01 ????? 1399

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

دوصدوپنجاه خانوادۀ نیازمند درغزنی کمک دریافت کردند

دوصدوپنجاه خانوادۀ نیازمند درغزنی کمک دریافت کردند

غزنی/ ۱ میزان/ باختر ادارۀ سره میاشت برای دوصدو پنجاه خانوادۀ...

تلاش برای افزایش میزان تولید زعفران درفراه ادامه دارد

تلاش برای افزایش میزان تولید زعفران درفراه ادامه دارد

فراه/ ۱ میزان/ باختر تلاش برای توریج بیشتر زعفران وافزایش تولید...

بزرگان قومی غزنی از مذاکرات صلح حمایت کردند

بزرگان قومی غزنی از مذاکرات صلح حمایت کردند

غزنی/1میزان/باختر بزرگان قومی غزنی در دیدار با والی آن ولایت درخصوص...

Youtube Player

khantry design

اعلانات

تبصره

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل/ 3 دلو /باختر
محمد اشرف غنی رییس جمهوری اسلاامی افغانستان می گوید در حالی که جنگجویان طالب از جنگ خسته اند رهبران این گروه در پی معیشت اند و به ازدواج های متعدد در دوحه پرداخته اند.
مفسر آژانس باختر می نگارد، رییس جمهوری اسلامی افغانستان دیروز در حاشیه مجمع اقتصاد جهانی در شهر داووس سویس در مصاحبه  با شبکه سی٬ ان٬بی٬سی یاد آور شد( جنگ‌جویان طالبان از جنگ خسته‌اند و می‌خواهند جنگ متوقف شود، اما برعکس سران این گروه در دوحه‌ قطر هر کدام چهار تا پنج همسر گرفته‌اند و از زندگی لذت می‌برند.)
به‌گفته‌ رییس جمهوری افغانستان ٬هر کدام ازرهبران طالبان هم‌اکنون تبدیل به سرمایه‌گذاران شده‌اند.
این گفته ها بیان کننده وضعیت جاری طالبان و رهبران این گروه است. در این جای شک نیست که رهبران طالبان ٬اکنون به مردان ثروتمندی در کشور های منطقه مبدل شده اند.
باآن که٬ ادامه جنگ درافغانستان٬فرصت های زیادی را از این کشور ومردم آن گرفت مگرجنگ برای رهبران طالبان٬ عامل زراندوزی و ثروت افزونی شده است.
امروزرهبران طالبان و قومندانان رده اول این گروه ٬معیاری ترین زندگی را برای خود ساخته اند.
خانه های مجلل در اسلام آباد و کراچی دارند، ویلا هایی در کشور های حوزه خلیج با حساب های بانکی و مقادیر هنگفت پول دارند، شرکت های تجارتی آنان درشهر های بزرگ پاکستان و دوبی٬ شارجه و دوحه فعال است.
منابع غربی گفته اند که ملااختر محمد منصور رهبر مقتول این گروه ٬چندین شرکت تجارتی در اسلام آباد و لاهور فعال کرده بود تجارت کثیف مواد مخدر را از افغانستان و پاکستان مدیریت می کرد و محصولات تاراج شده معادن افغانستان را از طریق همین شرکت به فروش می رساند.
این مرض(تجارت و زراندوزی) به هر فردی در رهبری این  گروه وقومندانان رده اول طالبان سرایت کرده است. حرص پول تا اندازه یی آنان را در خود پیچانده است که برای زراندوزی زیادتر٬ آتش جنگ در کشور را پکه می کنند که جنگ ادامه پیدا کند و آنان صاحب ثروت بیشتر شوند.
با آن  که طالبان از آغاز تا امروز٬ شعار تحقق شریعت و حجاب زن را سر  می دهند و در زمان حاکمیت شان٬ دروازه مکاتب را به روی دختران بسته بودند و در نصاب تعلیمی مکاتب بچگانه هم تغییرات زیادی آورده بودند مگر امروز فرزندان شان (دختر و پسر) در ترکیه و دوحه ، لاهور و کراچی مصروف تحصیل در معتبرترین نهاد های تعلیمی و آموزشی در این کشور ها اند و برای تحصیل آنان هزینه گزافی هم می پردازند.
مگر در داخل افغانستان روستا زادگان را از ترویج کفر هشدار می دهند مقید ترین قوانین را بر مردم وضع کرده اند٬ مانع درس خواندن دختران شده اندو در امور تدریس بچه ها هم مشکلات ایجاد کرده اند از مکتب و مدرسه به عنوان سنگر استفاده می کنند و با تخریب پل و پلچک مانع رشد اقتصاد روستا ها و روستا نشینان می شوند.
رهبران طالبان در حالی که حملات انتحاری رااستشهادی یا شهادت طالبانه معرفی می کنند عامل آن را به رفتن در بهشت وعده می دهند مگر هیچ فرزند و عزیز آنان دست به حمله انتحاری نزده اند مگر روستا نشینان و طلاب مدارس را تشویق به انجام چنین حمله ها می کنندکه در اسلام جایگاه  تعریفی ندارد.
فرزندان آنان از بهترین و بالاترین معیار زندگی لذت می برند در حالی که جوانان و نوجوانان روستا ها وادار به جنگ می شوند، خانه و ده و کشتزار آنان ویران می شود.
امروز سطح خستگی از جنگ در میان افراد طالبان به اندازه یی بالا است که رهبران این گروه هراس دارند که اگر تن به آتش بس دهند، صفوف آنان از هم خواهد پاشید و دیگر انسجام طالبان امکان پذیر نخواهد بود.
این یک واقعیت است که تفاوت میان زندگی رهبری و قومندانان طالبان با افراد و صفوف در تضاد کامل قرار دارد.
رهبری شیفته ادامه جنگ است تا بیشترزراندوزی کنند در حالی که افراد این گروه حداقل برای زنده ماندن ٬آرمان ختم جنگ را دارند. تحلیل سیاسی

Last modified on ??????? ، 3 ??? 1398 ، 10:17

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.