30 عقرب 1397

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

وزیر ترانسپورت : از سیرت پیامبربزرگ اسلام باید آموخت

وزیر ترانسپورت : از سیرت پیامبربزرگ اسلام باید آموخت

کابل باختر 30 عقرب مراسم ختم قرآنکریم به مناسبت...

جلسه سرقوماندانی اعلی قوای مسلح تحت ریاست رئیس جمهور غنی، دایر شد

جلسه سرقوماندانی اعلی قوای مسلح تحت ریاست رئیس جمهور غنی، دایر شد

کابل باختر 30 عقرب جلسۀ سرقوماندانی اعلی قوای مسلح تحت ریاست...

با قیر ریزی جاده یی در ده صلاح تسهیلات ترنسپورتی  فراهم شد

با قیر ریزی جاده یی در ده صلاح تسهیلات ترنسپورتی فراهم شد

پلخمری 30عقرب: کار قیرریزی بخش دوم سرک ولسوالی ده صلاح بغلان...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتکابل  باختر 30 عقرب
مراسم ختم قرآنکریم به  مناسبت گرامی‌ داشت از میلاد با سعادت سرور کائنات حضرت محمد مصطفی(ص) دروزارت ترانسپورت برگزار شد .
به گزارش آژانس باختر : از سالروز میلاد با سعادت منجی عالم بشریت و پیشوای مسلمانان جهان حضرت محمد مصطفی(ص) طی محفلی با حضورداشت محمد حمید طهماسی وزیر ترانسپورت، امام محمد وریماچ معین مالی واداری، روئسا و کارمندان، در تالار کنفرانس‌های این وزارت بزرگداشت به عمل آمد.
در این محفل، وزیر ترانسپورت ، مولود مبارک نبی اکرم(ص) را به همه مسلمانان جهان تبریک عرض کرد و گفت:  درشرایطی که ما در آن  قرار داریم  نسبت به هر زمان دیگر، ایجاب می نماید تا از سیرت پیامبر گرامی اسلام (ص)آموخته و با استفاده از آن در جامعۀ خویش فرهنگ صلح و اخوت را تقویت بخشیم.
مراسم ختم قران مبارک  با دعا به روح شهدای حوادث اخیر و تامین صلح سراسری در کشور خاتمه یافت . نیلوفر دانش

کابل باختر 30 عقرب
جلسۀ سرقوماندانی اعلی قوای مسلح تحت ریاست محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان، امروز در قصر گلخانۀ ارگ برگزار گردید.
به اساس معلومات دفترمطبوعاتی ریاست جمهوری به آژانس باختر: در این جلسه، ابتدا مسئولین ارگان های امنیتی و دفاعی کشور گزارش شان را در رابطه به رویداد تروریستی شب گذشته در مراسم تجلیل از میلادالنبی در هوتل اورانوس، ارائه کردند.
جلسه فیصله کرد که هیات مشترک از ادارۀ امور و شورای سرتاسری علما به خاطر غمشریکی با خانواده های قربانیان اعزام شود و تیم رسیدگی از ریاست عمومی ادارۀ امور و کمیتۀ حالات اضطرار به خانواده های شهدا و مجروحین حادثه مذکور، کمک های لازم را برسانند.
همچنان در این جلسه، سترجنرال محمد شریف یفتلی لوی درستیز وزارت دفاع ملی، گزارش خویش را در مورد وضعیت امنیتی ولایت غزنی به خصوص ولسوالی های جاغوری و مالستان ارائه کرده، گفت که وضعیت تحت کنترول می باشد و اقدامات لازم به منظور اکمالات نیروهای امنیتی و دفاعی مستقر در مناطق مذکور، صورت گرفته است.
به همین ترتیب جلسه سرقوماندانی اعلی قوای مسلح، وضعیت امنیتی ولسوالی های قرقین و بلخآب را مورد بررسی قرار داد و به مسئولین ارگان های امنیتی و دفاعی هدایت صادر کرد تا نیروهای مستقر در ولسوالی های متذکره را از نظر اکمالات مورد توجه بیشتر قرار دهند. احمد ضیا احمدی

پلخمری 30عقرب:
کار قیرریزی بخش دوم سرک ولسوالی ده صلاح بغلان تکمیل و امروزبه بهره برداری سپرده شد.
انجنیر محمد رحیم صالح زی مسوول برنا مه  راه سازی روستایی ریاست احیا و انکشاف دهات بغلان به خبرنگار آژانس باختر گفت که  بخش دوم قیر ریزی سرک ده صلاح  به درازای نزدیک به یک کیلو متر  و سا خت یکصد وبیست متردیوار محافظتی  و چوک شهر آن ولسوالی  به هزینه بیش از چارده ملیون افغانی از بودجه ریاست احیا و انکشاف دهات  در چوکات برنا مه راه سازی ملی روستایی درسه ماه تکمیل شد.
مسول برنامه ملی راه سازی روستایی گفت که با ساخت این سرک بر رونق  کار و بار تجاتی  و انتقال محصولات  زراعتی  دهقا نان  آن ولسوالی   سهو لت ایجاد شده است ./ قایم

چهارشنبه ، 30 عقرب 1397 ، 10:13

جنگ افزار های دشمن درکنر به دست آمد

اسعد آباد باختر/ 30/ عقرب
دوانبار جنگ افزار طالبان درعملیات تصفیوی منسوبان اردوی ملی درکنر دیروز به دست آمد.
یک افسر اردوی ملی درزون شرق به خبرنگار محلی آژانس باختر گفت که دراین عملیات چندین روستای مانوگی از وجود طالبان پاک شد و به طالبان تلفاتی نیز وارد گردید که تا کنون از رقم آن گزارشی دردست نیست . ختم/ شعیب

چهارشنبه ، 30 عقرب 1397 ، 10:12

اخبار کوتاه از دنیای فوتبال

کابل باختر/ 30/ عقرب
به گزارش رسانه ها نیمار دربازی دوستانه برازیل شب گذشته مصدوم شده است.
***
گزارش های وجود دارد امباپه از ناحیه شانه مصدوم شده است .
***
به گزارش رسانه ها باشگاه مانچسترستی 75 میلیون یورو باید دربدل استخدام دی یانگ به دورتمند بپردازد.
***
گزارش های وجود دارد که ارافینا از بارسلونا جدا میشود.
***
رسانه ها گزارش داده است که هرگاه دنبله به روش های خود تغییر ندهد ، ممکن بارسلونا او را از این باشگاه جدا سازد.
***
باشگاه پارسن ژرمن اعلام کرد که نیمار بازی این تیم را با لیورپول به اساس مصدومیت از دست داد.
***
فهرست نهایی نامزدان جایزه پسرطلایی فوتبال اعلام شد ، جاستن از روم کود رونه از میلان ، دلخت از آژاکس ، آرنولد از لیورپول و ریسن ازریال دراین مرحله با هم رقابت میکنند.
***
رسانه ها گزارش داده اندکه آسن سیو را یونتوس از ریال مادرید میخرد.
***
رسانه ها گزارش داده اند نواس ازریال مادرید جدا میشود.
ختم/ نالان

کابل باختر/ 30/ عقرب
شمار محدود از روزنامه های چاپی غیرحکومتی درپایتخت که بدسترس قرارگرفته اند ، درشماره های امروزی به بحث روی مسایل مختلف سیاسی و نظامی درکشور پرداخته اند و نیز اخبا روگزارش های را درباره رویدادهای جاری منطقه وجهان نشرکرده اند.
گزارشگر آژانس باختر ، با توجه به عنوان  های درشت برخی از این روزنامه ها گزارش حاضر آماده کرده است .
روزنامه ویسا برگ نخست را با مطلب زیر عنوان ایرک پرنس تغییر وضعیت درجنگ افغانستان با آسانی ممکن است آغاز و نوشته است ایرک پرنس یکی از بنیادنگذاران شرکت خصوصی امنیتی بلک واتر اعلام کرده است که نیروهای وی میتوانند به مقامات امریکایی کمک کنند تا وضعیت جنگ درافغانستان را در 6 ماه تغییر دهند ایرک پرنس طی یک بیانیه یی اعلام کرده که براساس طرح پیشنهادی وی دولت ایالات متحده قادر خواهد شد تا از جنگ افغانستان فاصله بگیرد و همزمان وضعیت را به نفع واشنگتن وکابل طور کامل تغییر نماید.
به نوشته این روزنامه ایرک پرنس اظهار داشت که دراوایل تابستان سال 2018او به مقامات امریکایی برنامه خصوص سازی جنگ درافغانستان را پیشنهاد کرد.
روزنامه ادامه این مطلب را درصفحه پنجم نوشته کرده است و درهمین صفحه خبرداده است که درحمله انتحاری درکابل 44 تن کشته و هشتاد نفر زخمی شده اند.
روزنامه ویسا درمطلب دیگر از قول بنتاگون درمقدمه این بررسی همه جانبه که وضعیت نظامی ، سیاسی و بشری افغانستان را ماه های جولای تا سپتمبر تحت پوشش قرارداده نوشته است که رسیدن به صلح هنوزهم بعید به نظر میرسد.
درگزارش پنتاگون آمده است که درمدت سه ماه "جولای اگست و سپتمبر " تلفات نیروهای افغان افزایش داشته و با ادامه جنگ مشکلات و نیازمندی های بشری نیز بیشتر شده است . سرمفتش خاص وزارت دفاع امریکا درگزارش خود از بررسی وضعیت نظامی ، سیاسی و انسانی افغانستان دوباره زمانی " جولای تاسپتمبر " گفت که پیشرفت قابل توجهی دررابطه به روند صلح صورت نگرفته است روزنامه موضوع را دنبال کرده درصفحه اول از قول دونالد ترامپ عنوان کرده است که پاکستان با ایالات متحده امریکا هیچگونه همکاری نمی کند.
روزنامه ویسا درصفحه اول و دگر صفحه ها دنبال مطالب بیشتر شده است.
اما روزنامه ماندگار درصفحه اول از قول احمد ولی مسعود دردیدار با سفیر جدید جاپان عنوان کرده است صلح افغانستان به تفاهم ملی نیاز دارد این روزنامه نیز درصفحه اول ازقول وزارت دفاع امریکا عنوان کرده است بن بست نظامی در جنگ افغانستان مشاهده میشود.
روزنامه ماندگار در صفحه سوم به واکنش نخست وزیر پاکستان درمورد ادعا ترامپ پرداخته و از قول صدراعظم پاکستان عنوان کرده است که ترامپ پر حرفی میکند.
به نوشته این روزنامه دونالدترامپ می گوید اسامه بن لادن میتوانست خیلی زودازآن که کشته شود زنده به جنگ نیروهای امریکایی بیفتد .
رییس جمهور ایالات متحده امریکا انتقاد از دولت پاکستان درتویتر نوشت البته که ما می توانستیم اسامه بن لادن را بسیار پیشتر دستگیر کنیم .
روزنامه موضوع را دنبال کرده درهمین مورد به واکنش پاکستان توجه کرده نوشته است عمران خان نخست وزیر پاکستان درواکنش به اتهام های ترامپ سخنان او را وراجی خواند.
روزنامه موضوع را دنبال کرده درصفحه های دیگر دنبال مطالب بیشتر شده است.
به همین ترتیب روزنامه هشت صبح در صفحه های شماره امروزی یا به نشر مطالب مشابه پرداخته و یا دنبال سایر مطالب شده است.
ختم/ نالان

چهارشنبه ، 30 عقرب 1397 ، 10:10

جاده ایبک – خرم سارباغ قیر ریزی شد

سمنگان 30 عقرب باختر
ده کیلو متر سرک در سمنگان پس از قیر ریزی به بهره برداری سپرده شد.
عبد الطیف ابراهیمی والی سمنگان به آژانس باختر گفت که این سرک از شهر ایبک تا ولسوالی خرم سارباغ به درازای ده کیلو متر و پهنای هشت متر به هزینه یک اعشاریه هفت میلیون دالر امریکایی از کمک های کشور سویدن قیر ریزی شده است .
  ابراهیمی افزود : این سرک دو ولسوالی را باهم وصل کرده است و بیش از یکصدو بیست و پنج هزار نفر به گونه مستقیم از آن مستفید شده اند .
والی سمنگان اضافه کرد که در مسیر این سرک بیست و هشت پلچک و هشتصد و شانزده متر دیوار استنادی نیز ساخته  شده است .
ولایت سمنگان در شمال افغانستان از امنیت نسبتآ بهتری  برخوردار است . اما طالباندر شماری از ولسوالی های دور دست آن ولایت از جمله دره صوف پائین حضور دارند  . لیلما

شهرهرات 30 عقرب باختر
یک شهروند هرات ازچنگ آدم ربایان نجات داده شد , درپیوند به این آدم ربایی ، دوتن بازداشت شدند.
به اساس گزارش ها ، آدم ربایان سه روز پیش یک شهروند هرات را از ولسوالی انجیل ربودند و در مخفیگاه شان در ولسوالی کشک رباط سنگی نگهداری می کردند.
جیلانی فرهاد سخنگوی والی هرات به آژانس باخترگفت که آدم ربایان دربدل رهایی این جوان درخواست پول گزاف کرده بودند.
اوگفت که این جوان دریک عملیات ویژه ماموران امنیتی ازچنگ آدم ربایان نجات داده شد و دو آدم ربا هم بازداشت گردیدند.ختم/ابوی

شهرهرات 30 عقرب باختر
ازیک رشته حمله های تروریستی درولایت هرات جلوگیری شد.
ماموران امنیتی دو سازمانده حمله های هراس افگنی را شب گذشته ازساحه شیدایی شهرهرات درحالی بازداشت کردند که مشغول طرح ریزی یک رشته حمله های هراس افگنانه بودند.
این افراد همچنان ماهر ساخت بمب ، ماین و واسکت های انتحاری گروه طالبان در هرات بودند.
جیلانی فرهاد سخنگوی والی هرات به آژانس باخترگفت که این دو هراس افگن طرح انجام یک رشته حمله های تروریستی را درهرات می ریختند.
ازنزد افراد بازداشت شده ، مواد انفجاری ، بمب های دستی  ، ماین و واسکت های انتحاری بدست آمده است.
این دو هراس افگن درنخستین تحقیقات اعتراف کردند که مشغول سازماندهی دست کم پانزده رویداد هراس افگنانه در هرات بودند.ختم/ابوی

شهرهرات 30 عقرب باختر
دو تن به اتهام فروش پرچون موادمخدر توسط پولیس هرات بازداشت شدند.
این دو تن ناوقت دیروز از مربوطات ناحیه دوازدهم شهر هرات بازداشت شدند.
جیلانی فرهاد سخنگوی والی هرات به آژانس باخترگفت که ازنزد این افراد دوصدو شصت و نه پوری هیرویین ، شیشه و تریاک به دست آمد.ختم/سیدحبیب

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL