11 ???? 1399

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

تظاهرات برای بازگشایی کلینیک سبحان در شهر کابل

تظاهرات برای بازگشایی کلینیک سبحان در شهر کابل

کابل/ ۱۱جوزا/ باختر شماری از باشندگان كابل امروز در پيش روى...

دو مرد در پیوند به انتقال مشروبات الکولی در بلخ بازداشت شدند

دو مرد در پیوند به انتقال مشروبات الکولی در بلخ بازداشت شدند

مزارشریف/ 11جوزا/ باختر پولیس دو مرد را در پیوند به انتقال...

دو پسرجوان درآب دریا در بغلان جان باختند

دو پسرجوان درآب دریا در بغلان جان باختند

پلخمری/ 11جوزا/ باختر دو پسر جوان در نتیجه سقوط یک موتر...

Youtube Player

khantry design

اعلانات

تبصره

Written by  Administrator
Rate this item
(0 votes)

كابل باختر/ 20/ حمل

انجام عملیات های شبانه به رهبری نیروهای امنیتی كشور فاصله ایجاد شده میان مردم و دولت را كوتاه می سازد.

یكی از پیش شرط های جمهوری اسلامی افغانستان به خاطر امضای پیمان راهبردی با ایالات متحده امریكا قطع عملیات های شبانه از جانب نیروهای بین المللی درافغانستان عنوان گردیده است.

 مبصر امورنظامی آژانس باختر مینویسد، یكی از عوامل عمده فاصله میان مردم و دولت و نیروهای بین المللی انجام عملیات های خود سر شبانه و خانه پالی های میباشدكه توسط نیروهای بین المللی در افغانستان صورت گرفته و میگیرد .

 علی رغم تاكیدات مكرر حامدكرزی رییس جمهوری اسلامی افغانستان مبنی برقطع عملیات شبانه ، خانه پالی های خود سر و بمباردمان هوایی نیروهای بین المللی اتفاقات تلخی به وجود آمد كه پیامد آن تنفر و نفرت مردم را نسبت به عمل كرد نیروهای بین المللی افزوده و فاصله را میان مردم و حكومت بیشتر ساخت .

 رهبری نظام سرانجام به خاطر نجات مردم و حفظ ارزش ها و سنت های پسندیده مردم و جلوگیری از عمیق شدن فاصله میان دولت و مردم امضای پیمان راهبردی با ایالات متحده امریكا را مشروط به ختم و قطع این تحركات دانست .

بنا به گزارشها، اكنون نیروهای بین المللی و حكومت افغانستان در مورد ساختاری كار می كنند كه به عملیات های شبانه و خانه پالی های خود سرانه ای نیروهای بین المللی پایان داده شود و نیروهای امنیتی كشور با حفظ ارزش های ملی و سنتی رهبری چنین عملیات را به عهده داشته باشند.

 بدون تردید انجام عملیات های شبانه به مهار سازی حملات رهزنانه افراطیون و دهشت افگنان بخش از فعالیت های نظامی و محاربوی را تشكیل میدهد و بدون انجام عملیات های شبانه ، متكی به معلومات دقیق استخباراتی دشمن فرصت می یابد تا شب ها را بیشتر برای خود مصوون پیدا كنند و برای تطبیق پلان های رهزنانه و تروریستی مجال یابند.

 رهبری نظام مردمی افغانستان میداندكه عملیات های شبانه جز فعالیت های نظامی و محاربوی میباشد اما اینكه این عملیات چگونه انجام یابند وچطور رهبر شوند مطمح بوده و میباشد.

 متكی به دلایل فوق یگانه راهی كه نظام برآن تاكید دارد ختم عملیات ها و خانه پالی ها خود سر توسط نیروهای بین المللی و انجام این عملیات ها با درنظر داشت ارزش ملی و سنت وطنی توسط نیروهای افغان می باشد ، اكنون بنا به گزارش ها و تاكیدات مكرر رهبری جمهوری اسلامی افغانستان اكنون پس از سالهای متمادی سرانجام نیروهای بین المللی متقاعد گردیدند كه این خود سری ها به نفع نظام نبوده و نه به نفع نیروهای بین المللی درافغانستان میباشد.

 زیرا همه به خاطر دارند كه پس سقوط نظام طالبانی در كشور مردم حضور نیروهای بین المللی را به خاطر اعاده دموكراسی و بازسازی افغانستان استقبال كردند ، اما این خود سری ها بود كه مردم نسبت به نظام و نیروهای بین المللی بی باور شدند و فاصله میان مردم بیشتر گردد.

درچنین وضعیتی مخالفان مسلح كه ازسوی استخبارات منطقه رهبری می گردند نهایت سود بردند و بیشتر منابع سرباز گیری را درمیان مردمان ساده دل و صادق قریه ها پیدا كردند.

 تطبیق راهكار عملی د رانجام عملیات های شبانه و جلوگیری در خانه پالی های خود سرخارجی میتواند فاصله ایجاد شده را در درازمدت برطرف و اعتماد از هم گسیخته را دو باره فراهم كند.

 امضای این توافقنامه، دراین مورد كه امروز میان جان آلن ووزیر دفاع ملی كشور به امضا رسید بیان ساده و آسان موقف اصولی سیاسی و درك عمیق رهبری نظام ازجامعه ووضعیت موجود دركشور میباشد.

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.