07 ثور 1397

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

شورای‌عالی اقتصادی: قرارداد اعمار فابریکۀ سمنت جبل‌السراج دوباره به اعلان سپرده‌شود

کابل باختر 6 ثور جلسۀ شورای‌عالی اقتصادی امروز به ریاست محمداشرف...

پروسه صلح افغانستان و افزایش نیرو در این کشور محور بحث نشست ناتو!

صدای امریکا – باختر6 ثور افغانستان از مسایل کلیدی مورد بحث...

تیم کریکت افغانستان با تیم کریکت ویست اندیز مسابقه می دهد

صدای آزادی – باختر6 ثور شورای بین‌المللی کریکت امروز در...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتمروری به نشرات برخی از روزنامه های چاپی غیرحکومتی درپایتخت

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل باختر/ 20/ جدی
شمار محدود از روزنامه های چاپی غیرحکومتی در پایتخت که بدسترس قرارگرفته اند درشماره های امروزی به بحث پیرامون اوضاع سیاسی و نظامی درکشور پرداخته اند ونیز اخبار و گزارشهای را درباره رویدادهای منطقه وجهان نشر کرده اند.
روزنامه عدالت و توسعه برگ نخست را با مطلبی زیر عنوان افغانستان هفتمین کشور خطرناک دنیا درسال 2017 آغاز کرده و جزئیات دراین باره را درصفحه سوم نوشته اما درصفحه اول زیر عنوان روابط افغانستان و امریکا دردوره کاری ترامپ بهتر میشود نوشته وزارت خارجه کشور اعلام کرده است که حکمت خلیل کرزی معین سیاسی این وزارت با توماس شنن معاون وزارت خارجه امریکا روی موضوعات مختلف از جمله روابط دوکشور بحث و تبادل نظر کردند آقای حکمت کرزی گفته است روابط افغانستان با اداره رییس جمهور اوباما درخوبترین سطح همکاری قرار داشته و باورمندم که این مناسبات با اداره جدید رییس جمهور دونالدترامپ نیز درعالی ترین سطح قرارخواهد داشت .
روزنامه عدالت و توسعه ادامه این مطلب را درصفحه دوم نوشته درهمین مطلب دیگری را زیر عنوان قتل عام یکاولنگ درد تاریخی و مظلومیت یک قوم نشر کرده است.
این روزنامه همچنان ازکشته شدن دو قوماندان ارشد شبکه حقانی درولایت ننگرهار خبرداده و درهمین صفحه نوشته که مسابقات فوتسال زنان درکابل آغازگردید.
روزنامه عدالت وتوسعه درصفحه های دیگر دنبال مطالب بیشتر شده است اما روزنامه هشت صبح برگ نخست را با مطلبی زیر عنوان یکصدو پنج هزار بی جا شده نیازمندکمک های زمستانی اند آغاز کرده و درهمین صفحه مطلبی را زیر عنوان چه کسی مقصد است نشر نموده است هشت صبح درصفحه دوم زیر عنوان الگوسازی مثبت نوشته شروع کار اعمار جاده ای که دره صوف را به یکاولنگ وصل میکند خبرخوش است مردم مناطق مرکزی هم چنان انتظار دارند که حکومت هرچه زودتر پروژه اتصال بامیان را به هرات را نیز تطبیق کند و انزوای که طبیعت برمناطق مرکزی تحمیل کرده است بکشند رییس جمهور بارها گفته است درشکستن زندان طبیعی مناطق مرکزی ازهیچ تلاشی دریغ نمی کند انتظارعموم این است که دولت هرچه زودتر به این تعهداتش عمل کند .
روزنامه به همین ترتیب ادامه داده درمطلب دیگر خبرداده که قرار داد طرح و دیزاین پلان شهری کابل منظور شد .
هشت صبح درصفحه دوم همچنان خبرداده که سرکت حلقوی دروازه های بدخشان امسال تکمیل میگردد . این روزنامه درصفحه سوم از قول وزیرامورشهرسازی ومسکن عنوان کرده که به دومیلیون واحد مسکونی جدید ضرورت داریم .
روزنامه هشت صبح درصفحه های دیگر دنبال مطالب بیشتر شده است اما روزنامه آرمان ملی درصفحه اول زیر عنوان بینوایان رادستگیری وکمک کنید  نوشته پس از روزهای نسبتاً گرم زمستان اینکه روزهای سردی فرارسیده است پیشبینی اداره هواشناسی حاکیست که درچند روزآینده هوا به ویژه شبانه سرد تر میشود دراین حالت مردم بیشتر باید مواظب خود باشد .
درچنین وضعیتی جامعه گرفتار تفاوت های شدیدی می باشد که مواجه با آن دل سختی می طلبد این تفاوت ها درگرفتاری خانواده ها به فقر اقتصادی و اعتیاد عدیده یی از جوانان به مواد مخدر نماد حضور پیدا می کند و پدیده ایست که به زودی نمی توان آن را درمان کرد .
روزنامه به همین ترتیب ادامه داده درهمین صفحه از قول برخی از نمایندگان مجلس نوشته که مردم مناطق مرکزی مسلح شود.
15 مکتب درقندهار مسدود گردید عنوان مطلب دیگری میباشدکه این روزنامه درصفحه اول نشر کرده و درصفحه های دیگر دنبال مطالب بیشتر شده است. 

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.