30 ثور 1397

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

غمنامه سیلاب  و شکایت آسیب دیدگان از عدم دریافت کمک

غمنامه سیلاب و شکایت آسیب دیدگان از عدم دریافت کمک

کابل باختر ۳۰ ثور سرازیر شدن سیلاب های...

اردوی ملی  به آسیب دیدگان سیلاب شتافت

اردوی ملی به آسیب دیدگان سیلاب شتافت

کابل 30 ثور باختر به دنبال سرازیر شدن سیلاب در ولسوالی...

به آسیب دیدگان سیلاب ها درپروان کمک های بیشتر صورت میگیرد

به آسیب دیدگان سیلاب ها درپروان کمک های بیشتر صورت میگیرد

چاریکار/ باختر/ 30/ ثور به کمک های بیشتر به خانواده های...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتتبصره

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل باختر/ 21/ جدی
رییس جمهور غنی دریک پیام واضح به مخالفان مسلح و دشمنان افغانستان گفت که محاسبه آنها در قسمت این مردم و این کشور یک محاسبه غلط بود و اگر بازهم اهداف شوم شان را دنبال کند افغانستان گورستان آنان خواهد بود.
مفسر آژانس باختر مینگارد : محمد اشرف غنی رییس جمهوری اسلامی افغانستان روز گذشته درمراسم ویژه که به منظور بزرگداشت از مقام شهدا ومواظبت از خانواده های آنان در وزارت دفاع ملی برگزار شده بود شرکت نمود و کلید چهارده اپارتمان را برای ورثه های شهدا تقدیم کرد و از فداکاری ورشادت شهدا تقدیر نمود.
شرکت رییس جمهور غنی درچنین یک مراسم نمایانگر آن است که رهبران حکومت وحدت ملی نسبت به منسوبان نهادهای امنیتی و دفاعی و خانواده های آنان توجه دارند چنانچه رییس جمهور درسخنان خود خطاب به منسوبان نهادهای دفاعی و امنیتی وخانواده های شهدا بر مواظبت دایمی از منسوبان شجاع این نهادها ، معلولین ومعیوبین و خانواده های شهدا نهادهای دفاعی و امنیتی تاکید کرد ومتعهد شد که دربرنامه های دولت کمک با آنها جز اولویت های دولت خواهد بود آقای غنی واضح ساخت ( این تعهد من است که دربرنامه های خانه سازی سه سال آینده ، خانواده های شهدا ، قوای دفاعی و امنیتی دراولویت قرار خواهند گرفت. )
رییس جمهور در قسمت دیگر از سخنانش به مساله جلوگیری از تلفات نیروهای امنیتی و دفاعی اشاره نموده و از تدابیر دولت سکتور نظامی دراین خصوص حرف های به زبان آورد . مساله دیگر که درسخنان رییس جمهور انعکاس یافت چگونگی عملکرد مخالفان مسلح و دشمنان این کشور بود وی به صورت واضح و صریح برای آنها گفت که محاسبه شان در قسمت این مردم و این کشور یک محاسبه غلط بوده و اگر بازهم اهداف شوم شان را دنبال نمایند افغانستان گورستان آنان خواهد شد.
سخنان رییس جمهور غنی درمیان منسوبان نهادهای امنیتی و دفاعی ، خانواده های شهدا و مردم عام انعکاس خوبی داشت .
مگر حرف های هم وجود دارد که باید مسوولان نظام و نهادهای مرتبط آن در نظر گیرند باآنکه در سطح رهبری کشور نسبت به مواظبت از منسوبان این نهاد ها و خانواده های شهدا برنامه و عمل وجود دارد مگر درسطوح دیگر مشکلات معین وجود داردکه باید به آن توجه شود.
منسوبان نهادهای دفاعی و امنیتی کشور آنانیکه سینه سپر ساخته و در بد ترین شرایط دردفاع از ارزش های ملی و میهنی قراردارند بعضاً از کمبود تجهیزات مشکلات درتخنیک و اسلحه ، مساله اعاشه و اباته شاکی اند حتا در مواردی درمیدان جنگ از عدم هماهنگی و عدم رسیدن کمک به موقع سخن گفته اند درحالیکه رییس جمهور غنی از برنامه ها غرض کاهش تلفات درمیدان جنگ سخن میگوید اگر به این مسایل توجه شود بدون شک گراف تلفات در میان نهادهای امنیتی و دفاعی پائین خواهد آمد.
مساله مواظبت و وارسی از منسوبان نهادهای امنیتی و دفاعی و خانواده های شهدا دردستور کار مقامات رده اول حکومت قراردارد مگر یک سرباز معلول ، یک افسر زخمی و یک خانواده یک شهید برای دریافت حقوق و امتیازات که دولت برای آنان قایل اند سرگردانی های زیادی میکشند که این برای مسوولان نظام و برای منسوبان شجاع امنیتی و خانواده های شهدا زیبنده نیست باید یک میکانیزم و یک پروسه کوتاه اداری درخصوص اهدای امتیازات زخمی شده گان معلولین و معیوبین و خانواده های شهدا در نظر گرفته شود.
رییس جمهور درسخنان خود از محاسبه غلط دشمنان کشور نیز سخن گفت و هشدار داد اگر آنها همچنان به فکر تحقق اهداف شوم شان باشد این کشور گورستان آنها خواهد بود .
اگر به این گفته های رییس جمهور دقیق شویم این منسوبان شجاع امنیتی و دفاعی کشور بودندکه با درایت و ایستادگی شان از ارزش های ملی و دینی کشور شان دفاع کردند جان سپردند مگر عزت و هویت کشور را پاسداری نمودند اگر امروز حرف از محاسبه غلط دشمنان کشور برزبان می آید فرزندان رشید این کشور بود که این محاسبه را غلط ثابت ساختند.
پس باید این حقیقت را بیشتر و بهتر درک کرد که این سربازان و افسران شجاع کشور اندکه ایستاده هستند تا مازنده باشیم پس رسیدگی به آنها و خانواده های آنان و رسیدگی به یتیمان ، بیوه زنان و خانواده های شهدا که قهرمانانه جان شان را قربان کردند تا ارزش ها قربانی نشود یک وجیبه ملی و میهنی است که باید آن را درک کرد.  

More in this category: « تبصره تبصره »

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.