01 ????? 1399

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

پیاززعفران‌ به زعفران‌کاران فراه توزیع شد

پیاززعفران‌ به زعفران‌کاران فراه توزیع شد

فراه/ اول میزان/ باختر ریاست زراعت آبیاری ومالداری فراه ازتوزیع...

 ده هامعتادموادمخدردربلخ درمان شدند

ده هامعتادموادمخدردربلخ درمان شدند

مزارشریف/۱میزان/ باختر هشتادمعتادبه موادمخدردربلخ که برای ترک اعتیاد زیردرمان قرار...

 زنان بدخشانی؛حضورزنان را درنظام سیاسی آیندۀ کشورخط سرخ شان می دانند

زنان بدخشانی؛حضورزنان را درنظام سیاسی آیندۀ کشورخط سرخ شان می دانند

فیض آباد/ ۱ میزان/ باختر شهروندان فیض آباد درمحفل بزرگداشت...

Youtube Player

khantry design

اعلانات

تبصره روز

Written by  Administrator
Rate this item
(0 votes)

حامدکرزی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان در جلسه کابینه به وزارت داخله وظیفه سپرد تا با گروه های مافیایی که در شهر هامواد مخدر میفروشند برخورد  قاطعانه نماید.

این دستور رئیس جمهور یکبار دیگراز نهادهای امنیتی می طلبد تا در راستای جلوگیری از افزایش معتادان و آنانیکه به اسانی میتوانند مواد مخدر را به استفاده کننده گان آن برساند اقدامات عملی وجدی را روی دست گیرند.

مبصر آژانس اطلاعاتی باخترمینویسد.

حامدکرزی رییس جمهوری اسلامی افغانستان نه تنها درجلسه کابینه، بلکه در نشست و اجتماعات از مردم ، متنفذین، ملا امامان،خطبا، معلمان و استادان  موسسات تحصیلات عالی، باربار خواسته است که برای نجات جوانان کشور از چنگ هیولای مواد مخدرسعی بلیغ نمایند و اضرار دنیایی و اخروی این پدیده شوم را به مردم بیان دارند.

رئیس جمهور کشور در سخنرانی ها مختلف نیز مطرح نموده است که عاید بدست آمده از مواد مخدر بدست مافیا و آنانیکه در جنگ علیه دولت قراردارند می افتد و مقدار ناچیز آن به دهقانان کشور داده میشود.او مواد مخدر را آفتی دانسته که دشمنان مردم ما میخواهند  با استفاده ازآن جوانان افغانستان را بیکار و معتاد سازند.

این مساله را میتوان از چند  زاویه  مورد بررسی قرار داد .

آنانکه در زمین های شان مواد مخدر زرع میکند ، کشت حلال را کنارمیزند و زهر میکارند و از سوی  جبهه جنگ  علیه نظام وحاکیمت که خود گزیده اند تقویت میکنند و از طرف دیگر میخواهند  شماری از جوانان را که  آینده سازان مطمین جامعه اند به گودال نشه و موادمخدر دفن بسازند.  

به هر صورت تنها جمع آوری معتادان و گرفتاری فروشنده گان انها راحل دایمی درین راستا نمیباشد.

اکثریت استفاده کننده گان مواد مخدر را جوانانی تشکیل میدهد که پس از مهاجرت به کشور برگشته اند، درد وشکنجه  غربت و بیکاری در وطن آنان را وادار ساخته است که به موادمخدر رو آورند، بناً یکی از شیوه ها که میتواند برای ازین دست جوانان کارگر افتند اشتغال زایی و فراهم سازی شرایط تحصیلی است.

نهاد های دولتی به جای تنقیص های بی مورد، فرصت های کاری ایجاد کنند و شماری از جوانان را جذب نمایند.

به هراندازه که فرصت های کاری ایجاد گردد وزمینه  ها برای اشتغال آماده گردد، مسلمآ که آهسته ، آهسته  بساط استفاده این پدیده نامیمون از شهر برداشته خواهدشد.

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.