15 حمل 1399

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

هفت طالب مسلح در غزنی کشته شدند

هفت طالب مسلح در غزنی کشته شدند

غزنی/15 حمل/باختر هفت طالب مسلح در غزنی دیشب کشته شدند. به گزارش...

مواد بهداشتی برای منسوبان قومندانی امنیه تخار توزیع شد

مواد بهداشتی برای منسوبان قومندانی امنیه تخار توزیع شد

تالقان/15 حمل/ باختر قومندانی امنیه تخار به منظور جلوگیری از گسترش...

چین برای قربانیان کرونا عزای عمومی اعلام کرد

چین برای قربانیان کرونا عزای عمومی اعلام کرد

بیجینگ/ بی بی سی / 15 حمل /باختر مقام‌های چینی...

Youtube Player

khantry design

اعلانات

تعلیمی

ایبک/ 13حمل/ باختر
به منظور جلوگیری از گسترش ویروس کرونا سال تعلیمی جدید 1399مکاتب شهر ایبک مرکز سمنگان از طریق تلویزیون محلی با نواختن زنگ مکتب توسط والی آن ولایت آغاز شد.
این برنامه که در استدیوی تلویزیون محلی سمنگان با حضور مسوولان افتتاح شد، عبدالمتین سروری رییس معارف سمنگان گفت که به پایۀ توافقنامه وزارت معارف و رادیو تلویزیون ملی، دورس شاگردان از صنف اول الی صنف دوازدهم مکاتب٬ از طریق تلویزیون محلی مطابق تقسیم اوقات نشر و پخش می شود .
سروری گفت که از طریق این برنامه دروس مضامین ساینس شاگردان توسط استادن ابتدا ثبت می شود و بعد به مدت یک ساعت که هر ساعت درسی 20 دقیقه است، از طریق  تلویزیون محلی برای شاگردان  نشرمی شود.
احمد نعیم دوستی

کابل/ 13 حمل/ باختر
نشستی میان وزارت‌های معارف، مخابرات و تکنالوژی معلوماتی و اداره های احصاییه مرکزی، تنظیم خدمات مخابراتی"اترا" و مشاوریت مقام عالی ریاست جمهوری در امور نوآوری برگزار شد.
به گزارش آژانس باختر، این نشست روز گذشته برگزار شد و در آن مسوولان اداره ها های مربوط پیرامون چگونگی تطبیق طرح بدیل خدمات آموزشی در حالت اضطرار، تنظیم شیوه همکاری میان اداره ها و تسریع روند ارائه خدمات آموزشی از راه دور بحث وتبادل نظر کردند.
در این نشست ارائه خدمات آموزشی از طریق وسایل ارتباط همه گانی و نرم افزار تاکید شد و اشتراک کنندگان از وزارت مخابرات خواستند که زمینه ارائه خدمات انترنت بهتر را در این مدت فراهم کند.
در این نشست اشتراک کنندگان فیصله کردند که روند تطبیق طرح بدیل خدمات آموزشی به زودی آغاز شود.
به اساس تصمیم حکومت افغانستان و وزارت معارف به علت جلوگیری از شیوع ویروس کرونا تمامی مراکز آموزشی 30 حمل مسدود است.
مجیب مرزایی

کابل 12 حمل باختر
وزارت معارف به منظور تطبیق طرح بدیل خدمات آموزشی با استفاده از امکانات دست داشته ، نشستی را با حضورمسوولان اداره های ذیربط برگزار کرد.
به گزارش آژانس باختر: این نشست فوق‌العاده میان وزارت‌ های معارف ومخابرات و اداره های احصاییه مرکزی ، تنظیم خدمات مخابراتی ( اترا ) ومشاورمقام ریاست جمهوری در امور نوآوری‌، برگزارشد.
دراین نشست درپیوند به چگونگی تطبیق طرح بدیل خدمات آموزشی درحالت اضطرار، تنظیم ساختار همکاری میان اداره ها و تسریع روند ارائه خدمات آموزشی از راه دور با استفاده از وسایل ارتباط همگانی وسایر گزینه‌ها همچون ساخت اپلیکشن ها و فراهم کردن امکانات انترنتی بحث کردند.
دراین نشست سه کمیته تخنیکی شامل " کمیته تصمیم گیری به اشتراک رهبری اداره های ذیربط ، کمیته تهیه محتوای مواد درسی، وکمیته تنظیم وسایل وشبکه‌ها" به کار آغاز کردند.
همچنان درنشست تصمیم اتخاذ شد که روند تطبیق طرح بدیل خدمات آموزشی با استفاده از امکانات دست داشته آغاز  شود و همزمان با آن روی ساخت زیربناها برای ارائه خدمات با استفاده از تکنالوژی در معارف و الکترونیکی کردن نظام آموزشی، برنامه ریزی شود.
این در حالیست که براساس تصمیم رهبری حکومت افغانستان و وزارت معارف به علت پیش گیری از شیوع ویروس کوید_19 در میان خانواده معارف، تمام مراکز آموزشی تا 30 حمل سال روان موقتی مسدود شده اند. احمدضیا احمدی

کابل/ 11 حمل/ باختر نشست فوق‌العاده میان وزارت‌های "معارف و مخابرات و ادارات احصاییه مرکزی ، تنظیم خدمات مخابراتی"اترا" و مشاوریت ریاست جمهوری در امور نوآوری‌، امروز در مقر وزارت معارف تدویر یافت. نوریه نزهت سخنگوی وزارت معارف به خبر نگار آژانس باختر گفت که دراین نشست مسوولان ارشد ادارات یادشده در پیوند به چگونگی تطبیق طرح بدیل خدمات آموزشی در حالت اضطرار، تنظیم میکانیزم همکاری میان ادارت و تسریع روند ارایه خدمات از راه دور با استفاده از وسایل ارتباط همگانی وسایر گزینه‌ها و فراهم سازی امکانات انترنتی بحث و گفت وگو کردند. وی گفت که در این نشست تصمیم گرفته شد د که روند تطبیق طرح, با استفاده از امکانات دست داشته آغاز شود. وی افزود همزمان با آن روی ساخت زیربناها برای ارایه خدمات با استفاده از تکنالوژی در معارف و الکترونیکی سازی نظام آموزشی برنامه ریزی شود. وی اظهار داشت در این نشست سه کمیته تخنیکی شامل " کمیته تصمیم گیری به اشتراک رهبری ادارات ذیربط ، کمیته تهیه محتوای مواد درسی، وکمیته تنظیم وسایل وشبکه‌ها" آغاز به کار کردند.برمک بامی

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL