21 ????? 1399

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

بهای مواد اولیه در بازار های کابل

بهای مواد اولیه در بازار های کابل

کابل/ 21 سرطان / باختر بهای مواد اولیه در بازار های...

صلح در افغانستان به اجماع فراگیر منطقه یی نیاز دارد

صلح در افغانستان به اجماع فراگیر منطقه یی نیاز دارد

کابل/ 2۱ سرطان/ باختر روند تامین صلح در افغانستان ابعاد داخلی...

دوتن  درانفجاری درکابل زخمی شدند

دوتن درانفجاری درکابل زخمی شدند

کابل /21 سرطان /باختر درانفجاری صبح امروز در شهرکابل دوفردملکی زخمی...

Youtube Player

khantry design

اعلانات

تبصره

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل/ ۱۵ جوزا/ باختر 
وقایع ترور افراد و چهره های مصلح و متعهد به ارزش های انسانی و اسلامی در کشور بیشتر شده است که آخرین مورد آن  به ترور دوکتور محمد ایاز نیازی بر می گردد.
مفسرآژانس باختر می نگارد؛ دوکتور محمد ایاز نیازی چهره آشنا در حوزه اکادمیک کشور، عالم دین وشخص مردم دار، شام روزسه سه شنبه در یک رویداد تروریستی در داخل مسجد وزیر محمد اکبر خان با یک نماز گذاربه شهادت رسید.
اگر به عملکرد و کار نامه های داکتر نیازی دقیق شویم  او عالم  توانا وصریح البیان بود و بدون شک قربانی افکار و بیان میانه رو خود شد زیر همیشه افراط گرایی را تفبیح می کرد و مخالف تشدد و فشار از نام اسلام بود.
ترور روحانیون و آن علمای دینی که آشکارا با افکار گروه های تکفیری مقابله می کنند وبیانگر حقایق اسلام هستند می تواند صدای روحانیون دیگر را خاموش کند و این برای تروریست ها و حامیان شان یک هدف مهم محسوب شود.
در حالی که از دید مردم، ترور همواره بیانگر ضعف های حریف در میدان مقابله رو در روست و می تواند نشانه ناتوانی هراس افگنان باشد.
محمد اشرف غنی رییس جمهوری اسلامی اسلامی افغانستان هنگام ادای احترام بر پیکر این شهید،  دوکتور محمد ایاز نیازی را یکی از علمای روشنگر و مبلغان مشهور کشور خواند و گفت که موصوف در اثر حملۀ شوم کسانی که نه از احکام دین مبین اسلام آگاهی دارند و نه عرف و دستور جامعه و حقوق افراد را می دانند، به شهادت رسیده است.
او دستور تحقیق داده است و به این منظور یک کمیته شش نفری را موظف کرده است.
باید گفت که دامنه  ترورها توسط افراد مسلح ناشناس در کابل پایتخت و ولایت افغانستان با گذشت هر روز بیشترشده است  و در روزهای اخیر علاوه بر افراد دولتی دامن افراد دیگر منجمله علمای دینی را نیز گرفته است و این وضعیت مردم ما را نگران کرده است.
مشکل در این است که عاملان وطراحان این گونه اعمال زشت و شنیع به سادگی پنهان می شوند و کمتر به دام می افتند  و پولیس ونهاد های امنیتی دیگر به دنبال هر واقعه ،  همیشه یک مساله را برای مردم بازگو می کنند(پرونده تحت بررسی است، تحقیقات ادامه دارد).
اگربه سیر حوداث تنها در کابل آن هم در خلال دو نیم ماه که ازآغاز سال جدید هجری خرشیدی سپری می شود دقیق شویم در می یابیم که تنها در کابل سی رویداد هراس افگنانه رخ داده است که در همه این قضایا ، پولیس و نهاد های دیگر امنیتی متعهد به بررسی این قضایا شده است، مگر از نتیجه هیچ کدام به مردم آگاهی داده نشده است واقعیت این است که این نهاد ها به سر نخ دست نیافته اند.
بیشتر نهاد های امنیتی به کمبود امکانات تخنیکی و یا هم کمبود نیروی فزیکی اشاره می کنند مگر مردم تاکید دارند که مسوولان باید به کم کاری شان اعتراف کنند و نباید خود را در عقب مسایل فرعی پنهان کنند و ضعف شان را توجیه کنند.
پایتخت نشینان از ازدیاد وقایع جرمی قتل و جنایت،  ترور و انفجار، دزدی ورهزنی... به ستوه آمده اند مگر با تاسف مسوولان برای خود توجیه سازی می کنند.
واقعیت این است  که افزایش ترورها وقتل افراد از اقشار مختلف جامعه،  زنگ خطر و مایه نگرانی و بی باوری مردم برای تأمین امنیت شان است ادامه این وضعیت می تواند به کاهش اعتماد به دولت منجر شود. پس لازم است که نهاد های امنیتی بهتر و بیشتر دست به کار شوند و راه حل معقولی را برای تامین امنیت مردم روی دست گیرند.#/  صائم

More in this category: « تبصره تبصره »

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.