02 سنبله 1396

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

محمد اشرف غنی : جنگ افغانستان یک جنگ داخلی نیست بل ریشه های عمیق در منطقه دارد

کابل باختر 1 سنبله جلسه کابینة جمهوری اسلامی افغانستان، تحت...

ملاقات تودیعی معین سیاسی وزارت امور خارجه با سفیر اتحادیه اروپا در کابل

کابل باختر 1 سنبله معین سیاسی وزارت امور خارجه، امروز با...

سیستم خدمات الکترونیکی برای مالیه دهنده گان بزرگ افتتاح گردید

کابل باختر 1 سنبله سیستم خدمات الکترونیکی برای مالیه دهنده گان...

Youtube Player

khantry design

اعلانات


تعلیمی

کابل 31 اسد، باختر
تفاهم نامه همکاری های مشترک به منظور کاهش بی سوادی، بین وزارت معارف و یازده اداره دولتی دیگر امروز در حضور قانونپوه سرور دانش معاون دوم رئیس جمهور و رئیس کمیته ملی سواد آموزی، به امضا شد.
به اساس معلومات دفترمطبوعاتی ریاست جمهوری به آژانس باختر،در محفلی که به همین منظور در قصر گلخانه صدارت برگزار شده بود، قانونپوه دانش رئیس کمیته ملی سواد آموزی، با اشاره به اهمیت نقش سواد در جامعه، گفت که کمیته ملی سواد آموزی زیر نظر ایشان فعالیت می کند و یکی از برنامه های عملیاتی ان تطبیق طرح بسیج ملی سواد آموزی است.
به گفته معاون رئیس جمهور، این طرح متشکل از دو رکن مردم و بخش خصوصی، و نهاد های دولتی است و در بخش نهادهای دولتی از سال گذشته به این طرف تطبیق طرح بسیج ملی علیه بی سوادی آغاز شده است.
قانونپوه دانش گفت: تفاهم نامه های همکاری مشترک بین وزارت معارف و برخی از ادارات دولتی که قبلا امضا شده است در امر کاهش بی سوادی مفید بوده و این همکاری های مشترک ادامه خواهد یافت.
دراین محفل اسد الله حنیف بلخی وزیر معارف، نیز با اظهار خرسندی از توجه معاون رئیس جمهور به کاهش بی سوادی، گفت که پیش از این، تفاهم نامه همکاری های مشترک بین وزارت معارف و پانزده اداره دولتی به امضا رسیده است که براساس آن بیش از هزار تن در این ادارات، شامل برنامه های سواد آموزی شده است.
در محفل امروز، تفاهم نامه همکاری های مشترک برای کاهش بی سوادی بین وزارت معارف و وزارت امورمهاجرین و عودت کنندگان، وزارت معادن و پترولیم، وزارت مبارزه با مواد مخدر، وزارت امورخارجه، وزارت زراعت، آب یاری و مالداری، ستره محکمه، اداره مرکزی احصائیه،  جمعیت  هلال احمر افغانی، کمیسیون مستقل انتخا بات، ریاست المپیک، اتحا دیه صنفی کارگران افغا نستان و ریاست عمومی کوچی ها با حضور قانونپوه دانش معاون دوم رئیس جمهور و رئیس کمیته ملی سواد آموزی، به امضا رسید.
وزیر معارف همچنین گفت که قرار است در آینده نزدیک تفاهم نامه همکاری های مشترک به منظور کاهش بی سوادی، بین وزارت معارف و 19 اداره دولتی دیگر نیز به امضا برسد.نالان

تالقان باختر 31 اسد
پنجاه زن ودختر لیسانس در تخار از کارگاه آموزشی ارتقای ظرفیت فارغ شدند.
حسیب الله آمر اصلاحات اداری و خدمات ملکی ولایت تخار به آژانس باختر گفت، این کارگاه آموزشی نه ماه قبل از سوی آمریت مستقل اصلاحات اداری و خدمات ملکی در تبانی با موسسات آر، سی، دی و جی ، آی زید راه اندازی شده بود که برای هر اشتراک کننده ماهانه پنج هزار افغانی نیز پرداخت می شد.
به گفته موصوف، هدف از راه اندازی این برنامه بلند بردن سطح ارتقای ظرفیت زنان تحصیل یافته در بخش آموزش های مسلکی و به دست آوردن یک سال تجربه کاری از طریق روند رقابت آزاد در بست های خدمات ملکی جذب خواهند شد.
محمد فرید ذکی معاون ولایت تخار میگوید، درشرایط فعلی ادارات دولتی به موجودیت زنان تحصیل یافته نیاز مبرم دارد و دولت افغانستان به ویژه حکومت محلی تخار مصمم است که با رعایت اصل برابری درقسمت استخدام زنان در بخشهای مختلف دولتی تلاش جدی نماید.# لیلما

بامیان 31 اسد باختر
نشستی زیر نام "چالش های حاکمیت قانون در افغانستان و نقش پوهنتون ها در تقویت آموزه های حقوق بشری" دیروز در ولایت بامیان برگزار شد.
به گزارش آژانس باختر، در این نشست که با حضور والی بامیان و رییس کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان برگزار گردید، نقش پوهنتون ها در تقویت آموزه های حقوق بشری در یک و نیم دهه آخر در کشور، حاکمیت قانون، حقوق بشر، دست آورد های حقوق بشری و فضای رفتاری در پوهنتون های کشور محور سخنرانی اشتراک کنندگان نشست بود.
محمد طاهر زهیر والی بامیان در این نشست گفت: چالش های حاکمیت قانون به آن پیمانه یی که در دیگر نقاط کشور وجود دارد، در بامیان وجود ندارد.
وی افزود که در تامین حاکمیت قانون ملت و دولت هر دو نقش مهم و ارزنده دارند و مردم بامیان در تمام عرصه ها با اداره محلی بامیان و مسوولان امنیتی شان همکار هستند.
در این نشست داکتر سیما سمر، چالش های حاکمیت قانون را عدم آگاهی از قانون، عدم مسوولیت پذیری شهروندان، فساد، عدم تطبیق قانون به شکل درست آن و فرهنگ معافیت از قانون شکنی دانست.
وی از محصلان خواست که در قدم نخست خود و خانوده شان را از قانون آگاه سازند و بعد در رعایت و تطبیق آن در جامعه تلاش نمایند تا همه در حاکمیت قانون زندگی کنند.
احمد نعیم (دوستی)

غور 31 اسد باختر
معاشات یکصد  کار مند  خیالی  ریاست معارف  ولایت غو ر  متو قف شد
خلیل احمد مبارز  رئیس معارف ولایت غور   در یک کنفرانس  خبری به خبر نگاران  گفت:  معاشات کارمند خیالی در این اداره  متوقف ساخته شده  که بیشتر   آنان معلمان و اجیران قرار داد ی بودند .
منبع افزود  که چند عضو شورای ولایتی غور  از جمله افراد مداخله گر  است که در امور معارف  مداخله میکنند و مانع کار های این اداره میشوند.
وی گفت  که این افراد   علاوه بر باج گیری از این اداره، اسرار بر استخدام کارمندان به گونه غیر قانونی ، جلو گیری  از روند نظارت و گرفتن  معاشات افرادی  که در بست ها حضورندارند  میشو ند و این مداخله هاسبب کندی  کار در این اداره شده است.
مبارز هشدار داد که اگر   این افراد  دست از مداخله  در امور  معار ف این ولایت بر ندارند نام های آنها را  از طریق  رسانه ها افشا خواهد کرد  شکر یه عظیمی

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL