01 اسد 1397

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

والی نام نهاد طالبان برای ولایت کاپیسا کشته شد

والی نام نهاد طالبان برای ولایت کاپیسا کشته شد

کابل باختر ۱ اسد والی نام‌نهاد هراس‌افگنان...

صدهاتن درمیدان وردک به تظاهرات پرداختند

صدهاتن درمیدان وردک به تظاهرات پرداختند

میدان شهر 1 اسد باختر صدها تن از شهروندان میدان وردک...

محمداشرف غنی:حکومت افغانستان در خصوص تأمین صلح، اجماع ملی، منطقه‌یی، بین‌المللی را فراهم کرده است

محمداشرف غنی:حکومت افغانستان در خصوص تأمین صلح، اجماع ملی، منطقه‌یی، بین‌المللی را فراهم کرده است

کابل اول اسد باختر محمداشرف غنی رئیس‌جمهوری اسلامی افغانستان ظهر امروز،...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتمردم: شرکت در انتخاب به تقلب و خلاف نه بگوید

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

تبصره
کابل باختر 28 حمل
شرکت در انتخابات یک وجیبه میهنی ویک مکلفیت ملی است ومردم باشرکت شان در  این پروسه در حقیقت از دموکراسی ومردم سالاری حمایت میکنند.
مفسر سیاسی آژانس باختر مینگارد: از آغاز پروسه ثبت نام رای دهنده گان چهار روز سپری شده، با آنکه مسولان در کمیسیون مستقل انتخابات باور دارند که با گذشت هر روز به شمارمردم غرض ثبت نام در مراکز رای دهی افزوده میشود مگر آنچنان که دیده میشود این روند باکندی  پیش میرود واستقبال مردم از این برنامه اندک ونگران کننده است.
باآنکه مسوولان در کمیسیون مستقل انتخابات تاکید دارند که آنها درآغاز کار اند باگذشت هر روز به شمار مردم غرض ثبت نام افزوده میشود مگر آگاهان سیاسی ، حضور کم رنگ مردم را در  مراکز ثبت نام ناشی ازبی باوری آنها نسبت به انتخابات است .
این آگاهان میگویند مردم تا اندازه ای هم حق به جانب اند زیرا چند انتخابات که در پانزده سال گذشته در افغانستان برگزار شد با خلا های زیادی مواجه بوده است ضعف مدیریت در کمیسیون انتخابات، تخلف وتقلب های گسترده دراین انتخابات ها روحیه مردم را برای آینده تضعیف نموده است.
مگر این آگاهان تاکید دارند که مردم آینده را از زاویای تاریک گذشته نگاه کنند.
انتخابات یک پروسه ملی است، مردم با شرکت در آن، اراده خود را برای تقویت و ایجاد یک حکومت مردم سالار تبارز میدهند.
مردم باید با حضور یافتن در مراکز ثبت نام بار دیگر اراده وتعهد شان برای دفاع ازارزش های ملی ودموکراتیک تازه سازند و از حق شان که  رای دادن به نامزد مورد نظر شان است دفاع کنند. عدم شرکت در انتخابات عدول در یک پروسه ملی است که به هیچ عنوان زیبنده حال مردم نیست.
مردم باید بدانند که حضور شان در روند های ملی نظیر انتخابات یک حضور سازنده واثر گزار است وآنها باشرکت دراین روز در حقیقت به تخلف وتقلب نه گفته اند.
حرف دیگر متوجه مسولان در کمیسیون انتخابات است آنها باید از گذشته چیزی های زیادی آموخته باشند ، مگر آنچنان که دیده میشود این کمیسیون برای کشاندن مردم به سوی مراکز ثبت نام کاری چندان نکرده است باید دراین خصوص تحرک لازم پیدا شود و از طرق مختلف وبامشکلات مثبت  وفعالی توجه مردم را به این پروسه ملی معطوف گردد .
این کمیسیون باید درک کند که دیگر ضعف مدیریت  و خلاف ورزی، تقلب وتخلف درکار انتخابات قابل قبول نیست ومردم عاملان آنرا هرگز نخواهندبخشید. ختم عبدالخالق صایم

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.