30 حمل 1397

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

بازداشت سه طالب مسلح درهرات

بازداشت سه طالب مسلح درهرات

شهرهرات 30 حمل باختر سه تن به اتهام عضویت در گروه...

ادامه رقابت های لیگ برتر کرکت هندوستان

ادامه رقابت های لیگ برتر کرکت هندوستان

کابل 30 حمل باختر تیم های حیدر آباد و پنجاب با...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتتبصره

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل باختر/ 30/ حوت
به زودی یک نشست بین المللی غرض ایجاد یک راهکارجهانی مبارزه هماهنگ دربرابر داعش درواشنگتن برگزار خواهد شد.
مفسر آژانس باختر مینگارد : قراراست مقامات عالی رتبه 68 کشور جهان به روزهای چهارشنبه وپنجشنبه هفته جاری به میزبانی وزیر خارجه امریکا درشهر واشنگتن گرد هم آیندتا با یک راهکارجامع و هماهنگ را در مبارزه باداعش  درپیش گیرند.
صلاح الدین ربانی وزیر خارجه افغانستان هم دراین نشست شرکت خواهدکرد.
آنچنان که منابع وزارت خارجه امریکا میگویند: دراین کنفرانس برعلاوه مبارزه مشترک و هماهنگ دربرابر داعش روی از بین بردن منابع مالی و آن عده از گروه های فرعی که به  حمایت ازداعش فعالیت میکند بحث خواهد شد.
این منابع همچنان گفته اند ، وزیر خارجه امریکا دراین کنفرانس روی مسایلی روشنی خواهد انداخت که اعضای ائتلاف ضدداعش با آن مواجه اند.
برگزاری این نشست درواشنگتن درست زمانی برنامه ریزی شده است که رییس جمهوری امریکا در 28 جنوری فرمان را صادرکرد که مطابق آن از وزارت دفاع و رییس ستاد ارتش آن کشور خواسته شد تا طرحی را برای سرکوبی داعش ارائه دهند گفته شده که وزارت دفاع امریکا چنین یک طرح را آماده کرده  مگر جزئیات آن را افشا نشده است .
برگزاری چنین یک نشست نمایانگر آن است که مبارزه علیه هراس افگنی بخصوص گروه داعش که غرض رسیدن به اهداف اش خشن ترین شیوه و عملکرد را در پیش گرفته جدی تر میشود.
آنچنانکه مقامات دروزارت خارجه امریکا گفته اند که دراین نشست برعلاوه مبارزه هماهنگ علیه داعش روی از بین بردن منابع ملی و گروه های فرعی که با داعش همکار اند و نابودی پناهگاه های این گروه درعراق و سوریه نیز مورد  بحث  قرار میگیرد.
مگر آگاهان سیاسی افغان و شماری از کارشناسان درکشورهای منطقه به این باوراند که باید مبارزه با داعش و سایر گروه های هراس افگن با یک دید بالا بحث شود مگر در کنفرانس واشنگتن روی نابودی پناهگاه های داعش تنها درعراق و سوریه بحث خواهد شد .
درحالیکه این گروه خود را در کشور های عراق و سوریه در حال نابودی می بیند و برای ادامه حیات خود درصدد توسعه جغرافیای فعالیت اش است دراین میان افغانستان درتمرکز داعشی ها قرا ردارد .موجودیت هراس افگنان داعشی و ترغیب بخشی از طالبان غرض پیوستن باداعش جزی از برنامه های است که گردانندگان بازی های بزرگ سیاسی درجهان روی آن تمرکز دارند.
باید گفت اخباری وجود دارد که واضح میسازد شماری از کشورهای درتاسیس داعش و گسترش ساحه نفوذ آن نقش داشته اند حتا داعش را یک نقطه مبارزه قدرت های بزرگ معرفی کرده اند.
این آگاهان میگویند، خلق نمودن داعش یک بازی بزرگ و یک برنامه و پروژه کلان استخباراتی گفته است که شماری زیادی از کشورهای را با هم مصروف ساخته است و حالا که حرف از نابودی داعش درعراق و سوریه است این گفته ها قوت پیدا میکند که کشور های شامل دراین پروژه میکوشند تا زمین جنگ داعش را از دوکشور یاد شده به افغانستان انتقال دهند درحالیکه این کار میتواند برای کشور های همسایه افغانستان و روسیه یک حرکت واکنشی باشد و درنهایت رنج و بار این گونه بازی ها بازهم به دوش افغانها گذاشته خواهد شد و بازهم افغانها قربانی خواهند داد.
تاکید این کارشناسان براین است که باید درنشست واشنگتن ، داعش به عنوان یک تهدید بزرگ تروریستی مدنظر باشد نه آنکه برای نابودی پناهگاه های آنان تنها درعراق و سوریه فکر شود باید تهدید این گروه درسطح جهان مد نظر گرفته باشد و یک تصمیم و اراده قاطع به میان اید همانگونه که این گروه درعراق و سوریه در حال نابود شدن است  نباید برای ادامه حیات آن درافغانستان ، پاکستان و لیبیا  ویا جاهای دیگر فکر شود.
آنانیکه فکر میکند با انتقال پروژه داعش از زمین های عراق و سوریه به کشورهای دیگر بخصوص حوزه نفوذ روسیه به برنامه های شان میرسند باز هم به اشتباه رفته اند زیرا تروریستان وابسته به هیچ تعهد ، هیچ قوم ، هیچ مذهب ، هیچ آئین و هیچ قاموسی نیستند و آسیب های فراوان برای آنان رسانیده اندکه آنها را خلق کرده اند . به گونه یی مثال ،درد سرهای که امروز پاکستان با طالبان پاکستانی دارد از همینگونه برنامه ها و خیال ها منشاء گرفته است.
ضمناً داعش تنها بلای جان سوریه ، عراق و مردمان افغانستان نبوده این گروه به مرگبارترین حملات در کشور های غربی چون فرانسه ، آلمان ... امریکا دست زده است باید داعش و داعشی ها درمحدوده چند کشور جستجو نشوند مسئلت این خواهد بود که با این گروه به عنوان یک خطر بزرگ جهانی برخورد شود نه یک خطر مقطع یی و محدود .  

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.