نمی کند.
این روزنامه اخبار و گزارش های را درباره رویدادهای جاری کشور و منطقه نیز نشر کرده است. شوخک

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.