24 عقرب 1397

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

مرکز خدمات مشتریان افتتاح شد.

مرکز خدمات مشتریان افتتاح شد.

کابل باختر 23 عقرب وزارت ترانسپورت ، مرکز خدمات مشتریان (عرضه...

سه پولیس درتخار شهید شدند

سه پولیس درتخار شهید شدند

کابل باختر/ 23/ عقرب سه پولیس محلی دیشب دردرگیری با طالبان...

اخبارکوتاه ازدنیای فوتبال

کابل باختر/ 23/ عقرب فدراسیون فوتبال ولز اعلام کرده است مصدومیت...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتمروری به نشرات برخی ازروزنامه های چاپی غیرحکومتی درپایتخت

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل باختر/ 25/ دلو
شمارمحدود از روزنامه های چاپی غیرحکومتی در پایتخت که بدسترس قرارگرفته اند درشماره های امروزی به بحث روی مسایل مختلف سیاسی ونظامی درکشور پرداخته اند و نیز اخبار و گزارش های را در باره روی دادهای جاری منطقه و جهان نشرکرده اند.
روزنامه ویسا : برگ نخست را به نقل از یک صاحب منصب اردوی امریکا آغاز کرده است . به نوشته این روزنامه او گفته است که امریکا اشتباهات ویتنام را درافغانستان تکرار میکند.
به نوشته روزنامه ویسا : یک نظامی متقاعد اردوی ملی امریکا میگوید ، واشنگتن به جای اینکه درافغانستان دنبال از بین بردن مشکلات باشد در حال تکرار اشتباهات ویتنام است .
گرگ کیلی یک افسر متقاعد اردوی امریکا و مشاور سابق کمیته نیروهای مسلح پارلمان این کشور دریادداشتی درنشریه دهیل نگاشته است . به نظر میرسد هرچیز قدیمی بار دیگر دستکم برای پنتاگون تازه شده است.
روزنامه ویسا به همین ترتیب ادامه داده درمطلب دیگر از قول معاون اول مشرانوجرگه عنوان کرده است که حکومت باید به کمک سازمان شانگها از تقابل منطقه ای جلوگیری کند.
به همین ترتیب روزنامه ویسا دو نقل از اسوشتیتد پرس درصفحه اول عنوان کرده است که حکومت افغانستان در دونشست جداگانه رو دررو با طالبان مذاکره است .
روزنامه ویسا ، همچنان درصفحه اول از قول رییس اتحادیه صنعت کاران سنگ عنوان کرده است : با تشکیل حکومت وحدت ملی استخراج قانونی معادن سنگ متوقف شده است.
به نوشته این روزنامه ، رییس اتحادیه صنعت کاران سنگ کشور میگوید که باروی کار آمدن حکومت وحدت ملی ، استخراج قانونی معادن سنگ متوقف شده و زمینه استخراج غیر قانونی فراهم گردیده است.
روزنامه به همین ترتیب ادامه داده درهمین صفحه ازقول سازمان ملل عنوان کرده است : از آغاز سال 2018 بیش از 11 هزار افغان بی جا شده اند.
روزنامه ویسا درصفحه های دیگر دنبال مطالب بیشتر شده است اما روزنامه انصار ، دربرگ نخست از قول عطا محمد نور عنوان کرده است : ده هزار موتر درخیزش مردمی از شمال به کابل خواهند آمد.
این روزنامه همچنان در صفحه اول عنوان کرده است. باید ایدیولوژی طالبان را شکست داد . انصار درپیوند به عنوان فوق درصفحه چهارم نوشته کرده است . درحالی که امریکا با برگرداندن بمب افگن های بی 52 به افغانستان حملات هوایی را درکشور تشدید کرده است . به نظر کارشناسان ترامپ نمیتواند مسیر پیروزی اش درافغانستان را با بمباران هموار کند . لذا باید راهی پیدا کرد که ایدیولوژی طالبان را شکست داد.
به نوشته این روزنامه : درحالی که حدود 6 ماه از اعلام استراتیژی ترامپ درافغانستان می گذرد و حملات هوایی درکشور افزایش بی سابقه ای یافته است . اما این حملات نه تنها سبب شکست طالبان نشده بلکه براساس گزارش های رسمی امریکا مناطق تحت کنترول این گروه درسال 2017 نسبت به سال گذشته میلادی افزایش دو برابری داشته است.
روزنامه به همین ترتیب ادامه داده در صفحه اول به نسبت رئیسان ستاد ارتش چهار کشور درکابل توجه کرده زیر عنوان نشست مشترک رئیسان ستاد ارتش چهارکشور درکابل برگزار شد . نوشته کرده است : رئیسان ستاد ارتش افغانستان ، پاکستان ، قزاقستان و ازبکستان دریک نشست مشترک درکابل حضور یافتند. نمایندگان سازمان ناتو و امریکا نیز دراین نشست اشتراک کرده اند.
به نوشته این روزنامه :دولت وزیری سخنگوی وزارت دفاع دیروز سه شنبه 24 دلو ، به تلویزیون  یک گفته که هدف این نشست گفتگو در پیوند به مبارزه ی مشترک با هراس افگنی و کشت ، تولید و قاچاق مواد مخدراست .
روزنامه به همین ترتیب ادامه داده درهمین صفحه مطلبی را زیر عنوان ، ادامه تناقضات درسیاست خارجی ترامپ به کمک 351 میلیون دالری امریکا به پاکستان تصویب شد را نشر کرده است روزنامه انصار درصفحه های دیگر دنبال مطالب دیگر شده است .
به همین ترتیب روزنامه های هشت صبح و ماندگار درشماره های امروزی یا به نشر مطالب مشابه پرداخته اند و یا دنبال سایر مطالب شده اند.
ختم/ نالان

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.