19 ??? 1399

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

حمله طالبان بر پاسگاه های امنیتی در سمنگان عقب زده شد

حمله طالبان بر پاسگاه های امنیتی در سمنگان عقب زده شد

ایبک/ 19حمل/ باختر حمله طالبان مسلح بر پاسگاه های امنیتی...

محل جدید برای پذیرش افراد مصاب به کرونا در بغلان ایجاد شد

محل جدید برای پذیرش افراد مصاب به کرونا در بغلان ایجاد شد

پلخمری/ 19حمل/ باختر تعمیرمدیریت عمومی مواد نفتی و گازمایع بغلان...

یک ذخیرگاه مهمات در کندز ضبط شد

یک ذخیرگاه مهمات در کندز ضبط شد

کندز/ 19حمل/ باختر ریاست امنیت ملی کندز از کشف و...

Youtube Player

khantry design

اعلانات

مروری به روزنامه های چاپی غیردولتی در پایتخت دوشنبه ۱۶ جدی

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل /۱۶جدی/ باختر
شماری از روزنامه های چاپی غیرحکومتی که به دسترس قرار گرفته است، به بحث روی مسایل مختلف سیاسی و نظامی در کشور پرداخته است و نیز اخبار و گزارش هایی را درباره رویدادهای جاری کشور و منطقه نشر کرده است.
روزنامه ماندگار در برگ نخست زیر عنوان کمیسیون شکایات حرف زدن در مورد سه صد هزار رای جنجالی را پیش از وقت می داند نوشته است.
کمیسیون مستقل انتخابات حدود دو هفته پیش نتیجه ابتدایی انتخابات ریاست جمهوری را اعلام کرد که بر اساس آن محمد اشرف غنی با به دست آوردن ۶۴/۵۰ درصد آرا در صدر جدول و عبدالله عبدالله با کسب ۵۲/۳۹ درصد آرا در جایگاه دوم قرار دارد.
اما رییس کمیسیون رسیدگی به شکایت های انتخاباتی چندی پیش تاکید کرده بود که نتیجه اعلام شده از سوی کمیسیون مستقل انتخابات ابتدایی است و طرف های دخیل در انتخابات باید از پیش داوری خود داری کنند.
همین روزنامه در صفحه اول مطلب دیگری تحت عنوان مذاکرات امریکا و طالبان امروز آغاز می شود٬ نوشته است: منابع نزدیک به گروه طالبان در کابل می گویند که زلمی خلیل زاد نماینده ویژه امریکا در امور صلح افغانستان به دوحه پایتخت قطر رسیده است و مذاکرات میان امریکا و طالبان امروز از سرگرفته می شود.
همچنان روزنامه ماندگار در برگ نخست مطلبی دیگری تحت عنوان گفت وگوی تیلفونی غنی با حسن روحانی «خاک افغانستان هیچ گاه ضد کشورهای دیگری استفاده نمی شود» نوشته است؛ محمد اشرف غنی رییس جمهور در یک تماس تیلفونی به حسن روحانی همتای ایرانی خود اطمینان داده است که «بربنیاد موافقتنامه امنیتی افغانستان و ایالات متحده امریکا خاک افغانستان هیچ گاه برخلاف کشور دیگری استعمال نمی شود.» این گفت وگوی تیلفونی دو روز پس از کشته شدن قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران ایران در حمله نیروهای امریکایی در عراق انجام شده است.
روزنامه ۸ صبح در صفحه اول مطلبی تحت عنوان «اوج رهزنی مسلحانه در کابل در پانزده روز گذشته ۷۰رویداد جرمی ثبت شده است» نگاشته است؛ ادامه باج گیری و رهزنی های مسلحانه در کابل باشندگان این شهر را به ستوه آورده است.
روزنامه ویسا در صفحه اول مطلبی زیر عنوان خروج فوری نیروهای امریکایی از عراق در پارلمان عراق تصویب شد٬ به نشر رسانده است و نوشته است.
خروج فوری نیروهای امریکایی از عراق در پارلمان این کشور به تصویب رسید٬ طبق این مصوبه٬ قانون درخواست کمک عراق برای مقابله با داعش لغو می شود و حضور هر نیروی خارجی و استفاده از حریم دریایی، هوایی و زمینی این کشور غیر قانونی است.
روزنامه آرمان ملی در صفحه اول مطلبی زیرعنوان مشرانوجرگه: «قانون اساسی از سوی هرسه قوه دولت نقض می شود» نوشته است٬ مشرانوجرگه انتقاد از نقض قانون اساسی توسط هرسه قوه دولت می گوید که این قانون باید یکسان در جامعه تطبیق شود. شوخک

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.