06 حمل 1398

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

سیلاب جان 17 تن را در ایران گرفت

سیلاب جان 17 تن را در ایران گرفت

تهران- ایرنا- 5 حمل – باختر جاری شدن سیلاب ها در...

تبصره

تبصره

کابل 5 حمل باختر محمد اشرف غنی رییس جمهور افغانستان...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتتبصره

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل باختر 31 سرطان
20 جولای 29 سرطان روز جهانی حمایت از پناهجویان است، پناهجویان "مردان، زنان، کودکان" که به دلیل آزار و اذیت، خشونت و مجبوریت های حاد ناگزیر میشوند تا خانه و کاشانه شان را ترک کنند.
مفسر آژانس باختر مینگارد: از 20 جولای 29 سرطان همه ساله در جهان به عنوان روز روز جهانی حمایت از پناهجویان تجلیل میشود.
روز جهانی حمایت از پناهجویان در سال 2001 میلادی از سوی سازمان ملل متحد شکل گرفت تا جهان متوجه مردمان گردد که به دلایل آزار ، اذیت، خشونت و مجبوریت ناگزیر شده اند تا زادگاه، خانه و زندگی شان را ترک کنند و به سوی کشور های دیگر رو نمایند و تسلیم سرنوشت شوند.
مطابق به ارقام ارایه شده از سوی سازمان ملل متحد تا اواخر سال 2017 میلادی شصت و هشت اعشاریه پنج میلیون نفر در جهان به دلیل جنگ، ناآرامی و خشونت از کشور های خود به کشور های دیگر آوراره شده اند و حدود پنجاه میلیون نفر دیگر در کشور های خود سرگردان اند.
اگر به وضعیت پناهجویان و مسیر رفت و آمد انها دقیق شویم وضعیت پناهجویان حاد و غم انگیز تعریف شده است.
مسیر لیبیا ، ایتالیا، اندونیزیا، ترکیه، یونان، مسیر های  خطرناک عبور پناهجویان به سوی اروپا و آسترالیا است مسیر های که بر علاوه پرهزینه بودن، خطرناک و پر تلفات برای پناهجویان بوده که ما قصه دردناک از پناهجویان داریم و در رویای رسیدن به اروپا و آسترالیا در دریا غرق شدند و معصومانه جان سپردند.
با گذشت هر روز و با طولانی شدن معضلات منطقه یی و جهانی مشکل مهاجرت و پناهجویی هم طولانی تر گردیده است .
و راه خاتمه بخشیدن به این چالش ها خاتمه بخشیدن به منازعات طولانی منطقه یی است.
با تاسف کشور های که خود در برنامه ریزی و خلق نمودن بحران های منطقه یی و جهانی نقش دارند بیشتر از معضل پناهجویان چیغ و نعره سر میدهند. بهتر است انان به جای تنبیه کردن و یا ملامت کردن پناهجویان خود در کاهش مشکلات سهم بگیرند و از ماجراجویی های که باعث مهاجرت و پناه جستن دیگران می گردد خود داری نمایند.
تاکید براین است که نسبت به معضل پناه جویی یک دید عاطفی شکل گیرد . در حالیکه امروز دید نسبت به پناه جویان یک دید سیاسی ، سلیقویی و مذهبی است که نمی تواند تعریف از حقوق بشر دهد.
فراموش نشود که دوری از وطن ٬ ترک نمودن خانه و کاشانه و پناهجویی خود باعث بروز آسیب های فراون روانی میشود و هیچ عقل سلیم نمی خواهد که درگیر چنین آسیب ها گردد مگر انکه مجبور گردد.  عبدالخالق صائم

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.