10 میزان 1399

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

شمار مبتلایان به کرونا در امریکا از مرز 7.4 میلیون نفر گذشت

شمار مبتلایان به کرونا در امریکا از مرز 7.4 میلیون نفر گذشت

واشنگتن/ العالم/10 میزان/باختر طبق جدیدترین آمار دانشگاه «جانز هاپکینز» در 24...

ملل متحد: کشورها برای صندوق جهانی واکسین کووید۱۹ پول بدهند

ملل متحد: کشورها برای صندوق جهانی واکسین کووید۱۹ پول بدهند

نیویارک/وی او ای/10 میزان/باختر انتونیو گوتیرش، منشی عمومی سازمان ملل متحد...

ده تن به ظن جرم های جنایی درهرات بازداشت شدند

هرات/ ۱۰ میزان/ باختر ده تن درهرات به ظن دست داشتن...

Youtube Player

khantry design

اعلانات

تعلیمی

 

کابل / 9 میزان / باختر

رنگینه حمیدی، سرپرست وزارت معارف امروزدردیداربا مسوولان بنیاد معارف ترکیه درکابل، دررابطه به همکاری های آن بنیاد با وزارت معارف دیدارکرد.

به گزارش آژانس باختر؛ دراین دیداردرحالی که سلیم جراح مشاور وزارت جوانان ترکیه، جاهد دیمیرجی معاون بنیاد معارف ترکیه و شاکر وایوت رییس بنیاد معارف ترکیه درافغانستان، حضورداشتند، روی چگونگی توسعۀ مکاتب، تهیه کتاب‌های درسی، ظرفیت‌ سازی وتقویت نهادهای آموزشی بحث صورت گرفت.

دراین دیدارمعاون بنیاد معارف ترکیه گفت که هرچند شیوع ویروس کرونا  برخی از برنامه‌های آنان را متوقف کرده است اما با ختم این چالش‌ها با فکر و برنامه‌های جدید مطابق با اولویت‌های این وزارت در بخش آموزش و پرورش، درکنار وزارت معارف آمادۀ همکاری استند.

سرپرست وزارت معارف از همکاری‌های کشور دوست ترکیه در عرصه تعلیم و تربیه درافغانستان سپاسگزاری کرد وخواهان اهدای  بورس‌های تحصیلی برای دانش‌آموزان افغان به ویژه دختران شد.

احمدضیا احمدی

 

 

کابل/ 7 میزان / باختر

رنگینه حمیدی سرپرست وزارت معارف امروز درنشستی، سه بهترین کانکور 1399 را تقدیرکرد.

به گزارش آژانس باختر؛ دراین نشست درحالی که شماری از نمایندگان مردم، اعضای کمیسیون معارف ، تحصیلات عالی، دینی ،فرهنگی در شورای ملی نیزحضورداشتند، سرپرست وزارت معارف با اظهار قدردانی ازشایستگی دانش آموزان درعرصه تعلیم و تربیه، آنان را برای فرزندان کشورونسل های آیندۀ معارف الگودانست و از والدین شاگردان بابت تقبل زحمات وتشویق فرزندان شان در راستای آموزش و پرورش، تشکرکرد.

همچنان شمسیه فارغ لیسه محمد آصف مایل، نعمت الله فارغ  لیسه حکیم ناصر خسرو بلخی و محمد مجتبی فارغ لیسه عالی دوغ آباد را  که بلند ترین نمرات را ازمیان اشتراک کنندگان کانکوراخذ کرده اند، تقدیرکرد.

به همین ترتیب شمسیه اول نمره کانکور امسال با تشکراز تشویق رهبری وزارت معارف، خواستارتوجه جدی این وزارت درعرصه تعلیم و تربیه فرزندان کشور، به خصوص کودکانی که تا کنون از رفتن به مکتب بازمانده اند، شد.

سرپرست وزارت معارف تعهد سپرد که به عنوان خدمت‌گزار معارف، راه ترقی برای آنان باز می کند.

 وی آموزش و پرورش را حق مسلم همه دانست و تأکید کرد که وزارت معارف برای فراهم کردن زمینۀ تعلیم و تربیه بهتر برای همه  به صورت جدی کار خواهد کرد.

احمدضیا احمدی


کابل/ 7میزان /باختر

  به اطلاع تمام داوطلبانی که بعد ازسپری کردن امتحان کانکور از طریق اداره ملی امتحانات واجد شرایط به موسسات تحصیلات عالی خصوصی شناخته شده اند وخواهش شمول را داشته باشند، رسانیده می شود که جهت ثبت نام به پوهنتون ها و موسسات تحصیلی عالی خصوصی که دارای مجوز قانونی از وزارت تحصیلات عالی باشند، مراجعه و ثبت نام کنند.

همچنان پوهنتون ها و موسسات تحصیلات عالی خصوصی واجدان شرایط به موسسات تحصیلات عالی خصوصی را؛ بدون اخذ امتحان کانکوردرسمستر خزانی سال 1399 خویش تنظیم کنند.

احمدضیا احمدی

اسعد آباد/7میزان/باختر
برق مورد نیاز خوابگاه پوهنتون سیدجمال الدین افغانی کنر با ساخت یک شبکه کوچک تولید انرژی تامین شد.
فضل هادی مسلمیاررییس مشرانوجرگه هزینه ساخت این شبکه تولید برق را پرداخته است.
دفتررسانه های کنربا پخش خبرنامه یی می گوید که این شبکه ده کیلووات انرژی تولید می کند و می تواند همه نیازهای خوابگاه دختران پوهنتون را تامین کند.
محمد اقبال سعید والی ومحمد گلاب عمری رییس پوهنتون سید جمال الدین افغانی درکنر ازاقدام رییس مشرانوجرگه برای پرداخت هزینه ساخت این شبکه برق سپاسگزاری کردند.
ده ها دخترازولایت های مختلف که در پوهنتون سیدجمال الدین افغانی کنر مشغول  تحصیل اند، شب و روز شان را در خوابگاه این پوهنتون می گذرانند.ختم/ابوی

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL