30 ??? 1398

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

محمد اشرف غنی رییس جمهوری با داکتر زلمی خلیلزاد دیدار کرد

محمد اشرف غنی رییس جمهوری با داکتر زلمی خلیلزاد دیدار کرد

کابل / 30 دلو/ باختر محمد اشرف غنی رییس جمهوری...

تخریب چند قرارگاه و ذخیره گاه طالبان در غزنی

کابل/۳۰دلو/باختر وزارت دفاع ملی می گوید چند قرارگاه ، کارخانه های...

Youtube Player

khantry design

اعلانات

تبصره

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل/ ۵  جدی/ باختر
مسوولان محلی کنر می گویند گروه های مسلح وابسته به داعش با قطع جنگلات آن ولایت و قاچاق چوب به پاکستان٬زر اندوزی می کنند واز این طریق بخشی از مصارف جنگی شان را تمویل می کنند.
مفسرآژانس باختر می نگارد:مسوولان محلی در کنر می گویند که گروه های مسلح وابسته به داعش در مناطق تحت اداره شان در ولایت به گونه بی رویه مصروف قطع جنگلات و قاچاق چوب به پاکستان اند و از این طریق مبالغ هنگفت پول به دست می آورند و با آن بخشی از هزینه جنگ شان را تمویل می کنند.
تاراج منابع معدنی٬ جنگلات ٬ منابع مالی و در کل تاراج ثروت ملی افغانان از سوی گروه های مسلح ضد دولت افغانستان (طالب و داعش ) حرف تازه نیست.
این گروه ها از سال های دور به این سو با تاراج منابع معدنی و مالی افغانستان به جنگ کثیف شان دربرابر مردم افغانستان ادامه داده اند.
در اصل یکی از عوامل و دلایل جنگ جاری درافغانستان٬ روی منابع مالی٬ و معدنی این کشور است ٬که از سوی گروه های مسلح ضد دولت به گونه غیر فنی و غیر معیاری  استخراج می شود و به بهای اندک برای کشور های دیگر به خصوص پاکستان به فروش می رسد.
همین اکنون اگر داعشیان در کنر چوب را قطع می کنند ویا در ننگرهار به تاراج منابع معدنی مصروف اند٬طالبان نیز در بخش های مختلف کشور به تاراج وچپاول منابع زیر زمینی کشور پرداخته اندوبا قاچاق آن به پاکستان٬به دشمنان دیرینه کشور ومردم  ما خوش خدمتی می کنند . از این دزدی و دستبرد به بیت المال٬ خود سود اندک به دست می آورند مگرسود اصلی را به پنجابیان می بخشند.
ذخایر مواد معدنی وطبیعی افغانستان ٬ ثروت های انباشته، دست ناخورده و آینده ساز کشورومردم ما است٬مگر در جنگ های تحمیلی چهار دههٔ اخیر در افغانستان، غارت منابع معدنی کشور، یکی از بزرگترین اهداف کشور های بوده است که به عناوین مختلف درکشور ما دست درازی کردند ٬تجاور و یا مداخله شان را با  القاب و برنامه ها توجیه کردند مگر در اصل اهداف غارتگرانه  شان را دنبال کردندو حالا هم سناریوی جنگ بی پایان  کشور های مختلف در افغانستان٬ غارت معادن غنی در این کشور است٬ برای این کشورها٬ پیروزی در جنگ افغانستان هدف نیست٬بل تداوم جنگ الی تاراج کلی٬ داشته های زیرزمینی این کشور هدف است.
طالبان و یا داعشیان گروه های مسلح اند که با یک نظام مشروع در جنگ اند٬این گروه ها از خود آدرس و مکانی ندارند٬رهبران آنان مخفی اند٬شهر٬کشورو یا کدام بانکی از خود ندارند٬ بل کشور  و یا کشور هایی اند که در قاچاق ٬فروش ودادوستد پولی این گروه ها را همکاری می کنند.
طالبان و داعشیان برای فروش٬ داشته های دزدی شده و غارت شده٬ مکان و آدرسی ندارند٬  آنان از پاکستان نه تنها به عنوان کشور خریدارنگاه می کنند بل این کشور دهلیز عبور اموال قاچاق شده از افغانستان به سمت کشور های دیگر است.
پاکستان در تمویل مالی گروه های هراس افگن٬مخفی کردن و یا پوشش دادن منابع مالی این گروه ها ٬ تامین رابطه این گروه ها با بانک های جهانی در پوشش شرکت های تجاری٬ امکانات و تجربه کافی دارد.
بار ها اخباری منتشر شد که نشان می دهد شرکت های تجاری زیادی در اسلام آباد٬کراچی و شهر های دیگر پاکستان جمع شماری از کشور هایی حوزه خلیج فعال اند که  امور مالی طالبان وداعشیان را مدیریت می کنند.
تا سال ۱۳۹۲ امور مالی طالبان از سوی نصیر الدین حقانی فرزند جلال الدین حقانی در پوشش شرکت های تجارتی اداره می شد که روابط نزدیک با عناصری در کشورهای حوزه خلیج فارس و القاعده داشته است٬ بلاخره او در همین سال در اسلام آباد ترور شد٬ دلیل هم اختلاف نظر میان رهبری طالبان روی مسایل پولی بود.
رابطه مالی میان گروه های هراس افگن با پاکستان حرف پوشیده نیست
نهاد بین المللی عملیاتی مالی برای مقابله با پولشویی (FATF)  که مقر آن در فرانسه است از چند سال به این طرف پاکستان را در "فهرست خاکستری" خود قرار داده است
این اقدام به این معنا است که سیستم مالی پاکستان برای سیستم مالی بین المللی خطر ایجاد می کند زیرا این کشور در مقابله با تروریزم و پولشویی "کاستی های استراتیژیک" دارد.
پاکستان دو سال قبل یک مهلت سه ماهه رااز سوی نهاد جهانی نظارت بر پولشویی دریافت کرد تا تمویل گروه های تروریستی را که در خاکش فعال اند، محدود کند. پس از پایان مهلت و بررسی این موضوع، ۳۷ کشور دریافتند که اسلام آباد کار بسیار اندکی در این راستا انجام داده است.
این می رساند که تاراج معادن و یا جنگلات افغانستان و یا هم چپاول و دستبرد از منابع طبیعی افغانستان کار یک گروهک و یا دسته خاص نیست٬برنامه یی  است منطقه یی و فرا منطقه یی که دستان ناپاک بیرونی به خصوص کرنیل های پاکستانی در آن دخیل است . تحلیل سیاسی.

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.