06 حمل 1398

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

جشن دهقان در بغلان برگزار شد

جشن دهقان در بغلان برگزار شد

پلخمری 6 حمل باختر جشن دهقان امروز در ولایت بغلان برگزار...

جلسه شورای عالی ستره محکمه برگزار شد

جلسه شورای عالی ستره محکمه برگزار شد

کابل باختر6 حمل شورای عالی ستره محکمه امروز به ریاست قانونپوه...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتمروری به نشرات برخی ازروزنامه های چاپی غیرحکومتی درپایتخت

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل باختر/ 28/ حمل
شمار محدود ازروزنامه های چاپی غیرحکومتی درپایتخت که بدسترس قرارگرفته  اند ، درشماره های امروزی به بحث روی مسایل مختلف سیاسی و نظامی درکشور پرداخته اند ونیز اخبار وگزارش های را درباره رویدادهای جاری منطقه و جهان نشر کرده اند.
روزنامه افغانستان ما ، دربرگ نخست از قول وزیر خارجه روسیه عنوان کرده است ، آخرین ذره اعتماد مان به غرب را هم داریم از دست میدهیم .
روزنامه افغانستان ما ، همچنان دراین صحفه از قول وزیر مالیه آورده است اصلاحات درگمرکات رضایت بخش نیست .
به نوشته این روزنامه وزیر مالیه کشور میگوید که اصلاحات درگمرکات رضایت بخش نیست و به همین منظور طرح اصلاحات پنج ساله آماده شده است.
روزنامه موضوع را به همین گونه دنبال کرده و درهمین صفحه به نگرانی مجلس نمایندگان از حضور کم رنگ مردم درروند ثبت نام انتخابات شورای ملی وشوراهای ولسوالی توجه کرده مطلب را زیر عنوان ابراز نگرانی مجلس نمایندگان ازحضور کم رنگ مردم درروند ثبت نام به مساله پرداخته است.
روزنامه افغانستان ما جزئیات درپیوند به عنوان فوق را درصفحه دوم نوشته کرده است.
روزنامه افغانستان ما سرمقاله شماره امروزی را درصفحه دوم زیر عنوان ضرورت حضور باشکوه مردم درانتخابات نوشته کرده است.
به نوشته این روزنامه تبلیغ و آگاهی یکی از ضروریات پروسه انتخابات است بدون آگکاهی دهی اول تعدادی از مردم بخصوص زنان وکسانی که درقریه ها و روستا ها زندگی میکنند.
ازروند انتخابات بی خبر می مانند ، ثانیاً درصورتی که آغاز پروسه انتخابات همراه با تبلیغات نباشد و از راههای گوناگون مردم را برای شرکت درانتخابات تشویق نکنند ممکن است انگیزه کافی برای شرکت درانتخابات برای بسیاری ها به وجود نیاید.
روزنامه موضوع را به همینگونه دنبال کرده است درصفحه سوم مطالب رازیر عنوان  های انتخابات پیش رو ، سرفصل تغییر تروریزم بین المللی نتیجه تحولات 4 دهه اخیر درافغانستان نشر کرده است.
روزنامه افغانستان ما درصفحه های دیگر دنبال مطالب بیشتر شده است.
اما روزنامه ویسا دربرگ نخست خبرداده که پوهنتون امریکایی به وزارت اطلاعات وفرهنگ از ویسا وچند رسانه یی دیگر شکایت کرده است.
این روزنامه درمطلب دیگر از قول ولسی جرگه عنوان کرده است پیش شرط های توافقات دولت با پاکستان خلاف منافع ملی است.
به نوشته این روزنامه برخی از اعضای ولسی جرگه با اشاره به سفر اخیر صدراعظم پاکستان به کابل بیان داشتندکه پیش شرط هایی که پاکستان به حکومت ارائه کرده خلاف منافع ملی است و نباید عملی شود.
اعضای ولسی جرگه میگویندکه برعلاوه پیش شرط های دیگر شاهد خاقان عباسی صدراعظم پاکستان از حکومت افغانستان خواسته است تا جنرال عبدالرزاق قوماندان امنیه کندهار را ازوظیفه اش کنار زند.
روزنامه موضوع را به همین ترتیب ادامه داده درهمین صفحه از قول اتحادیه عرب آورده است تروریزم با اسلام آباد هیچگونه ربطی ندارد.
روزنامه ویسا درپیوند به عنوان فوق نوشته کرده است.
اتحادیه کشور های عرب یا عرب لیگ دریک نشست خاص پیرامون بیت المقدس اعلان نمودکه تروریزم با اسلام اباد هیچگونه ربطی ندارد.
روزنامه موضوع را به همینگونه دنبال کرده در مطلب دیگر از قول جان نیکولسن عنوان کرده است برای رسیدن به صلح فشار های سیاسی و نظامی بر طالبان افزایش می یابد  به نوشته این روزنامه قوماندان عمومی نیروهای ناتو درافغانستان دردیدار با مسوولان دولتی و بزرگان قومی کندهار گفت که حالا طالبان هم صلح میخواهند اما برای رسیدن به صلح واقعی فشار های سیاسی و نظامی برآن ها افزایش خواهد یافت.
روزنامه موضوع را به همینگونه دنبال کرده درصفحه های دیگر دنبال مطالب بیشتر شده است.
به همین ترتیب روزنامه آرمان ملی ، درشماره امروزی یا به نشر مطالب مشابه پرداخته است و یا دنبال سایر موضوعات شده است.
ختم/ نالان

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.