23 میزان 1397

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

در جهان 36 میلیون نابینا زندگی میکنند

در جهان 36 میلیون نابینا زندگی میکنند

کابل باختر/23/ میزان معین امور جوانان وزارت اطلاعات وفرهنگ شهروندان نابینا...

دیدار وزیر امور خارجه کشور با سفیر فدراتیف روسیه

کابل ۲۳ میزان باختر صلاح‌الدین ربانی وزیر امور خارجه با الکساندر...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتمروری به مطبوعات

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل باختر 30 میزان
شماری از روزنامه های چاپ غیر حکومتی در کابل که امروز 30 میزان به دسترس قرار گرفته اند در شماره های امروزی به بحث روی مسایل مختلف سیاسی، نظامی در کشور پرداخته و نیز اخبار و گزارش های را در مورد رویداد های کشور و منطقه نشر کرده است.
روزنامه آرمان ملی در صحفه اول زیر عنوان مقام های امنیتی در پشت در های بسته به مجلس معلومات دادند نوشته است مجلس نماینده گان مقام های امنیتی را در پیوند به اوضاع امنیتی کشور استجواب کرد.
نشست مجلس به در خواست مقام های امنیتی و با توافق اکثریت نمایندگان حاضر در مجلس سری اعلام شد و مقام های امنیتی در پشت در های بسته به سوالات نمایند گان پاسخ ارائه کردند.
برخی نمایندگان مجلس همچنین ، پاکستان، و امریکا را در افزایش نا آرامی ها در کشور مقصر خوانده و خواستار لغو توافقنامه امنیتی با امریکا شدند.
همچنان روزنامه مطالبی دیگری تحت عنوان پاکستان انتقام اعضای شبکه حقانی را از مردم افغانستان می گیرد و نوشته است جنگ و خشونت طی هفت روز اخیر در برخی از ولایت ها جان ده ها تن از منسوبین نهاد های امنیتی و مردم بیگناه را گرفت. ... رویداد های که بی پیشینه بوده است ... افغانستان از سال های دراز به اینسو قربانی اهداف شوم پاکستانی ها در منطقه است ... امریکا نباید از کنار این رخداد ها با بی تفاوتی بگذرد.
روزنامه افغانستان ما در برگ نخست مطلب زیر عنوان سر منشی سازمان ملل متحد: خشونت ها در افغانستان باید پایان یابد، گماشته است، آنتومینو گرتریش، سر منشی سازمان ملل متحد در واکنش به حمله بر مسجد امام زمان در دشت برچی کابل و حمله بر یک مسجد در ولسوالی دولینه ولایت غور خواستار پایان یافتن خشونت ها در افغانستان شده است.
روزنامه مطالبی دیگری تحت عنوان اتاق های تجارت و صنایع پاکستان تعرفه گمرکی را سه برابر کرده است نوشته است.
مسئوولات اتاق های تجارت می گویند که به دلیل نیت بد پاکستان در رابطه به اقتصاد و افزایش صادرات کشور آن صادرات و ترانزیت را با این کشور ها کاهش داده است.
روزنامه 8 صبح در صحفه اول زیر عنوان ادامه حمله های خونین ، این بار جان ده تن را در چهار راهی قنبر گرفت، نوشته است وقوع یک انفجار در چهار راهی قنبر شهر کابل، عصر دیروز پانزده تن را کشت و دست کم 4 تن دیگر را زخمی ساخت ... افزایش تلفات ناشی از رویداد های تروریستی اخیر در افغانستان واکنش های نهاد های بین المللی را در پی داشته است.
روزنامه ماندگار در صحفه اول زیر عنوان امریکا طالبان را برای صلح حاضر خواهد کرد نوشته است:
این اداره استخبارات مرکزی امریکا بیا سی آی ای، می گوید، قبل از این که واشنگتن برای آوردن شورشیان طالب به میز مذاکره از همه امکانات خود کار بگیرد پاکستان باید آنان را از پناه دادن در قلمرو خود محروم سازد.
روزنامه مطالبی دیگر تحت عنوان سفارت روسیه در کابل با ارسال نامه ای به رسانه ها: بریتانیا در فرستادن هلیکوپتر ها به مناطق زیر اداره تروریستان دست دارند نوشته است.
وزارت خارجه روسیه ضمن رد گزارش روزنامه تایمز، انگلیس ها را متهم به فرستادن هلیکوپتر ها به مناطق تحت عنوان کنترول تروریستان در ولایت های مختلف افغانستان کرده است.
به همین ترتیب، روزنامه های دیگر چاپ کابل نیز نشرات متنوع داشته رویداد های ملی و بین المللی را به بحث و بررسی گرفته اند.شوخک

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.