11 ???? 1399

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

Youtube Player

khantry design

اعلانات

مروری به نشرات برخی از روزنامه های چاپی غیرحکومتی درپایتخت سه شنبه اول اسد

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

 کابل باختر/ 1/ اسد

شماری از روزنامه های چاپی غیر حکومتی در پایتخت که بدسترس قرارگرفته اند ، در شماره های امروزی به بحث روی مسایل مختلف سیاسی و نظامی درکشور پرداخته و نیز اخبار و گزارشهای را در باره رویدادهای جاری کشور و منطقه نشر کرده اند.

 روزنامه ماندگار برگ نخست را با مطلبی زیر عنوان ، کرزی به رییس ستاد مشترک ارتش امریکا آماده امضای پیمان امنیتی با امریکا هستیم ، نوشته ، رییس جمهوری کرزی روز دوشنبه دردیدار با رییس ستاد مشترک امریکا گفت که وی به صورت اصولی آماده موافقت با ادامه استقرار نیروهای امریکایی درافغانستان پس از سال 2014 میلادی است به نوشته این روزنامه : حامدکرزی این سخن را یک ماه پس از به حال تعلیق در آوردن مذاکرات امنیتی با امریکا بیان کرده است.

 ماندگار همچنان درصفحه اول از قول وزیر داخله نوشته که دولت در گروگان گرگ هاست !

به نوشته این روزنامه جنرال مجتبی پتنگ وزیر داخله روز گذشته از سوی مجلس نماینده گان استیضاح و سلب صلاحیت شد . دوروز پیش بردنبال خود داری آقای پتنگ ازحضور در جلسه استجوابیه مجلس نماینده گان او را متهم کردند که نسبت به مجلس بی اعتنایی کرده و بیش از 50 نماینده طرح استیضاح او را امضا کردند .

 مهمات منفجر ناشده در پایگاه های ناتو قربانی میگیرد کار دو پروژه بازسازی در زندان هرات آغاز شد ا زجمله عنوان های دیگری میباشد که این روزنامه در صفحه اول نشر کرده است و در سایر صفحه ها دنبال سایل دیگر شده است.

روزنامه هشت صبح نیز برگ نخست را با نقل از وزیر داخله آغاز کرده و نوشته که تمام دولت درگروگان گرگ هاست .

این روزنامه درمطلبی دیگری زیر عنوان ، حامدکرزی برای سفر به پاکستان شرط گذاشت نوشته : حامدکرزی رییس جمهورکشور ، بار دیگر به شرایط خود برای سفر به پاکستان تاکید کرده است.

آقای کرزی دردیدارش باسرتاج عزیز مشاور امنیت ملی نخست وزیر پاکستان در کابل ، گفته است که روز مانی به پاکستان سفر خواهدکرد که اجندای این سفر مشخص گردد و همچنین مبارزه جدی و موثر با تروریزم و مذاکرات روی تلاش صلح درسرخط اجندای سفرش باشد.

سرتاج عزیز که بعداز روز یکشنبه وارد کابل شد شام همان روز با حامدکرزی درارگ ریاست جمهوری دیدار کرد.

نادر نادری درکمیته گزینش از جامعه مدنی نماینده گی می کند ، ده ها کیلو متر سرک تایک سال آینده ساخته میشود . ازجمله عنوان های میباشدکه این روزنامه در صفحه اول نشر کرده و در سایر صفحه های این شماره دنبال مطالب دیگر شده است.

به همین ترتیب روزنامه وحدت نیز دربرگ نخست به مساله سلب صلاحیت مجتبی پتنگ وزیر داخله از سوی مجلس نماینده توجه کرده مطلبی را نشر نموده است.

 این روزنامه همچنان درصفحه اول از قول وزارت فواید عامه خبرداده که قرارداد 9 پروژه عام المنفعه امضا شده است وحدت همچنان درمطلب دیگر خبر داده که درعملیات سرپل نود مخالف مسلح کشته ، زخمی و یا دستگیر شدند به نوشته این روزنامه مسوولان امنیتی سرپل از پایان عملیات تصفیوی دربرخی ساحات این ولایت که نزدیک به یک ماه پیش راه اندازی شده بود خبردادند . سخی داد حیدری آمر امنیت و سرپرست قوماندانی امنیه سرپل میگوید که در جریان این عملیات پیش از نود مخالف مسلح دولت کشته ، زخمی و دستگیر شده اند.

 وحدت همچنان خبرداده که جنگلات پسته درولایت هرات دوباره احیا میشوند.

به نوشته وحدت پروژه حمایت زراعت از صلح و ادغام مجدد وزارت زراعت و آبیاری افغانستان ، مساحت 170 جریب زمین درساحه کمرکلاخ ولایت هرات با غرس نهال پسته احداث کرد . دراین جنگل که در 20 کیلومتری شمال هرات موقعیت دارد به تعداد 25021 اصله نهال پسته ازسوی پروژه متذکره شده است.

به همین ترتیب روزنامه های انصاف ، خدمتگار ، نسل سه و دیگران ، درشماره های امروزی یابه نشر مطالب مشابه ای پرداخته اند و یادنبال سایر مطالب شده اند. 

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.