10 ???? 1399

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

حملۀ طالبان مسلح در کندز عقب زده شد

حملۀ طالبان مسلح در کندز عقب زده شد

کندز/ 9عقرب/ باختر حملۀ طالبان مسلح در کندز عقب زده شد...

سی وهفت طالب مسلح در ارزگان کشته شدند

سی وهفت طالب مسلح در ارزگان کشته شدند

ترینکوت/ 9عقرب/ باختر سی وهفت طالب مسلح در جریان یک شبانه...

Youtube Player

khantry design

اعلانات

نگاهی به نشرات شماری از روزنامه های غیرحکومتی در پایتخت

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل/ 5میزان/ باختر
شماری محدود از روزنامه های چاپی غیر دولتی در کابل که به دسترس قرارگرفته اند٬ در شماره های امروزی به بحث روی مسایل مختلف و نظامی در کشور پرداخته اند و نیز اخبار و گزارش های را دربارۀ رویدادهای جاری منطقه و جهان نشر کرده اند.
روزنامه آرمان ملی٬ در صفحه اول زیرعنوان آگاهان: اگر طالبان انعطاف نشان ندهند گفت و گوهای دوحه به بن بست روبه رو خواهد شد "نوشته است گروه طالبان در پیش برد گفت وگوهای صلح به دو موضوع متناقض فقه حنفی  و توافق نامه صلح با امریکا، روند مذاکرات را در این روزها پیچیده ترکرده است.
مطالباتی که به باور بسیاری از آگاهان، اگر تعدیل نشود و یا انعطافی از سوی این گروه در کار نباشد، مجموع روند را با بن بست مواجه خواهد کرد.
همچنان روزنامه در همین صفحه٬ مطلب دیگر تحت عنوان «تشدید حملات طالبان با نیروهای کماندو در وردک مستقر شدند» نگاشته است: چند روز پس از حملات گسترده گروه طالبان در میدان وردک، وزارت دفاع افغانستان از مستقر شدن نیروهای تازه نفس کماندو به هدف تامین امنیت و جلوگیری از حملات احتمالی گروه طالبان در این ولایت خبرداد.
این روزنامه در صفحه دوم سرمقاله شماره امروزی را زیر عنوان شهرکابل، علاقه غیر نوشته کرده است و آورده است: وضعیت بد امنیتی در کشور به ویژه شهرکابل همه را نگران کرده و گفته می توانیم که شهرکابل به یک علاقه غیر مبدل شده است.
نه در روز باشندگان این شهر احساس امنیت می کنند و نه در شب٬ تاراج اموال، دزدی وسایط نقلیه، آدم ربایی و قتل و کشتار به یک امر طبیعی مبدل شده است و در روز روشن دزدان مسلح در بس های شهری داخل می شوند و جیب های مسافران را خالی می کنند و اگر کسی از روی جهالت مقاومت کند کشته می شود.
در پس کوچه های حلوت کسی جرأت نمی کند که به تنهایی رفت و آمد کند.
روزنامه 8صبح٬ در صفحه اول زیر عنوان تاکید رییس جمهور غنی بر برقراری آتش بس در گفت و گو با عمران خان " نوشته است: محمد اشرف غنی، رییس جمهور در گفت وگوی تیلفونی با عمران خان، نخست وزیر پاکستان بر برقراری آتش بس تاکید کرده است.
این روزنامه در همین صفحه مطلب زیر عنوان دفتر مطبوعاتی سروردانش٬ حکمتیار به جمهوریت احترام بگذارد و دست از اظهارات خلاف واقع و کذب بردارد٬ نگاشته است: دفتر مطبوعاتی محمد سروردانش، معاون دوم ریاست جمهوری با نشر اعلامیه یی اظهارات تازه گلبدین حکمتیار رهبر حزب اسلامی را "خلاف واقعیت های موجود٬ سرشار از کینه و کدورت ایدلوژیکی" خوانده است؛ این دفتر تاکید کرده است که حکمتیار باید به جمهوریت احترام بگذارد و دست از اظهارات خلاف "واقع وکذب" بردارد.
روزنامه اطلاعات روز، مطلب تحت عنوان سه عضو پاکستانی در لشکر طیبه درعملیات نیروهای امنیت ملی در کنر کشته شدند؛ نوشته است: عبدالغنی مصمم سخنگوی والی کنر به روز نامه اطلاعات روز گفت که نیروهای امنیت ملی این عملیات را شب گذشته بر دو مرکز لشکر طیبه در ولسوالی اسمار راه اندازی کرده اند. شوخک

More in this category: « تبصره تبصره »

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.