30 ثور 1397

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

غمنامه سیلاب  و شکایت آسیب دیدگان از عدم دریافت کمک

غمنامه سیلاب و شکایت آسیب دیدگان از عدم دریافت کمک

کابل باختر ۳۰ ثور سرازیر شدن سیلاب های...

اردوی ملی  به آسیب دیدگان سیلاب شتافت

اردوی ملی به آسیب دیدگان سیلاب شتافت

کابل 30 ثور باختر به دنبال سرازیر شدن سیلاب در ولسوالی...

به آسیب دیدگان سیلاب ها درپروان کمک های بیشتر صورت میگیرد

به آسیب دیدگان سیلاب ها درپروان کمک های بیشتر صورت میگیرد

چاریکار/ باختر/ 30/ ثور به کمک های بیشتر به خانواده های...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتتبصره

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل باختر/ 22/ جدی

طالبان تروریست با انجام اعمال شنیع وغیر انسانی مانندحملات انتحاری دیروز در کابل و خلق حوادث تروریستی نظیر حادثه لشکرگاه و کندهار نمیتوانند برمردم ما پیروز شوند.
مفسر آژانس باختر مینگارد ، دردو حمله انتحاری عصر دیروز درساحه دارالامان کابل شماری از هموطنان ما شهید و شماری دیگر زخم برداشتند این حادثه زمانی اتفاق می افتد که شهرهای قندهار لشکرگاه نیز گواه حملات تروریستی بودند که درآن نیز قربانیان اصلی افراد ملکی اند.
حادثه کابل درست زمانی اتفاق افتاد که شماری از کارمندان شورای ملی که ساختمان الحاقیه آن شورا را درساحه دارالامان ترک میگفتند طالبان که مسوولیت این حادثه را به عهده گرفتند ادعا کردندکه گویا موتر حامل کارمندان امنیت ملی را هدف این حملات انتحاری بود مگر آنچه بعداز واقعه معلوم و مشخص گردید اکثریت مطلق قربانیان که شمار شان از سی نفر بیشتر است افراد ملکی بودند زیرا دراین حادثه یک موتر بس شهری که درمسیر مرکز شهر و ساحه ده دانادررفت و آمد بود بیشترین آسیب را دید و زیادترین تلفات را راکبین همین واسطه تشکیل میدهد.
طالبان گفتند که گویا کارمندان امنیت ملی را هدف گرفتند با آنکه نمیتوان از رشادت ، پایمردی و کارقهرمانانه منسوبان شجاع امنیت ملی در برابر خنثی سازی توطیه ها و برنامه های استخبارات بیگانه چشم پوشی کرد باصراحت میتوان گفت که آنها فرزندان این کشور و ناجی و قهرمان مردم شان اند و هر دردی که به آنها برسد درد همگانی خواهد بود مگر ادعا طالبان یک ادعا میان تهی است زیرا آنها بازهم چون گذشته افراد ملکی را هدف گرفتند و مظلومانه شهید ساختند و این ثابت میسازد که هر فرد ، هر نهاد ، هر ساختمان هر شهر و هر ده میتواند برای طالبان یک هدف باشد برای آنها کشتن یک نظامی و مرگ یک فرد ملکی هردو هدف است اگر چنین نیست آنها درقبال قتل یکسره کارگران یک معدن درتاله وبرفک بغلان ، تیرباران کارکنان اناث میدان هوایی کندهار ، قتل عام باشندگان ساحه غلیمن ولایت غور ، گلوبریدن تبسم هشت ساله در زابل و صدها جنایت دیگر چه دلیل دارند ؟ کدام یک از این قربانیان افراد نظامی بودند ؟ بدون شک طالبان به جز از یاوه گویی و حاشیه روی حرف دیگری برای گفتن ندارند زیرا برای آنها فرق نمیکند در حوادث تروریستی و درجنگ شان با مردم افغانستان کی ها قربانی میشوند بل هدف اول و آخر آنها جاری ساختن خون درافغانستان وویرانی این کشور است .
طالبان در یک موضع نامقدس و غیر انسانی در برابر مردم افغانستان قرارگرفته اند برنامه ها و جنگ طالبان با مردم افغانستان کلاً با برنامه ها و توطیه های استخبارات پاکستان همانند است و این نشان میدهد که طالبان به مثابه عساکر پاکستان درجنگ نیابتی آنکشور دربرابر مردم افغانستان استفاده میشوند.
طالبان و گروه تکفیری وابسته به آنها "داعش" روز گذشته بازهم کشتند و دریدند مگر چگونگی رسیدن آنها به اهداف تعیین شده ،چگونگی انتقال آنها ،دستیابی آنها به امکانات که باعث بروز انفجار شد... سوالاتی اند که باید مسوولان امنیتی بخصوص مسوولان نهادهای کشفی و استخباراتی به آن پاسخ گویند مردم درحالی جواب این گونه سوالات شان را انتظار دارندکه شماری از سیاسیون منتقدان نظام و برخی از اعضای شورای ملی ادعا های را مطرح میکند که گویا حلقات درداخل از تروریستان حمایت میکنند آنچه روز گذشته اتفاق افتاد بازهم شماری زیادی از خانواده ها را ازیک نان آور ، یک عزیز و یک عضو خانواده شان محروم ساخت طالبان باردیگر نشان دادندکه با اهلی شدن فاصله زیادی دارند درحالیکه آنها همچنان متحجر و بیگانه با ارزش های انسانی باقی مانده اند هستند کشورهای که با آنها همسویی دارند آنها را یک جریان اثر گذار میدانند و برای آنها امتیازات قایل میشوند به تازگی گروه از کشورها خواستار حذف نام رهبران طالبان از لست سیاه سازمان ملل متحد شدند پس در وجود حوادث اخیر تروریستی درکابل ،آیا هنوزهم میتوان گفت که طالبان تروریست نیستند؟
آیا دروجود چنین جنایت درخواست خارج نمودن نام رهبران این گروه از لست سیاه سازمان ملل متحد یک حرکت خردمندانه خواهد بود .

بدون شک وجدان های آگاه و عقل سلیم همسویی با طالبان را همسویی با جهالت میدانند و طالبان به عنوان یک گروه تکفیری و تروریست باید بدانند که با انجام چنین اعمال برمردم ما پیروزشده نمی توانند. 
 

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.