22 قوس 1397

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

محمد اشرف غنی: سرک حلقوی هرات اهمیت این ولایت را از نگاه ترانزیت بالا می‌برد

محمد اشرف غنی: سرک حلقوی هرات اهمیت این ولایت را از نگاه ترانزیت بالا می‌برد

کابل باختر 22 قوس محمد اشرف غنی رئیس جمهور اسلامی افغانستان...

53 تن از هراس افگنان کشته و24 تن دیگر آنان زخمی شدند

53 تن از هراس افگنان کشته و24 تن دیگر آنان زخمی شدند

کابل باختر 22 قوس درجریان عملیات های مشترک نظامی نیروهای امنیتی...

Youtube Player

khantry design

اعلاناترییس جمهور: جنگ انتخاب ما نیست

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

تبصره
کابل اول حوت باختر
زمانی که مطرح می شود صلح را درمیدان های جنگ جستجو باید کرد واکنش ها درمیان اقشار مختلف جامعه متبارز می گردد، برخی با دید موافق و برخی چنین اظهارات را استمرار جنگ تلقی می کنند.
پس سوالی مطرح می شود که با آنانیکه جنگ را،  راه برای پایان معضل افغانستان انتخاب کرده اند چگونه  برخورد  کرد؟
مبصرسیاسی آژانس باخترمینگارد ، رییس جمهوری اسلامی افغانستان بارها درسخنرانی ها خود مطرح ساخته است که جنگ بالای مردم افغانستان تحمیل گردیده است . ریشه های جنگ را نباید درافغانستان جستجو کردبل کشورهای وجود دارند که از گروه های آشتی ناپذیرچون طالبان مسلح ، القاعده ، شبکه حقانی ، لشکرطیبه ، داعش و گروه های دیگربه عنوان هرم فشار درمعادلات سیاسی و نظامی درمنطقه استفاده می کنند ، با آنان چه باید کرد؟ پاسخ به این سوال نیاز به گذشته دارد باید گذشته را مرورکرد.
زعامت کشور  بارها درنشست های ملی منطقه ای و جهانی مطرح ساخت که صلح ضرورت و خواست مردم افغانستان است . کشورهای منطقه و جامعه جهانی مردم افغانستان را در این امر بزرگ یاری  رسانند .
محمد اشرف غنی ریس جمهوری اسلامی افغانستان حدود دوسال قبل درحاشیه نشست همکاری های شانگهای در دیدار با نریندا مودی صدراعظم هند مطرح ساخت چالش های کنونی افغانستان بعد منطقه ای دارد و برای حل آن باید راه حل های منطقه ای جستجوکرد.
به همین ترتیب ریس جمهوردر دیدار با نماینده ملکی ناتو مطرح ساخت که جنگ انتخاب مانیست و آنانی که به جای صلح جنگ می خواهند نیروهای امنیتی و دفاعی ما ازطریق مبارزه جدی ، آنان را سرکوب خواهند کرد.
با این دلیل جنگ را زعامت افغانستان انتخاب نکرده این هراس افگنان و حامیان منطقه ای و فرامنطقه ای آنان است که جنگ را برملت  افغانستان تحمیل کرده اند . برای خاتمه دادن به جنگ پیچیده درافغانستان فقط یک راه باقی میماند و آن اینکه صلح را درمیدان نبرد باید جستجوکرد زیرا گروه های مخالف مسلح جنگ را راه حل معضل افغانستان انتخاب کرده اند ، باآنانیکه  هیچ وجه اشتراک به دموکراسی ، جامعه مدنی ، مردم سالاری و صلح ندارند چگونه میتوان آَشتی کرد و چگونه میتوان درب مذاکره را با آنانی که هر روز با جنایت و انتحار خون مردم افغانستان را می ریزند بازهم باز گذاشت  .
در فرجام چنین استنباط میگردد که بهترین راه برای جنگ طالبان سرکوب است ونیروهای دفاعی وامنیتی کشوراین توانایی ها را بارها به اثبات رساند ه اند که می توانند پوزدشمن و حامیان آنان را به خاک بمالند. نالان

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.