28 جوزا 1398

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

بهای مواد اولیه در بازار های کابل

بهای مواد اولیه در بازار های کابل

کابل/باختر/ 27 جوزا بهای مواد اولیه در بازار های کابل امروز...

همزمان باتجلیل از روز جهانی اهدای خون، کار ساخت دو بانک خون آغازشد

همزمان باتجلیل از روز جهانی اهدای خون، کار ساخت دو بانک خون آغازشد

کابل ۲۷ جوزا باختر وزارت صحت‌عامۀ امروز از روز جهانی اهدای...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتمروری به نشرات برخی از روزنامه های چاپی غیرحکومتی درپایتخت

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل باختر/ 30/ ثور
شمارمحدود ازروزنامه های چاپی غیرحکومتی درپایتخت که بدسترس قرار گرفته اند درشماره های امروزی به بحث روی مسایل مختلف سیاسی و نظامی درکشور پرداخته اند و نیز اخبار وگزارش های را درباره رویدادهای جاری منطقه و جهان نشرکرده اند.
روزنامه افغانستان ما ، دربرگ نخست خبرداده استکه ائتلاف به رهبری مقتدی صدر درانتخابات عراق پیروز شد.
این روزنامه درمطلب دیگر ازقول جنرال نیکلسن آورده است طالبان با حمایت کشور های همسایه به ولایت فراه حمله کردند.
روزنامه افغانستان ما درصفحه دوم زیر عنوان رییس جمهور درنشست فوق العاده سران کشورهای اسلامی وضعیت افغانستان بدتر از فلسطین است .
به نوشته این روزنامه محمد اشرف غنی رییس جمهورکشور درنشست فوق العاده سران سازمان همکاری های اسلامی گفت درجریان هفته گذشته افغان های زیادی نسبت به فلسطینی ها جان شان را ازدست داده اند اما من خود را مکلف دانستم تا دراین نشست فوق العاده برای اظهار همدردی و همدلی هموطنانم با مردم فلسطین اشتراک کنم .
روزنامه افغانستان ما سرمقاله شماره امروزی زیر عنوان همسایگان و بازی با پرسش نوشته کرده و در آورده است تحولات امنیتی اخیر و به خصوص جنگ فراه یک بار دیگر بحث حضور همسایگان درپشت قضایای افغانستان را به میان آورد دیروز در سر مقاله روزنامه افغانستان رشاداتی به همین موضوع داشتیم اما این موضوع زمان جدی تر و عریان تر مطرح گردید که مسوولان درجه اول امنیتی به شمول وزرای دفاع ، داخله ، ریاست امنیت ملی و فرمانده نیروهای حمایت قاطع به فراه سفر کردند ودریک کنفرانس خبری اشتراک کردند آنان همگی بااتفاق و البته با عبادات گوناگون دست داشتن همسایگان درقضیه فراه را یاد آورشدند.
به نوشته روزنامه افغانستان ما ، به نظر میرسد اظهارات رسمی دراین سطح علیه همسایگان به خصوص اسارات آنان به همسایه غربی مایعنی ایران بی سابقه است به همین خاطر ضروری است که به چندنکته اساسی توجه کنیم .
روزنامه موضوع را به همینگونه دنبال کرده درصفحه های دیگر دنبال مطالب بیشتر شده است.
اما روزنامه آرمان ملی درصفحه اول زیر عنوان مشکلات خبرنگاران قندهار با مقامات آن ولایت شریک ساخته شد نوشته کرده است درسفری که رییس اتحادیه ملی ژورنالیستان افغانستان اواخر هفته گذشته به قندهار داشت مشکلات خبرنگاران ورسانه های آن ولایت  با مقامات محلی درمیان گذاشته و روی رفع این مشکلات تبادل نظر صورت گرفت روزنامه آرمان ملی موضوع را به همینگونه دنبال کرده و درهمین صفحه از قول رییس جمهور عنوان کرده است .
من به خاطر فلسطینی ها درجلسه ترکیه شرکت کردم روزنامه آرمان ملی درصفحه دوم سرمقاله شماری امروزی زیر عنوان طالبان کجا و صدراسلام کجا نوشته کرده و آورده است درحالی که هموطنان ما اولین روزهای ماه مبارک رمضان را با روزه داری و اجرای عبادات به درگاه رب العزت سپری میکنند جنگ همچنان درگوشه وکنار کشور ازسوی طالبان برمردم ما تحمیل میگردد و هر روز از میان باشندگان این سرزمین قربانی میگیرد.
به نوشته این روزنامه این مصیبت از دیرگاهست که درکشور ما جریان دارد و ادامه آن ویرانی های گسترده ای است که فاجعه بار درسراسر افغانستان اتفاق می افتد.
روزنامه موضوع را به همینگونه دنبال کرده درهمین صفحه مطلب را زیر عنوان نجار نیستیم اما میدانیم که تخته کج است . روزنامه آرمان ملی درصفحه های دیگر دنبال مطالب بیشتر شده است.
به همین ترتیب روزنامه ماندگار در شماره امروزی یا به نشر مطالب مشابه پرداخته است و یا دنبال سایر مطالب شده است.    ختم/ نالان

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.