04 حوت 1395

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

وزارت تحصیلات عالی درسال نو برنامه های جدیدی روی دست دارد

وزارت تحصیلات عالی درسال نو برنامه های جدیدی روی دست دارد

کابل باختر 4 حوت وزارت تحصیلات عالی به منظور تطبیق بهتر...

وزیر مالیه با وزرای احیأ و انکشاف دهات و امور شهر سازی بطور جداگانه ملاقات نمود

وزیر مالیه با وزرای احیأ و انکشاف دهات و امور شهر سازی بطور جداگانه ملاقات نمود

کابل باختر 4 حوت اکلیل حکیمی، وزیر مالیه دیروز با انجنیر...

جلسه شورای امنیت ملی تحت ریاست رئیس جمهورغنی گردید

جلسه شورای امنیت ملی تحت ریاست رئیس جمهورغنی گردید

کابل باختر 4 حوت تحت ریاست محمداشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی...

Youtube Player

khantry design

اعلانات


تعلیمی

کابل باختر 4 حوت
وزارت تحصیلات عالی به منظور تطبیق بهتر مقرره منع آزار و اذیت جنسی در نهاد های تحصیلی کشور برنامه های جدیدی را در سال نو تحصیلی روی دست دارد.
این مطلب در نشستی که دیروز پوهنوال دوکتور فریده مومند وزیر تحصیلات عالی با خانم مارسی مشاور جندر برنامه حمایت پوهنتون ها و انکشاف نیروی بشری، داشت  مطرح گردید.
به گزارش آژانس باختر، وزیر تحصیلات عالی ضمن شنیدن نتیجه بررسی بخش جندر دفتر متذکره با اظهارامتنان از همکاری دفتر (USWDP) درزمینه های مختلف علمی، به خصوص حمایت ازبرنامه های جندر با وزارت تحصیلات عالی گفت:هئیت رهبری وزارت تحصیلات عالی به رعایت جندردرنهادهای تحصیلی متعهد است وبرای توانمند سازی زنان درعرصه رهبری ومدیریت، برنامه های مشخصی را در سال جدید تحصیلی به ویژه آموزش های دوره ی را روی دست دارد.
در بررسی که از جانب بخش جندر USWDPاز چهار پوهنتون مرکز صورت گرفته است فعالیت های وزارت تحصیلات عالی در راستای مبارزه بخاطر منع آزار و اذیت زنان در نهاد های تحصیلی مثبت خوانده شده است.
دراین نشست خانم مارسی ایجاد دفاتر مشاورتی و تدویر کورس های آمادگی قبل از آغاز دروس را برای محصلان دختر مثمر خوانده آنرا گام نیکی در راستای رفع مشکلات دختران در نهاد های تحصیلی خواند.
وزیر تحصیلات عالی ضمن تاکید بر جدیت هیات رهبری وزارت تحصیلات عالی در تطبیق مقرره منع آزار و اذیت جنسی در نهاد های تحصیلی، روی فعالیت های انجام شده در زمینه روشنی انداخته، ابراز امیدواری کرد تا با کمک و همکاری USWDP امکانات بهتر تحصیل و محیط سالم تحصیلی را برای بانوان در نهاد های تحصیلی بیشتر از قبل آماده سازد.

کابل باختر 3 حوت
وزارت تحصیلات عالی
  به اطلاع تمام داوطلبان امتحان کانکور(فارغان صنوف دوازدهم عمومی ومتفرقه )لیسه های معارف شهر وولایت کابل رسانیده می شود که به روز های تعیین شده جهت ثبت معلومات بایومتریک درپوهنتون پولی تخنیک کابل حاضرباشند.
لیسه های شهرک صفا، ابوذرغفاری، استاد خلیل الله خلیلی، سردارمحمد داود خان، به روزچهارشنبه 4 حوت سالروان  صرف برای یک روز  ساعت (1 ) بعدازظهر.
لیسه های ولسوالی بگرامی به روز پنجشنبه  5 حوت سالروان صرف برای یک روز بعد از ساعت (1) بعدازظهر.
داوطلبان لیسه های متذکره به خاطر تطبیق معلومات بایومتریک به پوهنتون پولی تخنیک کابل به وقت و روز تعیین شده مراجعه نمایند.
همینگونه داوطلبانی که به خاطر ثبت معلومات بایومتریک حاضر نشوند، شامل امتحان کانکور شده نمی توانند و متباقی لیسه ها بعداً اعلان  می گردد.

کابل باختر/ 2/ حوت
مقامات در وزارت تحصیلات عالی میگویند :پروسه ملی امتحانات کانکور که سال گذشته به صورت شفاف در  سراسر کشور اخذ گردید، در سال جاری با تطبیق سیستم بایومتریک از ناحیه امنیت تخنیکی مصئون  تر و از مداخله اشخاص غیر قانونی به صورت قطع جلوگیری می گردد.
به گزارش آژانس باختر، این سیستم در محفلی که امروز در پوهنتون پولی تخنیک کابل برگزار شده بود توسط پوهنوال دوکتور فریده مومند وزیر تحصیلات عالی افتتاح و استفاده عملی از آن آغاز شد.
پوهنوال دوکتور فریده مومند وزیر تحصیلات عالی تطبیق سیستم بایومتریک را در پروسه کانکور یک دستاورد با ارزش و نویدی برای دولت افغانستان، وزارت تحصیلات عالی و به ویژه جوانان شامل در پروسه کانکور خوانده گفت که با تطبیق این سیستم امتحان کانکور نسبت به سال گذشته شفافیت بیشتر را دارا خواهد بود.
موصوف اطمینان داد با تطبیق این سیستم تنها آن عده داوطلبانی که بایو متریک می شوند می توانند شامل امتحان شوند و جلو آن عده افرادی که تلاش می ورزند تا به جای دیگران امتحان دهند، گرفته می شود.
وزیر تحصیلات عالی گفت نه تنها داوطلبان امتحان کانکور در این پروسه بایومتریک می شوند بلکه پس از معرفی به نهاد های تحصیلی نیز به اساس همین سیستم شناخته خواهند شد.
وی با اشاره به افزایش شمولیت دختران در نهاد های تحصیلی در کانکور سال گذشته گفت که سال گذشته به تعداد 3 هزار سیت برای جذب دختران در نهاد های تحصیلی اضافه شد که این رقم در سال جاری به 5 هزار تن بالا خواهد رفت.

کابل باختر 1 حوت
به اطلاع تمام داوطلبان امتحان كانكور( فارغان صنوف دوازدهم عمومي و متفرقه ) لیسه های معارف شهر کابل و ولایت کابل که در زیر تحریر گردیده رسانیده می شود که به روزهای تعیین شده جهت ثبت معلومات بایومتریک درپوهنتون پولیتخنیک کابل حاضرباشند.
لیسه های سیداسماعیل بلخی، ذکورشهرک وحدت، محمداکبرخان، مرکزپرورشگاه، قلعه حسن خان، نسوان سردار کابلی،  حضرت ابراهیم خلیل الله وقاری نیک محمد به روزسه  شنبه 3 حوت سالروان  صرف برای یک روز.
لیسه های ولسوالی های میربچه کوت، ده سبز، پغمان، استالف به روزچهارشنبه 4 حوت سالروان صرف برای یک روز.
لیسه های ولسوالی های قره باغ کابل، شکردره، سروبی، موسهی، کلکان، چهارآسیاب، گلدره، فرزه، خاک جبار ولیسه های عبدالحی حبیبی واستاد بیتاب مربوط معارف شهر کابل به روزپنجشنبه 5 حوت سالروان صرف برای یک روز.
یادداشت: داوطلبان لیسه های فوق الذکر جهت تطبیق معلومات بایومتریک به ریاست پوهنتون پولی تخنیک کابل به ساعت 8:30 صبح مراجعه نمایند. داوطلبانی که جهت ثبت معلومات بایومتریک حاضرنشوند، شامل امتحان کانکورشده نمی توانند، متباقی لیسه ها بعداً اعلان می گردد.

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL