29 ثور 1398

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

دوعضو کلیدی گروه طالبان از شهر جلال آباد بازداشت شدند

کابل باختر/ ۲۹/ ثور دو عضو کلیدی گروه طالابن شب گذشته...

نگاهی به نشرات شماری ازروزنامه های چاپی غیرحکومتی درپایتخت

نگاهی به نشرات شماری ازروزنامه های چاپی غیرحکومتی درپایتخت

کابل باختر/ ۲۹/ ثور شماری ازروزنامه های چاپی غیرحکومتی درپایتخت که...

اخبارکوتاه از دنیای فوتبال

کابل باختر/ ۲۹/ ثور به گزارش رسانه ها ، بوگ با...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتمروری به نشرات برخی از روزنامه های چاپی و غیرحکومتی درپایتخت

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل باختر/ 5/ میزان
شمار محدود از روزنامه های چاپی غیرحکومتی درپایتخت که بدسترس قرارگرفته اند درشماره های امروزی به بحث روی مسایل مختلف سیاسی و نظامی درکشور پرداخته اند و نیز اخبار و گزارش های را درباره رویداد های جاری منطقه وجهان نشر کرده اند.
روزنامه افغانستان ما درصفحه اول زیر عنوان ، کوریای جنوبی از امریکا  خواست مانع افزایش تنش با کوریای شمالی شود . نوشته کرده است کوریای جنوبی خواستار جلوگیری از تشدید تنش درشبه جزیره کوریا شده است . همزمان تویتتر گفته است که قصد ندارد توییپ های "تهدید آمیز " دونالد ترامپ درمورد کوریای شمالی حذف کند کانک کیونگ هیوا وزیر خارجه کوریای جنوبی با اشاره به افزایش جدال لفظی بین ایالات متحده امریکا و کوریای شمالی گفته است که ضرورت کامل دارد که مایعنی امریکا و کوریای جنوبی با همکاری یکدیگر درصد اداره وضعیت تنش آمیز کنونی برائیم و درغیر این صورت هرگونه برخورد نظامی اتفاقی هم میتواند به سرعت غیر قابل کنترول شود.
روزنامه به همین ترتیب ادامه داده درمطلب دیگر زیرعنوان ترامپ خواستار مسدود شدن دفتر طالبان درقطر شده است درهمین صفحه نوشته کرده است روزنامه گاردین از قول منابعی درکاخ سفید و دولت افغانستان گزارش کرده است که دونالد ترامپ رییس جمهور ایالات متحده امریکا دردیدار با رییس جمهور غنی خواستار مسدود شدن دفتر طالبان در قطر شده است.
این روزنامه چاپ بریتانیا دیروز سه شنبه چهارم میزان نوشت که  ترامپ به دلایل مختلف خواستار مسدود شدن دفتر طالبان در قطر شده است. او گفته است که بازکردن این دفتر یک طرح ناموفق ازسوی بارک اوباما بود که منجر به صلح نشد.
گاردین نوشته ، انتظار میرود رییس جمهور غنی با مسدود کردن دفتر طالبان درقطر موافقت کند.
اما هنوز تصمیم نهایی دراین مورد گرفته نشده است.
این روزنامه مشهور بریتانیایی همچنین گفته که رییس جمهور غنی درجریان کنفرانس امنیتی مونیخ درماه فبروری به وزیر خارجه قطر گفته بود " دفتر طالبان باید بسته شود." روزنامه به همین ترتیب ادامه داده و درهمین صفحه از قول فرستاده ویژه سازمان ملل برای افغانستان عنوان کرده است امکان راه حل سیاسی جنگ افغانستان وجود  دارد.
این روزنامه همچنان درصفحه اول خبرداده که معاون رییس جمهور خواستار تقویت صنعت توریزم شده است.
روزنامه افغانستان ما درصفحه های دیگر دنبال مطالب بیشتر شده است.
اما روزنامه ویسا برگ نخست را از قول نهادهای پژوهشگر دررابطه به انتخابات آورده است که حکومت درسال آینده هم اراده برگزاری انتخابات پارلمانی را ندارد.
روزنامه ویسا همچنان درصفحه اول به نقل از نویسنده و محقق امریکایی دوگلاس والینتاین عنوان کرده است سی آی ای یک سازمان جنایتکار است.
به نوشته این روزنامه دو گلاس والینتاین درمصاحبه با مجله کاونرینچ می گوید که سی آی ای یک سازمان جنایتکار است و بیشتر کارهای آنها غیر قانونی میباشد.
روزنامه به همین ترتیب ادامه داده در فحه اول وزیر خارجه روسیه عنوان کرده که روسیه به عنوان میانجی میان دولت افغانستان و طالبان تلاش میکند.
نیروهای پاکستانی درخوست عقب زده شدند. عنوان مطلب دیگر می باشد که روزنامه ویسا به نشرآن درصفحه اول اقدام کرده است.
روزنامه ویسا درصفحه های دیگر دنبال مطالب بیشتر شده است.
به همین ترتیب روزنامه های انصار ، ماندگار و هشت صبح یا بانشر مطالب مشابه پرداخته اند و یا دنبال مطالب دیگر شده اند.
ختم/ نالان

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.